Ester59 Ester59 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Doporucuji vsem

17.06.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Pěkná oddychovka, laska, ochranci velryb atd.

08.05.2018 3 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Podobná jako ostatni knihy me oblibene autorky. Zadne prekvapeni.

18.02.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásné. Děsivé.

18.02.2018 5 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Slabsi kniha. Zaujala mne it rovina pribehu, trojice milencu o hodne mene. Nicmene dalsi roman od tohoto autora si urcite prectu.

20.10.2017 3 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Dle meho nazoru patri k slabsim romanum od tohoto autora. Zaujalo mne predevsim tema it hrozby, naopak vztah mezi 3 partnery byl neuvěřitelný. Autor patri k mym oblíbeným takze dalsi knihu si urcite prectu.

20.10.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Souhlasim s rabor. Pro me 1 a posledni kniha od tohoto autora. Ale pro nekoho mladeho muze byt zajimavy napad oboustranneho pribehu.

17.09.2017 1 z 5

Poutě mé Poutě mé Karel Hynek Mácha

Ano,byl to genius ale taky normalni mladý člověk.

28.06.2017 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Mam všechny jeji knihy. Tahle patří ke slabším.

28.06.2017 3 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Pro mne nective. Psano jako dějepis. Nic noveho popsane mnohokrat toto tema.

09.05.2017 1 z 5

Úsvit nad Kilimandžárem Úsvit nad Kilimandžárem Zuzana Francková

archaické výrazy z minulého století

06.04.2017 1 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Nezapomenutelná výjimečná kniha. Nemám slov...

17.02.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kniha mne zklamala, od velmi dobrého Manželova tajemství, přes nic moc Sedmilhářky a nyní naprosto pro mne nezajímavý příběh o ničem. Už se do další její knihy nebudu ani pouštět, rozhodně si ji už nekoupím.

17.02.2017 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mne trochu zklamání, po Manželově tajemství. Příběh zajímavý, ale moc překombinované, tak jsem byla zvědava co se vlastně stalo (rozuzlení až na konci), že mne to nebavilo číst, pro mne tam bylo moc neznámých:-). Ale další knihu si určitě přečtu.

20.02.2016 2 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

ke knize jsem se dostala náhodou, nic jsem od této lehčí četby nečekala, ale byla jsem mile překvapena. Dalo se číst. Zajímavé prostředí, dost dobrá zápletka.

29.09.2014 3 z 5

Hrdinka pouště Hrdinka pouště Donya Al-Nahi

Kniha mne zklamala, hrdince jsem nevěřila tak, jako si věřila ona sama - nejchytřejší, nejodvážnější, úplný James Bond v sukni. Informace v příbězích jsou velice kusé - přišla, viděla, zvítězila (většinou). A ten její osobní život! A to chce radit ostatním. Navíc velice nečtivé.

01.09.2014 1 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Zápletka velmi zajímavá a nakonec i velmi překvapivá. Prolínání několika časových rovin, kdy jen jedna je napínavá, mne nutilo obracet stránky abych se co nejdříve dočetla ke konci, neboť jsem přece jen byla zvědava na konec.Stejné schéma jako u předchozího románu - vypravěčka je umírající stařena, jen prostředí mírně změněno.

01.09.2014 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Příběh je zajímavý, zápletka opravdu nečekaná, ale nevyhovoval mi vůbec styl vyprávění, hlavní postava Grace v domově důchodců vzpomíná na mládí, kdyby aspoň jen v úvodu, ale příběh se pořád prolíná - minulost, přítomnost (kde se nic neděje). Taky mi chybělo kus vysvětlení - jak Grace ke svému vzdělání přišla, taky trochu moc kritiky a psychologie ostatních postav od služky bez vzdělání. Snad její další kniha bude lepší, zkusím jí dát ještě šanci:-)

20.08.2014 3 z 5

Hořící ráj Hořící ráj Belva Plain

úžasná kniha popisuje život po několik generací, nabízí pohled na rasismus, přírodu i politiku. Nosným tématem je příběh 3 kamarádů, jak jinak než černocha, bělocha, mulata z různých společenských vrstev, trochu překombinované, ale přesto doporučuju

21.07.2014 4 z 5