Cena krve

První kniha série Krevní pouta. Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm. Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet. Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23020/cena-krve-23020.jpg 3.8153

Krevní pouta 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Brokilon

Blood Price · 1991

Kniha Cena krve

Izabell

Viděla jsem seriál a až po hodně dlouhé době zjistila, že jsou i knihy. Několikrát jsem se pokoušela začíst, ale nedařilo se. Teď jsem konečně překonala samu sebe a knihu přelouskala. Je tam spousta odlišností a v konečném výsledku nevím, zda je lepší kniha či seriál. Zatím mi je ale asi sympatičtější seriál, protože byl svižnější.

Metla
16.10.2018

Seriál neznám, ke knižní sérii jsem se dostala díky vítězství v soutěži. Příběh mě zavedl zhruba čtvrt století do minulosti, do Toronta, kde se schyluje k těžkému průseru s nedozírnými následky pro celý svět. Naštěstí pro lidstvo obývá tohle kanadské velkoměsto Vicki Nelsonová, bývalá policistka s onemocněním zraku a sklonem strkat rypák tam, kde o něj může přijít. Když se stane svědkyní brutálního zločinu, nevyslyší hlas rozumu ani varování někdejších kolegů a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst. Pátrání po masovém vrahovi ve ztemnělých ulicích přivede Vicki nejen k poznání „věcí mezi nebem a zemí“, získává také nečekaného a velmi cenného spojence.
Takhle banálně se dá shrnout děj románu, kolísajícího na pomezí detektivky, thrilleru, hororu a romantické fantasy. Lze namítnout, že na poctivou detektivku je v tom příliš intuitivních postupů „nějak věděla/nějak tušila“, na horor či thriller to dostatečně neděsí a v posledním bodě by leckdo (já ne:-)) mohl vytknout nedostatek techtlí i mechtlí. Pro mladší čtenáře možná bude nezvyklá (pro mě milá) obstarožnost: žádné mobily, žádný internet, počítače v plenkách. Ve výsledku však jde o poutavý, vcelku vyvážený mix napětí, vztahů a jemné dávky humoru. Sice mi žádný z hrdinů vyloženě nepřirostl k srdci tolik, aby mi jeho/její případný skon vyhnal slzy z očí a soply z nosu, nicméně nešlo ani o postavy nesympatické – identifikovalo se s nimi snadno, po stránce psychologie odvedla autorka obstojnou práci.
Úvodní díl „Krevních pout“ do puntíku splnil má nepříliš vysoká očekávání a celkem navnadil na pokračování. Brokilonu patří dík nejen za vydání série, ale také za odvahu nenechat se zviklat fanoušky seriálu a vypustit knihy do světa v jiném, vkusnějším grafickém kabátku, než jakým se „pyšnily“ originály. Slabší 4*.

Laughtubbe
16.05.2018

Myslím si, že si knihu už víckrát číst nemusím. Příběh nebyl špatný, ale neoslovil mě. S odstupem času se mi zcela vypařil z hlavy. K dalšímu dílu jsem se nedostala, třeba časem :D

Svářeč
02.01.2018

Z nudy jsem se pustil do druhého čtení a po dočtení musím hodnocení trochu zvýšit. Je to prostě dobře odvedené řemeslo, které pobaví, ale nic víc. Žádné kdovíjak originální nápady ani dějové kličky v knize nenajdete. Tahle kniha má za hlavní účel pobavit, nic jiného ani nečekejte.

OldřichHanton
06.11.2017

Thriller, ve kterém mladá detektivka společně se čtyřistapadesátlet starým upírem pátrá po pachateli záhadných vražd. I když anotace zní trochu šíleně, Cena krve není vůbec špatná oddechová literatura. Děj má spád a dobře graduje, postavy jsou sympatické a celý příběh se nebere nijak vážně. Podle této knižní série vznikl i vcelku úspěšný seriál Blood ties
o kterém jsem ale do teď nevěděl, takže nemohu být ovlivněn.
Knížka opravdu nemá žádné velké umělecké ambice a je plná všemožných žánrových klišé, upírskou erotiku nevyjímaje. Může být problém i zbytečně dlouhá expozice, trvá třetinu knihy, než se hlavní postavy vůbec potkají, přesto si dokáži snadno představit, jak si další díl vezmu v létě na dovolenou.

Romžiry
11.08.2017

Uf, dočteno. Kniha není špatná, ale moc mě nezaujala. Nerada nechávám knihy nedočtené, tak jsem se chvílema musela nutit čist.

Mark.
12.07.2017

Mnohé knihy jsou takové, že se musím nutit a prokousat začátkem. Tady jsem se musela nutit trošku víc. Pak ani nevím kdy, jsem se začetla. Líbilo se mi problematika a diskuse postav.

Calla2002
20.05.2017

Začátek byl nudný......ale pak se to rozjelo a fakt mě to chytlo ... strašně se mi líbilo jak se furt hádala s Cellucim toho jsem si zamilovala hned ze začátku a Henry mě nijak neokouzlil podle mě stejně skončí s Cellucim . Ale kniha mě bavila a líbilo se mi to
VELICE DOPORUČUJI !!!!!