Jičínské pole mrtvých

Jičínské pole mrtvých

Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne se na této louce objeví mrtvé tělo velíšského lesmistra. Je přivázaný ke stromu, má rozpárané břicho a na čele krví namalované satanské znamení. Majitel panství Mikuláš Trčka z Lípy se pokusí zločin utajit, protože se bojí, aby ho nezačala vyšetřovat utrakvistická konzistoř. Jeden z jeho strýců však na něj vznese žalobu, a tak je celá záležitost projednávána v královské komoře. Tehdy se na Jiřího Adama z Dobronína obrátí Mikulášova manželka Johanka ze Šelmberka, aby se pokusil celou záležitost objasnit. I když to nespadá do jeho pravomoci, vyhoví jí, neboť ji měl za svobodna rád. Sotva však dorazí do Jičína, dojde k další vraždě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363266/jicinske-pole-mrtvych-1jm-363266.png 4.351

Letopisy královské komory (12.)

Detektivky, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Macek58

Co napsat o této knize a neopakovat se. Jako vždy, další výborná kniha od oblíbebého autora.

jaroslav2822

Mám rád autora a mohu jen doporučit.

aktijnov

Po dlouhé době jsem zase s knížkou od pana Vondrušky spokojená. Příjemné odpočinkové čtení na prázdniny...

cérka

Chce se mi zakřičet hurá, tuto knihu, aspoň její část psal určitě sám autor :-). Taková oddechová historická detektivka na kterou jsem byla z pera pana Vondrušky zvyklá. Ovšem při počtu mrtvých v každém díle začínám mít obavu o budoucnost, jestlipak nám v tom Českém království zůstanou nějací živí :-).

angelika29

opět velmi vydařená knížka. jak již tady bylo řečeno, jiní pomocníci ale velmi pěkná a napínavá.

Shardlake

Opět kniha od p. Vondrušky, od které se nemůžete odtrhnout dokud ji nedočtete do konce.

Dandulka

Mně se tahle knížka líbila. Byla malinko jiná, než na co jsou čtenáři u autora zvyklí, ale mně to nevadilo. Na druhou stranu, při takové frekvenci psaní je až s podivem, kde bere pan Vondruška stále nové nápady.

TeaPeter

Námět byl určitě zajímavý, ale na zpracování je podle mého názoru vidět, že se historické detektivky pro autora staly řemeslnou rutinou. Až se mi místy vkrádala svatokrádežná myšlenka, že to podle instrukcí psal autor náhradní. Snad ale ne. Jako čtení na dovolenou je kniha ideální.

Kerberos

Potřebovala jsem si odpočinout od všech těch trilerů a k tomu je historická detektivka to pravé,zase dobrý příběh a pan Adam je velmi sympatický i bez svých pomocníků.

bábuška

Mohu doporučit rodákům z Českého ráje, kteří se trochu zajímají o historii svého kraje. Je to lehce detektivní příběh a ukazuje nám, že i ve 14. století žily chytré ženy které měly t.zv. fištróna víc než jejich muži. Příjemné čtení.

TomHr

Příběh lehce temný a jak se moderně říká "mysteriózní", ale především zábavný, po některých ne až tak záživných knížkách ze série Letopisů. Výborná oddechovka zasazená do historických kulis a atraktivního prostředí skalního města. Tentokrát za pět hvězd.

vladislav6610

Jiní pomocníci a neotřelá zápletka.

kuruteku

"Seká to jak Baťa cvičky," ale zrovna tahle kniha byla neotřelá námětem, postavami. A když jsem navíc byl před měsícem v Prachovských skalách, tak mne oslovila ještě o trochu více. Morbidity na začátku, pak ještě pár mrtvých na konci, i poslední kapitola něco dodala k vysvětlení.

Márinka

Pohodovka na dva dny. Více od profesionálně deformované trenérky paměti ve zdejších recenzích :)

Ulala

Opět souhlasím s předchozími čtenáři. Skvělá oddechovka. Jiří Adam z Dobronína vyjde vstříc své bývalé lásce a pustí se do vyšetřování. Zápletka zajímavá, noví náhodní pomocníci pana z Dobronína pojatí s humorem a špetkou nadsázky. Každý konec kapitoly navádí k tomu, aby jste začali číst dál - bude tam něco dalšího, co povede k rozuzlení záhady ? A pokaždé je.

pilka316
01. červnaodpad!

Pan Vondruška je zručný řemeslník, měl by si uvědomit,že méně bývá obvykle více.
Jeho historické romány beru, přestože se v nich vyskytují faktické chyby, ale detektivky už ne! Možná na odpoledne k vodě.

BaNaMa

Pan Vondruška nezklama, skvělý příběh. Kniha přečtena za 2 dny.

martin9929

Opět příběh který nezklamal.

Lenka4

Oceňuji, že pan Vondruška i tentokrát našel originální námět a prostředí.

Mabie

Vlastimil Vondruška mě zase nezklamal.

Zdenda20

Opět moc pěkně napsaná kniha. Příběh má děj a zároveň je pěkně popisovaná doba intrik v našich dějinách. Postava pana Adama není James Bond, ale má víc
přitažlivosti jako vyšetřovatel královské komory. Mohu jen doporučit ostatním.

Modrina

Jako obvykle - vynikající oddechovka. Příběh mě vtáhl a nepustil, já jsem spokojená. :)