Estarossa Estarossa komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Mám za sebou už dvě knihy tohoto autora. Obě byly velmi povedené, ale jestli bych měl doporučit, která byla lepší tak určitě Pacient. Velmi temný příběh, krátké kapitoly nutí číst dál a celkové finále bylo vynikající. Je pravda, že někdy lehce přitažené za vlasy, ale to určitě neubírá kvalitu této knihy.

12.05.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Velmi kvalitní thriller se vším, co by měl mít. Nemám, co vytknout a moc doporučuji!

19.02.2024 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak jsem se pustil i do této oblíbené série a opět jsem nešlápl vedle. Je pravda, že ze začátku jsem se lehce ztrácel ve jménech, ale to se brzo napravilo. Jako celek hodnotím velmi kladně a mě Kim vůbec nevadila. Jsem zvědav na další díly.

18.12.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jsem taky zkusil tuto kontroverzně přijatou knihu. Za mě to nebylo vůbec špatné, je to takový psychologický thriller, kde se dozvídáte z pohledu a myšlenek hlavního hrdiny v jakém odporném světě žije. Takže dobrodružný román zde nehledejte. Každopádně určitě souhlasím, že by knize klidně prospělo rozšíření alespoň o 100 stran pro větší dokreslení tohoto světa a ostatních postav, včetně hlavního hrdiny, kdy samotný konec je správně šokující, ale i trochu nedotažený.

19.11.2023 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Velmi povedený thriller s dobře propracovaným dějem, kde v polovině furt hádáte o co tady vlastně jde. Spojení dvou dějových linek a jejich dílků do konečné skládačky bylo skvělé. Za mě velké doporučení!

03.10.2023 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Už jsem četl od autorky i knihu Andílek, která i podle mě byla výrazně lepší. Tato kniha je však taky dobrá nenudil jsem se, je čtivá a podává náhled na téma sekt a jak jsou nebezpečné. Hlavní postava Kate a její změna na mě působila až nepředstavitelně. Je, ale pravda, že lidé jsou schopní všeho a nevíme, co se odehrává v mysli někoho jiného.

09.05.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jediné dvě slova, co mě po přečtení napadají: standardní kvalita.
Všechny díly této série jsou skvělé!

08.04.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Velmi dobrý psychothriller, kde jsem věděl jak se bude zhruba příběh vyvíjet, ale i tak mě překvapil. Naivita Christophera mě lehce vytáčela.

10.03.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Po dvou letech nový díl mé oblíbené série. Kniha byla jako vždy napínavá a dobře se četla, ale bavila mě méně než Zrcadlový muž a souhlasím, že toho Jurka a věcí kolem něho bylo už dost. Proto ubírám jednu hvězdičku.

21.02.2023 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jako fanoušek herní série byla jenom otázka času, kdy se pustím i do knížek této slavné série. Myslím, že hodně tady bylo už řečeno a já se jenom přidávám s kladnou recenzí. Popis jednotlivých charakterů a míst je skvělý. Opravdu jeden z hlavních kamenů fantasy žánru.

05.12.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je opravdu spíše určena pro ženské publikum. Jedná se však o kvalitní psychothriller, který podle mě ocení úplně každý.

SPOILER: konec byl správná justice a jako pejskaři mi velmi zvedl náladu

04.11.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak jsem se vrhl zase do další série. I zde se jedná o kvalitní příběh, kde jste zvědaví jak to celé dopadne. Největší pozitivum knihy je určitě hlavní dvojka detektivů. Jsem zvědav na další díly a jako většina taktéž doporučuji!

08.10.2022 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nebyla to vůbec špatná kniha, četla se dobře byla napínavá byly zde i nějaké zvraty a dobře vykreslené prostředí, ale jak už zde bylo několikrát zmíněno určité situace byly přes čáru a dosti nereálné hlavně v závěru proto ubírám jednu hvězdičku. Knihu však doporučuji!

14.09.2022 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Přečetl jsem další parádní příběh. První půlka byla skvěle záhadná a mrazivá. Druhá už více klasická detektivka což mi nevadilo, protože je to také můj oblíbený žánr, ale ten kdo by hledal čistý thriller tak by mohl být zklamán.

02.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak mám za sebou první tři díly. První dva nejsou vůbec špatné, druhý mě tedy bavil o něco méně. Tento třetí je však vynikající, posledních asi 150 stran jsem slupl jak malinu. Napínavé, překvapivé, dobře vymyšlené. Velké doporučení!

04.05.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

7 díl za mnou a opět skvělé. Tato série má opravdu konstantní kvalitu alespoň za mě a kdo ji ještě nečetl a má tento žánr rád tak by to měl určitě napravit!

22.02.2022 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Prolínání minulosti a přítomnosti je dobře uchopeno a nutí vás číst dál a zjistit jak to celé dopadne. Je pravda, že konec mi také přišel trochu uspěchaný a hlavní hrdinka a některé její činy pro mě byly opravdu záhadou. Kniha je však skvěle čtivá, mrazivá a napínavá, doporučuji.

04.02.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje první kniha od Kinga a musím říct parádní psychothriller. Začátek byl lehce chaotický, ale pak se to skvěle rozjelo. Byl jsem moc zvědavý jak to s hlavním hrdinou dopadne. Annie byla velmi děsivá a některé části byly správně mrazivé. Přidávám se k většině a doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Začátek knihy byl velmi povedený, mrazivý, překvapivý. Poté jsem se nemohl nějakou dobu začíst. Druhá půlka knihy, ale nahodí to správné tempo. Velmi kvalitně vymyšlený příběh a i postavy byly zajímavé. Postava Kaštánka byla skvěle děsivá, za mě doporučuji.

24.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Souhlasím s komentáři, které tuto knihu přirovnávají spíše k detektivce. To však není vůbec na škodu, příběh je napínavý a jste zvědavi jak to celé dopadne. Konec mě překvapil, ale některé události byly lehce za hranicí uvěřitelnosti.

22.08.2021 4 z 5