Jičínské pole mrtvých

Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne se na této louce objeví mrtvé tělo velíšského lesmistra. Je přivázaný ke stromu, má rozpárané břicho a na čele krví namalované satanské znamení. Majitel panství Mikuláš Trčka z Lípy se pokusí zločin utajit, protože se bojí, aby ho nezačala vyšetřovat utrakvistická konzistoř. Jeden z jeho strýců však na něj vznese žalobu, a tak je celá záležitost projednávána v královské komoře. Tehdy se na Jiřího Adama z Dobronína obrátí Mikulášova manželka Johanka ze Šelmberka, aby se pokusil celou záležitost objasnit. I když to nespadá do jeho pravomoci, vyhoví jí, neboť ji měl za svobodna rád. Sotva však dorazí do Jičína, dojde k další vraždě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363266/big_jicinske-pole-mrtvych-1jm-363266.png 4.1225

Kniha Jičínské pole mrtvých

ErikaKej

Pán z Dobronína vymenil Petra a Rozárku za Michala a Hedvigu. Hoci Hedviga mi pravdupovediac šla dosť na nervy, určite jej to myslelo. Dej bol napínavy, dosť akčných scén ale zároveň som mala pocit akoby autor v závere niečo preskočil..

drakamena

V této knize vystupuje pouze Jiří Adam z Dobronína, jeho pomocníci ne, a i jeho role je spíše vedlejší. Což ale nevadilo, protože Hedviku a její rodiče i jičínského písaře jsem si rychle zamilovala. Tentokrát ovšem nedávám čtyři hvězdičky, nýbrž jenom tři, a to proto, že zápletka byla až příliš komplikovaná, hlavně ke konci, kdy hrdinové seděli několik kapitol kolem stolu a rozebírali, co se vlastně stalo. To by až tak zlé nebylo, jenže jsem se začala naprosto ztrácet v tom, kdo co kde a jak udělal, jestli Kuba nebo Kubeša, a zápletka s Čeňkem mě taky za srdce moc nevzala. Škoda, protože hrdinové byli sympatičtí.

Marcik7

Skvělá logická hádanka, přečteno velmi rychle, prostě paráda jako všechny detektivky pana Vondrušky.

p.pavlina
24.10.2021

Příběh byl velmi zajímavý. Pan Vondruška mě vždy dokáže překvapit nápady, které vloží do svých knih. Každé pátrání je něčím zajímavé. Parádní pohodové čtení.

Páájinka
03.08.2021

Čtivá a hezká kniha. Je to taková milá oddychovka.

š.m.i.k
15.04.2021

Tak tuto pohádku jsem si vychutnala. Z Vondruškovek bych ji zařadila k těm povedenějším, i když to bylo trochu chaotické, místy naivní, ale jako oddechovka se to poslouchalo dobře.

knihomolka999
27.06.2020

Opět čtivý pan Vondruška.

Schamila
12.11.2019

Prachovske skály znám a dostat se tam znovu s tímto příběhem bylo moc fajn, hezký zážitek...