Letní bouřka

Romaticko-dobrodružný příběh z australské farmy odkrývá ve dvou časových rovinách dávné rodinné tajemství. Hrdinkou románu je majitelka farmy Miriam, stará dáma na sklonku života. Po nálezu vzácných dokumentů se rozhodla po mnoha letech vypátrat vraha svého otce, hledače drahokamů, a zajistit rodině právo na ztracený majetek. Při rozhovorech s mladým právníkem Miriam vzpomíná na minulost, takže se v ději prolínají šedesátá léta dvacátého století s koncem století devatenáctého, aby z nich postupně vyvstala dramatická historie lásky, nenávisti a zrady. Přijatelná dámská četba s příměsí dobrodružství. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20686/letni-bourka-20686.jpg 4.173
Vydáno:, Alpress

Summer lightning (2005)

Kniha Letní bouřka

KatkaHutyrová

Autorka opět nezklamala. Letní bouřka je krásný, čtivý a místy i hodně napínavý román pro ženy. Pokud se rozhodnete tuto knížku číst, čekají na Vás dvě časové linie, australská farma, zlatokopectví a také jedno nepřátelství na život a na smrt. Moc doporučuji k přečtení! Krásný příběh. Žádná červená knihovna.

J.x

Knížka se mi moc líbilo, prolínání současnosti a minulosti. Jen jsem zřejmě trošku ztratila v postavách:-)

zimka.r
07.11.2018

Mám moc ráda knížky, kde se prolíná současnost s minulostí a odhalují se dávná tajemství :) Jen mi nějak uniklo, čí že je ten Jack potomek?!

helmich
15.10.2018

Napínavé a přitom pohodové čtení na dovolenou nebo zimní večery.

Evaho73
18.08.2018

Táto kniha predstavuje krásnu bodku za mojim dovolenkovým týždňom.
Austrália, nespútaná krajina s prekrásnou prírodou a jednou húževnatou starou dámou, ktorá bilancuje svoj život, ale pred jeho koncom musí ešte doviesť spravodlivosť na pravú mieru.
Toto všetko je zárukou na pohodové čítanie napríklad aj počas letných večerov.

broskev28
15.07.2018

Letní bouřka se ideálně hodí na letní čtení. Z Irska do Anglie a potom do Austrálie; o každé ze zemí, resp. o životě v ní v té konkrétní době, se dozvíte něco zajímavého. Ve srovnání s "novými světy" působí Evropa velmi konzervativně a chudě, takže tehdejší migrační vlna je zcela pochopitelná.
Některé dvojice jsou předvídatelné - Fiona a Jake, jiné překvapí - Chloe a Leo. Stará dáma obdivuhodná, padouši pokračují v rodové linii. Přesto je to docela příjemné čtení, vyzkoušejte sami!

rosalindaaa
22.11.2017

Pěkná ,místama drsná knížka

jindrusa
31.10.2017

Napínavé od první stránky.