Ester59 Ester59 komentáře u knih

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Líbí se mi všechny knihy od této spisovatelky. Vždy zajímavý příběh a pro mne velmi pěkný styl psaní.

17.04.2023 4 z 5

Moje oblíbená kniha, ke které jsem se i vracela.

05.03.2023 5 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Zajímavý příběh, ale pro mne zpracován velmi zkráceně a styl psaní mi přišel velmi jednoduchý.

27.02.2023 3 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Příběh velmi zajímavý, precetla jsem hodně knih s valecnou tematikou, ale vůbec mi neseděl styl vyprávění, zejména ten dětský pohled, úvahy, predstavy...
Kdybych neměla ve zvyku knihy dočíst do konce, tak nedoctu.

10.01.2023 3 z 5

Ostrov tisíce hvězd Ostrov tisíce hvězd Anne Jacobs

Třetí díl je pro mne velkým zklamáním. Zdlouhavé popisy, děj a zápletka téměř chybí. Červená knihovna ztracená v písku.

14.10.2022 3 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Nemám ve zvyku nedocist knihu, ale to se nedalo. Za mne sexualni bláboly zmatené ženské. Bylo mi ji líto.

12.09.2022 odpad!

České himálajské dobrodružství II: Zápisky Marouška blázna České himálajské dobrodružství II: Zápisky Marouška blázna Marek Holeček

Když ho miluješ, není co řešit:-))

09.07.2022 5 z 5

Dotknout se duše Dotknout se duše Marek Holeček

Kraasa Maaro

06.07.2022 5 z 5

Skvěle napsáno, přečteno najednou, knihu jsem prostě nemohla odložit. Styl psaní ani více postav mi nedělaly problém.

02.05.2022 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Romantický příběh, na který jsme od této autorky zvyklí, se odehrává v nádherné exotické krajině, kterou autorka umí úžasně vylíčit. Popisy východu slunce nad Kilimandžárem mne rozhodně nenudily. Byl pro mne přínosný i popis historických událostí -soužití bílých osadníků s domorodci, do kterého je děj vsazen. Za mne krásná kniha kterou jsem přečetla za 2 dny, či spíše noci.

21.11.2021 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Pěkny velmi čtivý a napínavý romanticky příběh. Kdo čekal něco jiného tak je asi zklamán, ale nemohu souhlasit s komentáři-jak chuda holka ke štěstí přišla. Své štěstí (ne bohatství) si zasloužila svou prací a hlavně neúnavným optimismem, což mi bylo sympatické. Za mne doporučuji.

22.10.2021 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Příběh z válečné Francie zajímavý a krásně smutný ale vztah ze současnosti předvídatelny až moc. Dva bratři, jeden zlý a jeden hodný?

18.10.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ano, i takhle jsme mohli skončit, my, kteří jsme v 89 stáli na náměstí, měli jsme doma malé děti a mysleli na rok 68. Byla to odvaha nebo nezodpovědnost? To vše paní spisovatelka popsala v této nepříliš rozsáhlé knize. I tak z ní mrazí.

03.05.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Za mne opět krásný román, jako vsechny od teto autorky, popisy přírody mi rozhodně nevadily, nic bych neubrala. Cetla jsem na jeden zátah.

04.02.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba dily byly krásně napsány. Přesně popsaná doba mého mládí, bohužel nic nebylo zadarmo a předsudky typu- co by tomu řekli lidi, byly důležitější než rodičovská láska. A emigrace příbuzného dokázala zničit celou rodinu spolecensky i ekonomicky, bohužel. Možná se mladší čtenářky nedovedou tak vcítit do děje jako já.

01.02.2021

Dobrovolní otroci Dobrovolní otroci Mik Peterman (p)

Komedie nebo parodie? A ten konec Nosovice. ?? Chudí a šťastní a do toho odboráři.

08.01.2021 1 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Hodně neobvyklý příběh, hoden přemýšlení. Krásně napsáno, napínavý děj.

03.01.2021 4 z 5

Cesta časem Cesta časem Nora Roberts

První část super, zajímavý námět pro ty, kteří mají rádi sci-fi, zbytečné erotické pasáže, které se ve druhé části úplně opakují. Spisovatelka by se měla rozhodnout ktery žánr chce psat. Ale i tak dávám plný počet hvězd za neobvyklost.

03.01.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Zvláštní úhel pohledu, ale na mne moc náhod najednou, moc prekombinovane. Pečení chleba ani vlozeny příběh nne nebavily. A ten konec? Nemela strach, ze ji kvůli takovemu "člověku " zavřou za vraždu?

22.10.2020 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Dobře napsané, napínavý děj, nečekaný konec.

29.06.2020 3 z 5