Linie krve

Začalo to oslepující vidinou slunce, která pro Henryho Fitzroye byla tou nestrašlivější z nočních můr... Upír s halucinacemi - dokonce i když s ním spíte - pro soukromého detektiva ještě není důvod nechat všechno být a spěchat na pomoc. Alespoň si to Vicki Nelsonová tehdy myslela. Vicki pracuje na případu zločinu v oddělení egyptologie místního muzea. Záhadu dvojnásobné vraždy nikdo - jak se zdá - neumí a ani nechce objasnit. Vicki začíná mít podezření, že si tady někdo pohrává s lidskými myšlenkami. A teprve tehdy zjistí, že Henryho halucinace vůbec nejsou malicherné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41012/linie-krve-krevni-pouta-41012.jpg 3.7101

Krevní pouta 3.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Brokilon

Blood lines, 1992

Kniha Linie krve

Metla
17.10.2018

Zatoužila jsem zarelaxovat si u nějaké paranormální detektivky a Tanya Huff se svou „Linií krve“ byla příhodně na ráně, tedy po ruce. Tentokrát prakticky neopustíme ulice Toronta a Vicki se kromě obvyklých zdravotních a srdečních problémů bude muset potýkat s novým nepřirozeným sokem: egyptskou mumií. Kdo se teď začal těšit na potácejícího se, chrčícího, zafačovaného, krvelačného zombíka, toho rovnou zklamu: pradávné monstrum není pojato vyloženě tradičním stylem a jakkoliv zvládne nadělat mnoho mrtvol, jeho metody jsou relativně decentní – žádná vyhřezlá střeva a srdce vytržená zaživa z těla. Starověký nepřítel nasadí pořádného brouka do hlavy i obvykle sebejistému upírovi Henrymu a těžkou zkouškou projde také torontský policejní sbor. Román je tradičně čtivý, hluchých míst je poskrovnu (pro mě to tedy byly hlavně romantické cancy, jiným však mohou přijít záživné). Zvláště druhá polovina letí jako splašená a ve finále jsem zase jednou vyskakovala z tramvaje málem zavřenými dveřmi, jak jsem byla zažraná.
Redakčně je knížka velmi dobře ošetřená, nenašla jsem snad jediný překlep, v živých dialozích potěšily normální vulgarismy místo korektního nesmyslu „do prčic“ a po stránce překladu jsem měla problém jen s „Toronto Maple Leafs“, hokejovým klubem zde uváděným zkráceně coby „Listy“, což ve mně vyvolávalo utkvělou představu nějakého novinového plátku.
„Linie krve“ je solidní a příjemný odpočinkový nadprůměr: žádný zázrak, žádná přidaná hodnota, ale jsem spokojená – co jsem očekávala, to jsem dostala a možná i malinko navíc.

Mark.
12.07.2017

Nemohu říct, že by mne to nějak nadchlo. Prostě jsem četla a četla a najednou byl konec. Jako odpočinková kniha to jde, ale nic závratného jsem tam nenašla.

Andvejka
19.05.2016

Dobrý díl, zatím mě asi bavil nejvíce.

renefer
23.11.2015

Tady máme pro změnu padoucha staroegyptského kněze. Příjde mi trochu prvoplánové, jak je každý díl věnovám jinému typu "strašidla". Jako kdyby si autorka řekla: tak o jakém bubákovi jsem zatím nepsala? Á už vím - o mumiích. Ale jinak dobrý, klasická detektivka s trochou paranormálna, nejlepší jsou asi situace kdy se bojuje o to, kdo je větší chlap :-)

asineDenisa
08.01.2015

První dva díly jsem doslova hltala, četla v každičké volné chvíli, i když se jednalo jen o pár stránek. Třetí díl jsem otevřela vždy před spaním, ale měla jsem z ní noční můry a knihu jsem odložila. Svým způsobem se jedná autorčin úspěch, myslím si, že přesně o tohle jí šlo.. aby čtenáři běhal mráz po zádech a nechal se pohltit atmosférou, ve které mumie lidem proniká do jejich duše.

Lenka.Vílka
28.06.2014

Serie je droga, kterou chcete a potrebujte...nebo se zacnete lecit a abstinujete...ja jsem zavisla a nestydim se...

Buhvico
19.10.2013

Děj byl mooooc natáhnutý a konec moc rychlý.. No mě se tento díl tolik nelíbil, doufám, že další budou lepší..

Dandulka
04.05.2013

Tentokrát to byla mumie, s čím musela bojovat Vicki a Henry spolu se svými přáteli. Zhltla jsem tuhle knížku během jednoho dne.

Královská hraničářka
Královská hraničářka