Ester71 Ester71 komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

V rámci čtenářské výzvy jsem si toto dílo poněkolikáté přečetla. A poněkolikáté jsem si ho užívala. Romeo a Julie je klasika, která nikdy nezestárne. Stejně jako její hlavní hrdinové...

10.04.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nejdříve jsem viděla film a až pak jsem si přečetla knížku. Film se mi líbil moc, knížka ještě víc.

30.10.2017 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Vzhledem k tomu, že v koncentračních táborech zahynula velká část naší rodiny, je to pro mě čtení více než silné.. Asi ani člověk s velmi bujnou fantazií si nedokáže představit, jaké hrůzy se ve skutečnosti udály.
Knížku doporučuji - stojí za přečtení.

12.10.2017 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Když si chci zlepšit náladu, sáhnu po knížce této autorky. A opět nezklamala. Vtipné dialogy, dobrá zápletka a trošku erotiky. Dobře namíchané...

03.01.2024 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Parádní dílo, jako vždycky nečekané (tedy pro mě) rozuzlení.
Už jsem od tohoto autora docela dlouho nic nečetla, teď jsem si jen připomněla, co mě na něm baví. Že jeho knížky nejsou jen ve stylu "Fuj, to jsem se bála, lekla, znechutila...", ale že se pokaždé dozvím něco nového.

13.09.2022 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Pomněnkové matky - pro mě silný čtenářský zážitek. Velmi čtivé, zajímavé a neotřelé téma, díky čtenářské výzvě jsem objevila pěknou knížku, kterou doporučuji přečíst.
Konec mě hodně překvapil...

11.03.2022 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Je to jiný Nesbø, než na kterého jsem zvyklá, ale příběh viděný očima nájemného vraha mě hodně bavil.

29.12.2018 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Správná detektivka jak má být. Během čtení jsem každou chvilku podezírala někoho jiného, a na konci, jak už to u Agathy bývá, opět překvapení. Pěkná kniha..

16.09.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moje první kniha od této spisovatelky, ale určitě ne poslední.
Kniha vyvolává spoustu emocí, chvílemi jsem se smála nahlas a na konci se neubránila slzám. Jde o příběh lásky, ale není sladce sentimentální, což oceňuji. Hodně příjemné čtení.

24.05.2017 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Když jsem byla před týdnem na výletě v Bernarticích a viděla dům s neobvyklou ozdobou na fasádě - s králíky u hlávky zelí, netušila jsem ještě o Dr. Kálalové vůbec nic. Obzory se mi rozšířily po přečtení této knížky. Hodně zajímavé čtení o ženě s velkým Ž.

24.05.2016 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Opět mě knížka bavila. Byl to vlastně jinak (mírněji a z jiného úhlu viděný) podaný případ Bestie.
Těším se na další knížky D. Dána.

03.01.2024 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Příběh, který má spád a napětí. Libilo se mi to a bavilo.

12.07.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dvouhodinová záležitost, jednohubka, ale pořádně sytá. Četlo se mi to moc dobře, téma knihy zvolila Petra zajímavé, ne úplně běžné. Doporučuji.

26.11.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první knížka od Patrika Hartla a určitě ne poslední. Líbila se mi, bylo to příjemně strávené sváteční dopoledne.

19.04.2019 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Naprosto se shoduji s příspěvkem Alibaby72. Přesně tyto pocity jsem při čtení měla.
Doporučuji...

09.11.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě paráda. Stejně jako Mumajs jsem přemýšlela, jak se Nočnímu ptákovi podařilo tak rychle najít Vévodu.. Ale to bylo asi jediné, co se mi nezdálo. Určitě si přečtu i jiné příběhy tohoto autora.

16.09.2018 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Poutavé vyprávění protkané humorem a zajímavými postřehy. Určitě si ještě nějakou knížku od L. Zibury přečtu...

14.11.2022 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Opět fajn počtení. Do poslední chvíle nebyl jasný motiv vražd, malinko změna u D. Dána. Doporučuji.

16.06.2022 5 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny od tohoto autora. Co mě ale celou dobu rozčilovalo, byly zmínky o přelomu tisíciletí, ke kterému fakticky došlo až o rok později. Rok 2000 prostě pořád patřil do století 20.
Ale to byla jediná věc, která mi trošku kazila dojem. Jinak perfektní!

03.03.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipně popsané putování. Bavilo mě to hodně.

25.02.2022 5 z 5