Správná pětka a prázdniny v maringotkách

Julián, Dick, George, Anna a pes Tim tráví každé léto spolu. Tyhle prázdniny ale chtějí strávit jinde než v Kirrinu, a chtěli by se o všechno postarat sami, nemít nad sebou žádný dohled. Proč nežít aspoň nějaký týden jako cirkusáci, kteří se utábořili nedaleko městečka? Děti jsou cirkusem nadšené, spřátelí se s klukem Nobbym, co umí metat kozelce, a jeho šimpanzem Pongem, i když se na ně jeho strýc klaun nevrle utrhuje při každé příležitosti a děti se mu vůbec nelíbí. Rodičům se podaří pronajmout dvě maringotky, koně maringotky vyvezou nahoru do kopců a děti si mohou v kopcích nerušeně užívat svobody. Ale opravdu nerušeně? Dlouhán akrobat Ludva a ani klaun Dan je nenechávají na pokoji, slídí kolem maringotky, a dokonce chtějí otrávit Tima! Co kolem maringotky pohledávají?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101/big_spravna-petka-a-prazdniny-v-maringo-dUb-101.jpg 4.5242

Správná pětka / Slávna 5 5.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Five Go Off in a Caravan, 1946

Kniha Správná pětka a prázdniny v maringotkách

ElikaS
22. listopadu

Knížky ze série Správné pětky posloucháme s téměř šesti letým synem jako audioknihy. Moje hodnocení je u všech dílů podobné. Mě ty příběhy moc nebaví, navíc mě trochu rozčiluje zbytečné násilí ve stylu "Já ti toho psa zabiju."
No ale syn si Dicka, Juliana, George, Annu i Tima oblíbil a neustále se dožaduje dalších dílů a co bych pro jeho lásku ke čtení neudělala, že?! :-D Takže pokud hledáte knížku pro malé dobrodruhy a chcete je seznámit s žánrem detektivek, tak po ní určitě sáhněte, myslím, že děti nezklame. Navíc prostředí cirkusu s Nobbym a Pongem bude pro děti atraktivní.
Audiokniha je příjemně namluvena Michaelou Maurerovou a doufám, že brzy vyjde pokračování, protože číst Správnou pětku by se mi úplně nechtělo, takže jsem vděčná, že si ji můžeme poslechnout a zatímco syn se baví, já můžu být myšlenkami někde jinde :-)

pepa4081

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

Ran

Kniha se mi četla výborně a všechny hlavní postavy mám moc ráda. Příběh je skvěle napsaný a vypointovaný.

Páájinka
28.11.2020

Perfektní vzpomínka. Tuhle jsem měla nejradši.

Jessybelle
21.11.2019

Potřebovala jsem se odreagovat, tenhle díl byl skvělý, syn se na něj zrovna chystá, a tak jsem neodolala a vypůjčila si ho... Já tohle jako dítě fakt milovala...

Verča16
16.11.2018

krasna napsana kniha moc se mi libila jak je napsana a zpracovana. tesim se na celou serii . doporucije vsem dobrodruhum a detektivum!!

katy87
26.09.2018

Pětka tentokrát netráví prázdniny u někoho doma, ale vezme dva karavany, dva poníky a brázdí anglickým venkovem vstříc dobrodružství. A ta kupa jídla, kterou si vždy dokupovali po cestě na místních farmách! :)

Pakuna
11.09.2013

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)