Stopy krve

Stopy krve https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26371/stopy-krve-26371.jpg 4 151 19

Krevní pouta série

Druhá kniha série Krevní pouta. Na počátku byla dvě těla, dvě různá místa činu, ale stejná příčina úmrtí. Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová věděla, že to nebude snadné. Nasvědčovaly tomu nejen stříbrné kulky, nalezené u mrtvých obětí. Přeměna, kterou před jejíma očima předvedla sestřenice obětí, potvrdila, že Vicki musí nalézt vraha posedlého úmyslem vyvraždit všechny kanadské dlaky. Úkol to není snadný, ale Vicki se naštěstí může spolehnout na Henryho Fitzroye, svého upířího přítele. ( zdroj brokilon.cz )... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Brokilon

Blood Trail , 1992

danielosbourne
28.05.2023 4 z 5

Stejně jako první díl, i tahle kniha mě bavila stejně, jako před čtrnácti lety. Je tu méně Henryho, což mi nevadí a zaměřujeme se více na detektivní práci, což beru také jako plus. Tahle série mi přijde zbytečně podceňovaná a podhodnocená. Myslím, že i v dnešní době má co nabídnout a strčí knihy podobného žanru směle do kapsy.

Petra38
24.01.2020 4 z 5

rozhodně mě zaujal více než první díl, možná jsou na vině mě oblibené téma-vlkodlaci. Pěkně se to četlo a mělo to lepší spád...:) ačkoliv nevim nevim jestli mě autorka urdzi az do posledního dílu, zatim mám rozečtěný třetí díl, uvidím :)

Izabell
30.08.2019 3 z 5

Určitě je to lepší než první díl. Jen mě mrzí, že seriál se víc nedržel knižní předlohy. Chtěla bych vidět Vicky s Henrym :D

Metla
17.10.2018 4 z 5

Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová má nový případ: Henryho známí ji požádají o pomoc poté, co se jejich rodina musí vypořádat s několika nečekanými ztrátami. Nemohou se obrátit na policii, nejsou totiž tak docela lidé a potřebují svou identitu tajit… Vicki s upířím „parťákem“ opouštějí Toronto a vydávají se na nepřátelské území – do přírody!
„Stopy krve“ jsou napsány příjemně odlehčeným tónem, hlavní hrdinka má spoustu prostoru pro sarkastické postřehy a navztekané slovní přestřelky. Romantici ocení komplikující se vztahy mezi postavami, příznivci napětí také nepřijdou úplně zkrátka a nechybí ani přiměřená dávka akce.
Přestože zhruba v polovině dochází k poklesu tempa, text rozhodně nikde nedrhne – těch 300 stránek uteče jako pohodový víkend. Jedná se o vlakové nebo-li hajzlové čtení, ovšem nepostrádá hlubší, pod povrchem podané myšlenky o rasismu, víře, spravedlnosti atd. Mezi oddechovkami patří druhý díl „Krevních pout“ ke slušnému nadprůměru, ale pro fanynky „Stmívání“ to dost možná nebude správné emo žužu .

Mark.
12.07.2017 4 z 5

Zajímavý zvrat a tento díl mne bavil od začátku. Prostředí a propojenost s poutavou detektivní zápletkou se mi velmi líbil. Až si říkám, jak mne mohl první díl s démonem bavit, protože tento byl o poznání mnohem lepší

IvettKremrová
27.09.2016 5 z 5

zezačátku příběh takový zmatený ale pak se to rozjrlo,za mě spokojenost :)

IvettKremrová
01.07.2016 5 z 5

Sice nemám ještě dočteno ale tento díl mě baví více než první. V prvním díle jsem se trochu ztrácela,hlavně na začátku ve vyprávění příběhu z pohledu několika osob.I mezi Henrym a Vicki to zajiskřilo a jen netrpělivě čekám kdy to mezi nimi propukne naplno když po sobě tak touží jak oba popisují ^^ Teď v 2 je i velice fajn, že je změna prostředí a neodehrává se vše ve městě ale na venkově kde jsou jako obohacení děje už zde zmiňovaní vlkodlaci. Netrpělivě čekám jak se zbytek příběhu vyvine a doufám v nečekané rozuzlení :) Už teď jsem si jistá,že se pak hned vrhnu na 3. díl :))

Andvejka
02.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila o něco víc než první díl, taku vidíme, jak bude série pokračovat.

renefer
13.11.2015 3 z 5

První díl se mi zdál o kapku lepší než tento. Takže nejen upíři, démoni a čarodějové, ale i vlkodlaci žijí mezi námi :-)

Lenka.Vílka
28.06.2014 4 z 5

Strasne se mi kniha libila...proc?...on je to vlastne jeden dil (ktery se mi moc libil), rozepsany do cele knihy bez toho, abych se nudila...ja vic nepotrebuju...

jites
11.01.2014 5 z 5

Daleko lepší jak první díl.Už se těším na další pokračování.

Buhvico
12.10.2013

Tento díl se mi líbil víc, přeci jen jsou mi bližší vlkodlaci než démoni.. Jsem zvědavá na třetí díl :-)

Dandulka
11.04.2013 5 z 5

V minulém díle démon, teď zase vlkodlaci, jsem zvědavá, co nás čeká v příštím díle! Konec byl strhující!

doktorking
22.03.2013 2 z 5

o dost horší než první díl,takové trošičku trapné pojetí vlkodlaku které mám opravdu rád,záporák jasný hned od začátku,tento díl pro mě zklamání,pořád čekáte kdy se to rozjede a ono ouha už je konec..

Bet
29.01.2013 3 z 5

Ten to dil je super mám ráda vlkodlaky.

lanusinka
16.11.2012 5 z 5

Zajímavě pojatí vlkodlaci, zase trošku jinak než jsme zvyklí, ale celkem uvěřitelně...

Eneo
08.01.2012 4 z 5

Přidám se k předchozím - líbil se mi více než ten první, po dlouhé době vražda, kde pachatel není průhledný hned od začátku.

Brambu
20.12.2011 3 z 5

Druhý díl už se mi zamlouval o něco více než ten první, ale pořád to pro mě není to pravé ořechové. Tentokráte se děj motá kolem vlkodlaků a Vicky vyšetřuje jejich vraždy, ovšem stále mi přijde, že začátek knihy se zbytečně táhne a konec příběhu graduje na můj vkus až příliš rychle a bez překvapivé zápletky. Zkrátka samotná kniha je dobrá, ale styl, jakým je napsaná nejspíš není pro mě. Zkusim ještě zkousnout třetí díl, třeba se to díl od dílu bude zlepšovat...

Sirius
02.01.2011 3 z 5

O něco lepší než první díl, změna prostředí příběhu taky náramně pomohla. Ale opět jsem měl ten samý problém, jako s předchozím dílem. Autorka umí čtenáře hned od první stránky vtáhnout do děje, ale uprostřed to začíná opadat, aby pak přišla s obrovským a gradujícím finále. Abych jen nekritizoval - postavy nejsou ploché, pohly se kupředu a uvidíme, co příští rok přinese díl třetí. Krevní pouta každopádně splňují jako oddechovka svůj účel na 110% a já si je nehodlám ze svých rukou jen tak sundat...

upíři vlkodlaci

Sue Tanya Huff