EricNor EricNor komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Z Dvojiteho krize mam rozporuplne pocity. Prvni tretina je plna klise. Od postav, pres chovani a charakterove vlastnosti. Hlavni postava je po vzoru nejakeho beckoveho hrdiny, ale je to nechytrovatejsi clovek na svete. Na vsechno prijde on, vsechno napadne jen jeho. Pitomoucky Watson jen kouka, jak je ten jeho partak vychytraly. Nastesti uz to v druhe pulce neni tak moc videt a knizka nenudi ani na chvili. Druhy dil si urcite přečtu a doufam, ze to bude lepsi.

30.09.2018 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Tak tenhle pribeh me, na rozdil od minuleho bavil. Zapletka je sice trochu prekombinovana, ale je to vyvazeno zejimavymi postavami - zvlaste samozvana mala patracka se povedla. JAzD na prani sve byvale lasky opet opousti Prahu, aby se pokusil vyresit jeden nechutny jicinsky mord. Podivame se i do Prachovskych skal a dockame se i nejake akce.
Perfektni oddychovka pred spanim.

14.09.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tenhle Minier me bavil asi nejvic ze vsech, ktere jsem cetl. I kdyz se v knize zrovna nic nedeje, tak popisy jsou skoro hypnoticke a moc me bavilo je cist. Co se tyce deje, tak se dockame nekolika prekvapeni. Dale SPOILERY: Hrdinova Nemesis je zcela jiste superman, kteremu ucarovala temna strana sily. Je napojen na jakousi mysteriozni informacni sit, ze ktere cerpa znalosti o veskerem deni a dovede ho vzdy mistrne vyuzit. Kdyz uz se vam zda, ze je s nim konec, ukaze se ze vse vedel a nalezite se pripravil aby situaci opet pretavil ve sve vitezstvi. Otazka zni: Dockame se nekdy jeho pokoreni? Spis ne, protoze takoveho padoucha by byla skoda a jestli zhyne, tak jedine s Martinem Servazem.

29.08.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrovy panak se mi libil. Dokonce mi vyhovuje Baxterova jako hlavni postava a k tomu Rouche, ktery je fajn. Co mi vubec nevyhovuje je extremni prehnanost deje. Totalni nesmysl, ktery se bere vazne, ale ja se musim smat. Takova blbina s dejem na urovni stupidni pocitacove hry. Vzdal jsem to pred koncem. Mozna to nekdy doctu, ale za me ztrata casu.

24.08.2018 1 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Naposledy jsem od Wilbura četl Řeku bohů a pak se snažil číst knížku, v jejímž názvu se vyskytuje liška, ale to mě přestalo bavit. Tady jsem se rychle začetl a už se těším na pokračování. Námořní dobrodružství mladého Courtneye a jeho spolehlivé partičky klaďasů. Úplně se mi vybavily mayovky, kde všechno bylo jen černobílé, ale proč si to vlastně komplikovat a vymýšlet složité mnohovrstevné charaktery, když to čtenáři takhle milují. Na druhé straně se nám sešla parta extrémních záporáků. Takhle špatné vlastnosti pohromadě se jen tak nevidí. Konec byl hodně zkratkovitý. Já čekal pořádný závěr na 100 stránek, ale nekonalo se. Vše se v dobré obrátilo.

24.07.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha je velmi ctiva. Připomněla mi atmosféru z antologii Jedenadvacet dektivu nebo Patnact patracu ani nevim cim. Rozhodne jsem se nenudil, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak je to cele hoodne prestrelene, jako ostatne vetsina detektivek. Vic krve, brutality, psychickeho naruseni,traumat. Detektiv musi mit trauma, to je jasne. Jsem zvedavy na dil dva, kde je hodnoceni nad devadesat procent.

25.06.2018 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Koupil, precetl, absolvoval. Byl jsem nadseny a chtel to hned vyzkouset. Udelal jsem to presne podle navodu. Ne zitra, ne pristi tyden, ale hned. Tak jsem zacal. Nejdulezitejsi bylo mit vzdy dostatek jidla a moc neresit jeho pripravu. Snidane jsem vyresil navarenim vajec, ktere jsem smichal s tunakem a ktere jsem mel vzdy na tri dny dopredu. Obed byl easy, protoze v restauraci mi pripravili jidlo, jak jsem chtel a vecer jsem si bud uvaril nebo udelal kure, ktere zas vydrzelo tak tri dny. Nejtezsi byl prvni tyden, kdy vam bez cukru tecou nervy a vse vas dokaze nastvat, pak se to ale srovnalo a bylo to dobre. Byl jsem velmi striktni a vse peclive dodrzoval. Mel jsem spousty energie a shodil dost na vaze. Bohuzel mi zmizel zadek vic, nez by bylo potreba

17.06.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B. A. Paris je asi magor. Stejne jako jeji hrdinky. Hrdinka v prvni knize byla opravdu divna, tady je zase mimonka. Nastesti je to kratke a cte se to docela dobre. A jinak to vlastne ani dopadnout nemohlo.

16.06.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Mam rad Gaimana kvuli jeho pribehum. Tohle neni uplne z jeho hlavy, jenom prevypravel severske povesti o jejich bozich. Jsou trochu jini, nez jak je zname z Avengers a predkladaji nam bohy zcela odlisne od toho, ktereho zname z bible. Jsou podobni lidem a v jejich chovani je mnoho lstivosti, jesitnosti a osobnich ambici. Zvlaste Loki, ktery je symbolem pro lstivost a zradu. Mnoho pribehu je o tom, jak se nekomu dostat na kobylku, prechytracit ho nebo rovnou podvest. Jsou severani podobni jako jejich bohove? Pak bychom si na ne meli davat pozor. Jednotlive pribehy jsou vypraveny strucne a jednoduse. Prectete to cele za chvili. Presto ma knizka zvlastni kouzlo. Pro me v tom odlisnem pohledu, jinem chapani sveta, kde se skromnost a pokora nenosí, ale kde vitezi ten, co proste a jednoduse vitezi.

01.06.2018 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Nektere motivy zustaly nedokoncene. S nekterymi fakty je nakladano velmi volne, ale kniha prinasi, respektive ozivuje nektere zname veci a me bavila pomerne hodne. Jen si myslim, ze je skoda papiru. Vzhledem k hustote textu by stacilo 150 stran.

09.05.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Muj milovany Jo, proc jsi dilu tomuto tak uboze pristoupiti musel, proc zvratky pres stranky do oci mi hazis? Kazda veta smesna jest, kdyz remeslo sve na umeni povysiti touzis. Ta slova nehodi se k pribehum tvym. Ac omezen tou inspiraci, sva slova pouzivat mel bys. Pad zaslouzis si slovotepce, vsak napraviti sanci dam ti, vzdyt na chyby z nas kazdy pravo ma.

11.04.2018 1 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Tak se priznam, ze po vlaznem prvnim díle je tohle necekane. Lepsi o dve hvezdy, ale jako nemuze byt dum bez zakladu, tak nemuze byt Ultimatum bez Memorandomu. Ac je prvni dil zcela ukonceny a bez pochyby uzavreny, tak v nem druhy dil ma hluboko zapustene koreny a temer kazda udalost vychazi z jednicky. Dej je prehledny a vzdy vite, co se deje, jen nikdy nevite, jestli vam oblibena postava neumre. Tohle se Andersovi povedlo.

30.03.2018 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Spatne to neni. Ale porad jsem mel pocit, ze to znam, ze uz jsem to cetl. Bylo to nejspis tim stylem, ktery hodne pripomina Jo Nesba. Postupne odkryvani, nekdo dela neco zvlastniho a vy nevite proc, pak to je stejne s dalsi postavou. Ale musim rict, ze jsem to tak nejak prokoukl a padoucha odhalil daleko pred koncem, nic jineho nedavalo smysl. Zabavne pocteni to urcite je, zvlaste poslední tretina, ktera je hodne akcni.

27.03.2018 3 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Autor priznava inspiraci Flemmingem, Ludlumem a Clancym. Roman je srovnavan s Poutnikem, jenze jeho kvalit nedosahuje. Napinave to je, zajimave jsou pasaze, kdy kdy muzeme nahlednout do dusi teroristu, ale skutecne tak přemýšlí? Hrdina knizky je vskutku superman, ktery ma spoustu stesti a preji mu veskere myslitelne nahody. Stretava se jak se svym byvalym zamestnavatelem, tak s obdobou Al kajdy, nechybi CIA a dve soukrome organizace s odlisnymi zajmy. Mark Dane se ocita nekde mezi nimi a musi se velmi snazit, aby se zachranil, ocistil a pomstil. Hromada klise, lec v dobre forme.

25.03.2018 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Cekal jsem mnohem vic. K cetbe me presvedcily zdejší komemtare, ktere opevuji spad udalosti, neustale napeti. Bohuzel minimalne pulku knihy se fej nehne ani o pid, resi se nepodstatne zalezitosti a neustale s hrdinkou vnitrne pochodujeme, coz neni na skodu, jen se s tim musi setrit. Hrdinka je navic trochu muzskej, ktery pouziva prevazne muzske a nikoliv zenske zbrane. Jako chlap se taky chova i ve vztahu k muzum - uzit si a odkopnout. Zacatek a konec ujdou. Taky se dozvime neco o realiich te horsi casti Afriky, kde predpokladam, ze spisovatelka cerpa ze skutecnyc svych nebo zprostredkovanych zazitku. Stred knihy je za me velka slabota.

08.01.2018 2 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

jednoznačně nejnudnější Jiří Adam z Dobronína. Nechytlo mě to ani trohu. Nezajímavé prostředí, nudné postavy, směšná zápletka a rozuzlení. Příběhy z Prahy mě baví víc. Doufám, že další díl bude mnohem lepší.

15.12.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Muze obsahovat SPOILERY! Od zacatku vite na cem jste, ze neco neni spravne, ze je neco dokonce velmi spatne a pak se dozvidate priciny a jak se to vlastne stalo...... Jenze je to cele tak chatrne a naivne vymyslene, konkretne Jackovi motivy, ktere podle me nemaji zadny realny zaklad a Graceina neschopnost se z toho nejak jednoduse vymotat. Padouch je nesmyslne dokonaly a predvidavy, nikomu, krome jedne osoby neni nic divneho a rodice se o svou dceru vubec nezajimaji. Chapu, ze to slouzi tomu pribehu, protoze by pak samozřejmě nebylo co cist, ale pro me je to psychologicka scifi. Na druhou stranu se to cte velmi snadno. Docetl jsem za dva dny. Zitra se uz, ale tesim na noveho Roberta Langdona :)

07.10.2017 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Byl jsem hlavne zvedavy z duvodu, ze film toci Spielberg. Mel jsem za to, ze by si nevybral spatnou latku. Jsem ovsem dost zklamany. Kniha sice odsypa, ale jazyk je an urovni internetoveho diskutera - coz samosebou hlavni hrdina castecne je. Dale vlastne netusim jaky smysl kniha ma. Mozna neztracejte cas ve virtualnim svete, jdete radeji ojizdet skutecne holky (kluky), ale to autor vlastne celou dobu popira nekritickym zboznovanim milovanych videoher a tv poradu. V pribehu neexistuje prakticky prekazka, kterou by hrdina musel prekonavat za jakychkoliv tezkosti a s usilim na pokraji vycerpani nebo smrti. Popis technickych veci je pěkný, ale to je vse. Nakonec jsem to precetl celkem rychle, ale celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, ze ztracim cas, coz je vlastne stejne jako u videoher :).

26.09.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Standardni thriller. Uz jsem neco podobneho videl nebo cetl, jen nevim kde. Cte se to samo, ale vlastne skoro od zacatku tusite, co se stane dal. Autor dost napovida. Druha pulka je sice mene predvidatelna, ale taky docela nudna. A navic tuny laskyplnych klise- fuj:). Rozhodně to neni kniha roku.

12.09.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Docteno za pár dnů. Kdysi jsem se nemohl dočkat noveho Nesba a uz jsem myslel, ze ted me to az tolik nebere, presto jsem pred vydanim chytl drobnou nesbohorecku, ale opravdu jen drobnou. Uz mam docteno a muzu hodnotit. Knizka ma opet vse, co mame na Nesbovi radi - krute vrazdy, specialni vrazedne pomucky, touhu po alkoholu, napinavy dej, zavadejici slepe ulicky, vyrazne postavy, promyslenou zapletku, ale tentokrat uz to nebylo uplne ono, neco mi tam chybelo. Uz tam nebyl takovy drajv jako driv. Presto jsem spokojen a nesboholikum doporucuji. Jen pozor vy, kdo jste nečetli, na nektere komentare nize, ktere zdanlive nevinnymi poznamkami uvadeji spoilery, ktere muzou pozitek z knizky zkazit.

25.05.2017 4 z 5