Ester59 Ester59 komentáře u knih

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Za mne mnoho do detailu popsanych porodů, nebylo mi příjemné to číst, hlavni děj se v těch popisech skoro ztracel. Druhy dil ještě horší. Povinná cetba pro porodní asistentky.

29.06.2020 2 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Téma mě bavilo, minule knihy byly vyborne , napr. Hluboka modr more, ale tady se mi nelibily zbytecne dlouhe pasaze popisujici život v klášteře, ktery neměl se zakladnim dějem nic spolecneho. Celkove zdlouhavé. Za mne zklamani.

21.06.2020 3 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Moje oblíbená spisovatelka, takže jsem věděla, co mám čekat. Nezastavam názor, ze se jedna o cervenou knihovnu. Ano příběh nepostrádá romantiku, ale jako vsechny jeji ostatni knihy, se dotyka vážných témat. Je na každém z nás , jak moc o nich přemýšlíme. Za mne krásné a zaroven i poučné čtení. Úplně jsem si dovedla tu nenavist francouzů k německé učitelce představit.

13.04.2020 5 z 5

Velká kniha přísloví Velká kniha přísloví Adéla Müllerová

Velke zklamání. Přísloví sice seřazena podle témat, ale pak podle abecedy, přísloví se v tématech casto opakují. Českých je tu nejméně a české přísloví: sportem k trvale invalidite? To je snad vtip a ne přísloví.

09.04.2020 2 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

(SPOILER) Za mne moc chaoticke a nelogické. Proc do detektivky plést opuštěné dítě od sestry, nijak vysvětleno. Proc se ti dva kamarádi dali dohromady? Jeden se stal vrahem jako důsledek sexualniho zneužívání v dětství, ale co ten druhý, jeste brutalnejsi vrah, jeho motiv?

30.03.2020 1 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Doporučuji

14.03.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Mi se libila prvni polovina, zajimavy příběh všech zúčastněných osob, myslenka zdraveho životního stylu a naopak od ostatních čtenářů mne zklamal konec. Drogove halucinace a zdrogovana Máša byla uplna blbost. Autorciny knihy maji sestupnou tendenci.

24.02.2020 2 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Za mne slabe, příběh tezko uveritelny. Proc s nim byla? Kvuli sexu?

09.02.2020 2 z 5

Bezcitnost Bezcitnost Martyna Bunda

Neobyčejný životní příběh obyčejné ženy

08.01.2020 4 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

V krypte jsem byla a myslim si, ze se autorce věrohodně podarilo popsat možné situace, ktere tam parasutiste zažívali. Davam plny počet uz jen za to ze si tohle těžké tema ke zpracovani vybrala, je videt ze tim žije. Taky mohla napsat bestseller kde kdo s kym a mela by větší prodejnost. A krátké věty mi nevadily, nebot se presne hodily k popisu scen, kdy je kazde dalsi slovo zbytečné.

11.09.2019 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Cetla jsem vsechny knihy od teto spisovatelky.Tato mne zklamala. Příliš popisná, detailní myšlenkové pochody všech postav i kdyz vůbec o nic nejde......zbytečné.

29.08.2019 1 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Tamara McKinley

Pěkné oddychove čtení

26.08.2019 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Zajímavé

12.08.2019 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Pro mne nejslabší dil. Dobrodružství na moři mne moc nezaujalo. Ale docetla jsem stej e rychle jako předchozí 2 knihy a ted se podivam na film.

24.07.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Historie, láska, napínavý příběh, za mne super čtení

27.04.2019 5 z 5

Štěstí na úvěr Štěstí na úvěr Danielle Steel

Neuvěřitelné, ze je to roman z tohoto století. A pořád dokola to oboustranné ujišťování, že se nebudou nikdy, ale opravdu nikdy rozvádět. Směšné.

24.04.2019 1 z 5

Srdce hladová Srdce hladová Vlasta Javořická

Cekala jsem milostný příběh z červené knihovny, ale román byl ze života a život je někdy těžký a smutný. Líbil se mi i popis rodinné soudržnosti a obětavosti obou matek mladého páru.

16.04.2019 3 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Cervena knihovna, zdlouhave pasáže dokola se opakujici. Za mne skoda času. S valkou to nema nic spolecneho.

14.03.2019 2 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Naivni příběh s predvidatelnym koncem, směšné zápletky nevlastnich sester a k tomu zdlouhave popisy peceni a nakupu bot. Jsem zvykla knihy dočíst ale hodně jsem preskakovala. Jeji pribeh stejne nudny jako povidani o nicem jeji pratety.

02.03.2019 1 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Dobře se četlo, skoda ze neni delší, hlavni příběh mohl byt vice dopracovany. Takovy konec- domysli si.

02.02.2019 4 z 5