Elulilinka1 Elulilinka1 komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tohle je přesně ta knížka, u které se budete culit od začátku do konce (pokud jste ovšem správný KNIHOMOL)! A ty ilustrace? Úžasný! V mnoha věcech jsem se shlédla a z knížky jsem měla ten krásný pocit sounáležitosti.

P.S. pokud někdo nechápe váš "knihomolský pohled na svět", tak mu to dejte přečíst :D

02.01.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Novelu jsem si vybrala v rámci seminární práce a ačkoli jsme dostali velmi pestrý seznam knih k výběru, nakonec jsem moc ráda, že jsem sáhla právě po Steinbeckově díle "O myších a lidech".
Některým jistě vadilo mnoho nespisovných pasáží, ale já se k těmto čtenářům neřadím. Jazyk mi tak přišel mnohem přirozenější a naprosto dokonale se hodil do prostředí, ve kterém se příběh odvíjel.
Líbilo se mi, jak na začátku každé kapitoly autor krásným popisným stylem vylíčil prostředí, ve kterém se postavy právě nacházely. Na základě tohoto jevu jsem si pak mohla udělat "lepší obrázek", což bylo fajn.
Jasně, že už mi tohle dílo několikrát vyspoilerovali ve škole, ale nakonec to není jen o tom ději, ne? Každé postavě autor přiřadil jedinečný vzorec chování a právě to se mi na knize líbilo asi nejvíc.
Hodnotím plným počtem hvězdiček a rozhodně toto nebyla moje poslední Steinbeckova knížka - chystám se na Pláň Tortillu a i takové Toulky s Charleym vypadají dost zajímavě.

29.12.2022

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásný příběh zasazený do kulis amerického venkova. Jako dívka, která miluje knížky, koně, přírodu a dobře psané knihy jsem si přišla, že mi tento příběh byl šitý (vlastně psaný) na míru.

Tím, že se v knížce vyskytovalo poměrně dost postav, byl čtenář pořád vtažen do zajímavého děje a na nějaké nudné pasáže snad ani nebyl čas. Možná první polovina byla akcí nabyta o trochu méně, ale myslím, že to nemusí být nutně na škodu, protože dle mého názoru se čtenář s postavami musí dobře "seznámit".

Co musím hodně vyzdvihnout je konec knihy (poslední kapitola), kdy nám autorka děj hezky zakončí. Když jsem se totiž blížila ke konci, přišlo mi, že se na tak málo stránkách nemůže všechno dotáhnout do konce, ale naštěstí jsem se mýlila. Mám totiž ráda, když se dozvím jak "všechno dopadlo".

Takže suma sumárum: tuhle knížku můžu ze srdce doporučit, protože je opravdu velmi čtivá, zábavná, hezky psaná a s geniálními postavami a dějem. Za mě 5/5.

01.12.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

NÁDHERNÁ knížka. Moc hezký děj a navíc skvěle popsaný. Tento příběh o kocourovi mě po přečtení úplně očaroval. Každá kapitola byla lepší než ta předchozí a byla bych blázen, kdybych tuto knihu nepřečetla ještě milionkrát!!! Vřele doporučuji každému z vás. Skvělé čtení pro děti. Pět hvězdiček a pochvala.

05.05.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pamatuji se, že když jsem tuhle knihu četla, u některých pasáží jsem se musela vyloženě přemlouvat. Doteď nechápu proč. Zpětně knihu hodnotím jako velmi podařenou a klaním se umění paní Boženy Němcové.

09.04.2021 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četla jsem v rámci seminární práce.
Knížka je přečtená raz dva, ale co víc - ty zábavné dialogy jsou prostě k nezaplacení!

08.11.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha se zajímavým námětem, kterou jsem si chtěla přečíst už velmi dlouho. Bylo to moje první setkání se s Viktorem Dykem a musím říct, že jsem nejspíš čekala něco trošku jiného. Ale styl psaní mě dost zaujal a příběh byl celkově dobře uchopen.

30.12.2022 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Pocházím z jižní Moravy a bydliště Mrštíků mám nedaleko. Tudíž bylo pro celou naši třídu skoro povinností si tuto knihu v rámci seminární práce přečíst. Musím se přiznat, že jsem vůči ní neměla nějaká extra očekávání a možná právě proto mě po dočtení překvapilo, jak krásný ten příběh je.

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Tak tohle? To bylo megaaaa. Teď lituju toho, že jsem si knihu nepůjčila z knihovny až před Vánoci, ale to by tam stejně nebyla.
Pěkné odpočinkové čtení, milé hlavní postavy a Sněhulka? Bez komentáře...

20.10.2021 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Skvělá kniha pro pejskaře s dějem, který neomrzí. :)

14.01.2018 5 z 5

Vražda v Orient expresu Vražda v Orient expresu Agatha Christie

Pro mě první a rozhodně ne poslední dílo od královny zločinu. Samozřejmě jsem si myslela, jak tu vraždu levou zadní vyřeším. No nevyřešila. A ten konec mě dostal. Christie je bohyně.

09.12.2023

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Další skvělý díl, určitě jsem se s Willem, Haltem a ostatními nesetkala naposledy!

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Dojemný příběh o statečné Lassie, která si prostě šla za svým. Může dát téhle knížce vůbec někdo méně než pět hvězdiček?

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Pro mě zatím nejlepší kniha, se kterou jsem se od Kasie West setkala. Hezký námět na příběh a i jeho provedení nezklamalo.

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Nesmírně citlivě psaná kniha s láskou. Velmi mě oslovila. Nemůžu posoudit, který díl je lepší, protože mě oba oslnily stejně.

19.02.2018 5 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

KLASIKA. Každý by si měl přečíst. Viděla jsem i ve filmovém zpracování, ale kniha byla( podle mého názoru ) lepší.

18.05.2017 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Krátké dílko, ale tak skvěle napsané! Pro Havlíčka mám zkrátka slabost...

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Až po přečtení Hovorů jsem začala vnímat všechny ty historické osobnosti jako opravdové lidi. Ne jen jako jména a data někde v sešitě či učebnici. Na tuto knihu rozhodně nezapomenu a určitě se k ní vrátím❤️
Se vší úctou a pokorou DĚKUJI✨

08.04.2021 5 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Hned po Zlodějce snů nejlepší lanczovka. Vřele doporučuji, nebudete se nudit.❤️

08.04.2021 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Suverénně má nejlepší kniha roku 2020. Napsána dokonale. Téměř jsem se nemohla odtrhnout. Miluju retrospektivu. Dva příběhy dvou neobyčejných žen. Vřele doporučuju!

12.07.2020 5 z 5