EmiClare

Ostré předmětyOstré předmětyG. Flynn

Tato kniha mi přišla nedotažená do konce. Skvěle napínavá, ale vyústění nic moc.

ZmizetZmizetP. Soukupová

Nedočteno. Kniha je velmi dobře a poutavě napsaná, nesedí mi ale téma dysfunkčních rodin. A za tu šílenou depresi mi nestálo za to ve čtení pokračovat.

Zloději zelených koníZloději zelených koníJ. Hájíček

Zajímavá tématika, krásně napsané se smyslem pro detail. Těším se, že si knížku za pár let přečtu znova.

Prohnilé městoProhnilé městoL. Bardugo

Velmi dobře napsaná kniha odpovídající stylem i obsahem cílové kategorii čtenářů.

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Velice čtivé, dobře propracované postavy, ale trochu předvídatelné. Ale na tento žánr skvělá kniha.

Monsignore QuijoteMonsignore QuijoteG. Greene

Pochybovat neznamená nemít víru, možná právě naopak. Krásný, duchaplný a mnohdy s humorem podaný příběh.

Pí a jeho životPí a jeho životY. Martel

Krásný jímavý příběh se svéráznou hlavní postavou.

Dole a nahořeDole a nahořeB. Kostřicová

Kniha je příliš rozevlátá formou i obsahem, než abych ji mohla ohodnotit výš.

Toulky skriptoriemToulky skriptoriemP. Auster

Ačkoliv mě závěr knihy příliš nezaujal, mám ráda, když si autor hraje se čtenářem, a toho je tato kniha plná.

Koho vypijou liškyKoho vypijou liškyL. Kábrtová

Po dvou knihách od Ireny Douskové jsem nevěřila, že by se mi vyprávění o socialismu optikou dětí mohlo v jakékoliv podobě líbit. Tato kniha mi dokázala, jak moc jsem se mýlila.

Člověk GabrielČlověk GabrielK. Dubská

Tematicky zajímavá kniha, na které mi vadily dvě věci: 1. Přišla mi zdlouhavá. 2. Autorka dává příliš jasně najevo, co si o popisovaných situacích mám jako čtenář myslet.

ChybaChybaM. Šindelka

Možná je to jen mou malou sečtělostí, ale neznám takovouto druhou knihu. Od autora se mi více líbily lyričtější povídkové knihy (Zůstaňte s námi, Mapa Anny), i tak mě ale tento román velmi zaujal.

Z mého krajeZ mého krajeA. Sova

Nic, co by mě nějak extrémně zaujalo. Ale některé verše byly moc pěkné:
"A pole jsou jak zlaté, plné stoly…
Kdo pracoval, teď vezme v svatém klidu.
Neb za daň krve, pot a za mozoly
Bůh zaslíbil tu zemi svému lidu."

FajaFajaP. Stehlíková

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

FanfarloFanfarloC. Baudelaire

Poslední hvězdička je za dokonalou ironii, jinak to nic světoborného není.

O bílých slonechO bílých slonechI. Dousková

Nesedí mi zaměření na dětské hrdiny, jinak dobrá knížka s krásně zachycenou atmosférou horkého léta.

Felix AustriaFelix AustriaS. Andruchovyč

Ta knížka je skvělá: má zajímavé téma, dobře se čte, má dobrou pointu. Ale bude mě pronásledovat ještě dlouho.

Mount KodaňMount KodaňK. C. Nielsen

Tato kniha má všechno to, co jsem marně hledala v povídkách Woodyho Allena – dobrý bizarní humor.

30.12.2018

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

3. knížka, kterou jsem Coehla četla, stejná jako ty předchozí, plná esoteriky, zdlouhavých osobních příběhů, značně nevyrovnaná a dokonale předvídatelná. Je s podivem, že se mi tolik líbila. Ale líbila ;)

22.12.2018

Čas kopřivČas kopřivJ. Knap

Výstižné pojetí tématiky 40. a 50. let. Velmi působivé.

17.12.2018

Nejhodnější děvče z GroenendaeluNejhodnější děvče z GroenendaeluR. Medek

Krátká poválečná psychogická povídka.

13.12.2018

U řeky Piedra jsem usedla a plakalaU řeky Piedra jsem usedla a plakalaP. Coelho

Zahřeje :)

10.12.2018

LomLomV. U. Bykov

Začetla jsem se a kniha mě do sebe neuvěřitelně vtáhla, přestože končila velice předvídatelně.

10.12.2018

Jalovčí stráněJalovčí stráněF. Křelina

Přestože jsou povídky tematicky pěkné, přijdou mi trochu těžkopádně napsané.

20.11.2018

Muž ve tměMuž ve tměP. Auster

Mezi čtivem, u kterého člověk po dočtení dalekosáhle přemýšlí nad pozitivy a negativy, se najednou objevila knížka, která mě tak neuvěřitelně vtáhla, že o ní ani objektivně nemůžu přemýšlet. Prostě má něco navíc.

11.11.2018

LíticeLíticeR. Weiner

Sice nejsem úplně fanoušek literatury o válce, v této knize je ale líčena velmi osobitým způsobem. Skvělá kniha.

05.11.2018

AdventAdventG. Gunnarsson

Moc milé.

01.11.2018

Černý chlapec: zápis dětství a mládíČerný chlapec: zápis dětství a mládíR. Wright

Jako literatura faktu zajímavé. Jako beletrie nic moc.

16.10.2018

Amarú, syn hadíAmarú, syn hadíF. Křelina

Toto mě prostě příliš neoslovilo, jakkoliv je to psáno pěkným jazykem.

13.10.2018

1 2 3