Záhada pavoučího domu

Prázdninová dobrodružství čtyř dětí ve starém opuštěném domě. První kniha slavné série „Záhad“ nás zavede na anglický venkov, kde parta nerozlučných přátel prozkoumává tajemný zpustlý dům, obrostlý břečťanem. Zprvu se zdá, že v domě se daří jen pavoukům, ale je opravdu opuštěný? Když se Barny rozhodne, že se o tom přesvědčí a v domě přespí, překvapí ho podivné zvuky. Jaké tajemství dům ukrývá? Kudy mizí potok do podzemí a komu patří ukrytá loďka? Sourozenci Roger s Dianou, jejich bratranec Pajda a kamarád Barny se rozhodnou záhadě přijít na kloub....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4762/zahada-pavouciho-domu-eIh-4762.jpg 4.4120

Záhady (1.)

The Rockingdown Mystery (1949)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

jarynek
17.12.2017

Příběh se rozjížděl pomaleji, ale druhá půka byla plná dětského dobrodružství a napětí. A i nějaký lehký dějový zvrat se v knize našel, takže dětem se kniha moc líbila. Z pohledu dětské literatury určitě výborná kniha.

medvídě
28.07.2017

Chtěla jsem změnu a hlavně přečíst i knížky, ke kterým jsem se v dětství nedostala, ale na poličkách stále čekají. Tato kniha, ač je určena mladším čtenářům umí vtáhnout do děje lehkou dějovou linkou, ve které se objeví i napětí a nebezpečí. Je to něco jiného, než ten dospělý stereotyp - tady je vše rychle vyřešeno bez jakýchkoli průtahů. Takže jako oddychové čtení to není pro dospělé čtenáře vůbec špatné a mladší to musí posoudit sami, ale věřím, že se jim to bude líbit a sáhnou po dalších dílech.

buldozer5
10.06.2017

Úžasná kniha, není se ale čemu divit, když ji napsala Enid Blytonová.

Elmont
11.08.2015

Je to strašně dlouho, kdy jsem tu knížku četla, ale naprosto jsem ji milovala!

Petkona
09.08.2015

Super detektivka.

Moňa69
13.02.2014

Když mi bylo tak jedenáct, byla jsem z téhle knížky vyklepaná jak cyp, ten opuštěný barák mi způsoboval husinu a ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na to vzpomenu:D

jajaja136
31.12.2013

Dobrá kniha.

Euka
06.11.2013

Po x letech jsem se opět vrhla na Správou pětku a jsem nadšená i teď. =) Pavoučí dům jsem vždycky měla nejraději.

Pakuna
11.09.2013

Sérii Záhady jsem četla po Správné pětce a byla jsem nadšená. Záhady, tajemství, napětí! Doporučuji!

Amber
16.08.2013

Krásná vzpomínka na dětství! Chtěla jsem tenkrát taky prožívat takové dobrodružství.

ledmed
02.05.2013

Knihu jsem četla kdysi ještě na základní škole a musím říct, že si ji pamatuji dodnes. Mám ji schovanou v knihovně pro moje dvě dcery až dorostou, snad se jim bude také líbit.

Alexxandra
07.07.2012

Už si to moc nepamatuju,budu to číst znova.Ale moc dobře si pamatuju že jsem byla napnutá jak struna a bála se otočit další stránku:)

Barbastelle
22.04.2012

Série "záhad" byla, co se pamatuji, nejlepší ze všech knížek od Enid Blytonové. Ta paní je kouzelnice, děti ji musí milovat.=)

Eneo
08.01.2012

Starší vydání knížky (vlastně celé série) se mi líbilo daleko víc, takhle by mi přišlo, že je to spíše komedie, ale napínavější řadu jsem na základce nečetla.

stylus30
16.11.2011

Jako puberťačka jsem tuhle knihu přečetla jedním dechem( a byla tak napínavá,že jsem si při čtení okousala nehty,ale to pštt :-D