EmiClare EmiClare komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

10.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

11.01.2019 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Po dvou knihách od Ireny Douskové jsem nevěřila, že by se mi vyprávění o socialismu optikou dětí mohlo v jakékoliv podobě líbit. Tato kniha mi dokázala, jak moc jsem se mýlila.

19.01.2019 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Zajímavá tématika, krásně napsané se smyslem pro detail. Těším se, že si knížku za pár let přečtu znova.

28.02.2019 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Pesimismus k lidstvu provedený v satirické básni. Pořád nevím, jestli je to tak strašně vtipné, nebo tak strašně smutné.

01.05.2017 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Ta Kniha!

21.10.2020 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Velmi jemně napsaná kniha o velmi drsných událostech.

13.06.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Ta knížka se mi moc líbila a strašně dobře se četla :)

23.09.2019 4 z 5

Plná slávy Plná slávy Bruce Marshall

Mnoho podmětů k zamyšlení, mnoho vtipně hořkých scén. Síla.

05.10.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Není to líbivá kniha k odpočinku po namáhavém dni, spíš vás naučí rozumět slovu deprese. Překvapivý konec, který odpovídá normálnímu životu víc než tomu knižnímu. Parádní.

26.12.2017 4 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

I když to není knížka pro moji věkovou kategorii, hltala jsem ji od začátku do konce.

13.10.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Nedočteno. Kniha je velmi dobře a poutavě napsaná, nesedí mi ale téma dysfunkčních rodin. A za tu šílenou depresi mi nestálo za to ve čtení pokračovat.

14.03.2019 3 z 5

Monsignore Quijote Monsignore Quijote Graham Greene

Pochybovat neznamená nemít víru, možná právě naopak. Krásný, duchaplný a mnohdy s humorem podaný příběh.

02.02.2019 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Čekala jsem příliš, a tak jsem trochu zklamaná... ale i tak je to velmi dobrá kniha.

02.04.2018 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Gaimana mám moc ráda, tahle knížka mi ale nesedla tolik jako některé jiné, občas jsem se i ztrácela v příběhu, proto jen 3*.

10.02.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle knížka mi přijde nedotažená. Spousta zajímavých nápadů, ale provedení mi zas tak skvělé nepřišlo.

06.01.2018 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Výjimečná kniha, po jejímž přečtení můžu jen uznale pokývat hlavou.

23.10.2017 5 z 5

Kobold Kobold Radka Denemarková

Už druhá kniha od této autorky, kterou odkládám nedočtenou. Asi to prostě není pro každého.

31.08.2020

Žluté oči vedou domů Žluté oči vedou domů Markéta Pilátová

K téhle knížce nemůžu být kritická, protože byla tak procítěná a sálalo z ní tolik emocí. Nemohla jsem se od ní odtrhnout :)

20.08.2020 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Některé knížky tohoto žánru jsou naivní, tahle je ještě ale naivnější. Což mě mrzí o to víc, že obsahuje některé moc hezké pasáže a postřehy.

09.02.2020 3 z 5