Eneo Eneo komentáře u knih

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Když se podívám na ostatní série od této autorky, jsem ráda, že jsem o nich při čtení této nevěděla. Říká se nesuď knihu podle obalu - ale právě ty mě odrazují. Oproti tomu tahle se opravdu líbila. Četla jsem ji na doporučení a zabrala mi pár příjemných večerů a jízd autobusem.

08.01.2012 4 z 5

Musím souhlasit - na film jsem se po přečtení knihy vyloženě těšila a.... :(

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Uf - takové zvraty jsem nečekala.

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Knížka se mi líbila, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem se do ní musela začítat znovu a znovu. Připadalo mi, že by měla skončit už teď!(čtvrtina knížky), tak už teď(půlka)... poslední "konec" byl povedený, ale jeden z těch dřívějších by se mi pro pozdější celkový pohled na knihu líbil více. Asi jsem divná :)

Proměna Proměna Franz Kafka

Tahle povídka mi vůbec nesedla, vnímám, jak krutou realitu zachycuje, ale celkový dojem z toho mám nepěkný.

08.01.2012 2 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Chtěla bych si přečíst něco podobného, velice pěkné čtení.

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Asi bych tuhle pohádku nechtěla předčítat, kdyby mi bylo takových pět let, ale momentálně je pro mě nádherná, plná upřímné reality zachycující rozdíl charakterů.

08.01.2012 5 z 5

Tohle si budu muset přečíst ještě jednou, jsem si jistá, že ačkoliv mě kniha nadchla a četla jsem ji jedním dechem, podruhé mi toho dá ještě víc.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Je neuvěřitelné, jak je celá zápletka, veškeré skutečnosti v knížce dokonale propletené, pospojované. Chvílemi jsem přemýšlela, o co tam vlastně jde, než mi to postupně začalo docházet a zapadat do sebe. Prvky fantasy bych na těch místech, kde se nacházejí, nečekala, ale nakonec tam docela sedly. Je to docela silný příběh.

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

Nevím, nevím, mně se zase ve srovnání s prvními dvěma díly nelíbila skoro vůbec. Uvidíme po přečtení zbytku.

08.01.2012 3 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Na pár podzimních večerů v dece před krbem dobrá. Ale možná bych věnovala více nadšení čaji, který bych přitom pila. V této knize mi chybí...ani nevím co, měla by dle mého názoru více gradovat realita nebo naopak. Ve srovnání se seriálovou adaptací je tu méně akce, i když musím říct, že v seriálu některé scény jsou až přepísknuté.

Stopy krve Stopy krve Sue Tanya Huff

Přidám se k předchozím - líbil se mi více než ten první, po dlouhé době vražda, kde pachatel není průhledný hned od začátku.

08.01.2012 4 z 5

Správná pětka a prázdniny v maringotkách Správná pětka a prázdniny v maringotkách Enid Blyton

Původní vydání má přibližně dvakrát menší formát, stálo mě 25 kč. Hezké napínavé čtení pro mladší na den.

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Starší vydání knížky (vlastně celé série) se mi líbilo daleko víc, takhle by mi přišlo, že je to spíše komedie, ale napínavější řadu jsem na základce nečetla.

Záhada zelené rukavice Záhada zelené rukavice Enid Blyton

Přečteno ještě ve starém vydání s mrazením v zádech. Perfektní detektivka pro děti.

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Tato série mě doprovázela na základce a jsem za nic moc ráda, i když jsem si jako malé dítě hůř zvykala na prostředí internátních škol, nakonec z toho vyšla velice čtivá a vtipná série.

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Tuto sérii jsem začala číst, když mi bylo asi 10 let a zhltala jsem ji kompletně. Kéž by mi teď dávala to, co předtím. Série se podle mého názoru vyvíjí stejně jako Harry Potter - roste se čtenářem. Přesto je báječná.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Můj první Irving. Dokonalost sama.

02.01.2012 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Na Irvingovi mám hrozně ráda, že ať si vyberu knihu od něj jakoukoliv a na jakékoliv téma, vždycky se toho dozvím o mnoho víc, než bych čekala.

02.01.2012 5 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Celou knihu čekám něco skvělého, čeho jsem se dočkala v prvním dílu. Nechybí mi vyumělkovaný konec, ale v porovnání s první knihou se mě zhostil po přečtení této takový nijaký pocit. Škoda.

02.01.2012 3 z 5