ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Fajn oddychovka, vraha jsem uhádla, obdobně, jako ve Hříšných lidech města pražského radu Vacátka trklo, že takhle ustlat umí jedině ženská, tak mě zde trklo, že tak perfektně vygruntovaná chata bude rukou zkušené ženy :-)

11.06.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Autor se s každou další knihou zlepšuje a je to skvělé, napínavé, že místy ani nedutám a nemůžu se dočkat pokračování. Obrovské plus za shrnutí předchozích dílů na začátku. Opravdu oceňuji, protože např. u Šestého dítěte mi tohle dost chybělo (a jelikož u obou dvou autorů mezi pokračováním byly desítky jiných knih a já si pamatovala jen obrysy) a pro jistotu jsem si do čtečky nachystala i předchozí knihu, vůbec to nebylo potřeba.

01.06.2020 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Tahle série mě naprosto uchvátila, dlouho se mi nestalo, že bych takhle vplula do děje, sžila se s hrdiny a třískalo se ve mně, že chci vědět, jak to dopadne a zároveň ji nechci dočíst. Nenápadný kousek, který fakt stojí za přečtení! Srovnatelný s prvním dílem a moc se těším na třetí díl.

21.05.2020 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Zatím jsem v polovině a mám dost smíšené pocity. Zápletka zajímavá, ale hlavní hrdinka Nina se chová jak úplná ...!! a neskutečně mi jde na nervy. Což se mi stává málokdy, ale tady je ta nevycválanost, impulzivnost a snad i hloupost úplně rušivá. Jelikož je Ursula Poznanski mou oblíbenou autorkou, je to pro mě docela rozčarování a trochu se nutím, abych knihu vůbec dočetla.

21.05.2020 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Když jsem loni dočetla Pátou oběť, která skončila velkým wow, nemohla jsem se dočkat dalšího pokračování a říkala si, že nesmím zapomenout, jak to dopadlo. Koupila jsem po roce Šesté dítě a pamatovala jsem si samozřejmě prd. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se chytila. Pak měl střed pěknou gradaci, bylo to napínavý, bohužel posledních asi 180 stran, kde byl děj neskutečně překombinovaný a absolutně neuvěřitelný, sráží hodnocení dolů.

29.04.2020 3 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Za závěr musím jednu hvězdičku přidat, skvělý!

08.04.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Na knihu jsem se velmi těšila, ale jsem trochu zklamaná. První polovina skvělá, četlo se to samo, ale pak to bylo zdlouhavé, místy nezáživné. Pokud to srovnám s historickými romány jako Quo vadis, Agónie a extáze, Kámen a bolest, Jméno růže, které mě naprosto pohltily, tak tady musím dát hvězdiček míň.

15.03.2020 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Už dlouho se mi nestalo, aby mě něco takhle nechytlo a vyloženě rozčilovalo, spousta chyb a nelogičností. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, nutím se ji dočíst (jsem skoro ve třetině) a nechápu to vysoké hodnocení.

09.02.2020 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Deavera miluju, ale tohle pro mě bylo trochu zklamání. Bylo tam i pár chyb a děj v rámci kapitol strašně blbě navazoval, u Deavera jsem zvyklá, že se to čte jedním dechem, tady ne.

02.11.2019 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Dějová linka 1969 skvělá. Pět hvězdiček. Posledních stran a dějová linka 1999 dvě hvězdičky a eaa jako cože? Absolutně neuvěřitelný a překombinovaný.

27.10.2019 3 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Ze začátku to vypadalo dobře, posledních sto stran naprosto neuvěřitelných, nemělo to hlavu patu a pachatel patřil nejspíš do skupiny superhrdinů..

05.10.2019 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mě velmi mile překvapila, byla dost porovnávána k Agathě Christie, které, ačkoliv Poirota ve filmu zbožňuju, fakt neholduju a vždycky jsem se ztrácela v záplavě úplně pitomých kilometrových jmen. U Nevitaneho hosta jsem si stáhla 20 stránkovou ukázku e-booku a záplava jmen. Odloženo. Jenže po Carterově Nenávisti jsem potřebovala lehčí četbu a tak jsem Nevítanému hostu přece jen dala šanci. A ono to bylo super! Žádná hluchá místa, super atmosféra, sněhem zapadlý hotel, z kterého není úniku, množící se mrtvoly a překvapivý motiv pachatele. Skvělá oddychovka na víkend.

29.09.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jsou různé thrillery a severské krimi, kde si říkám do háje, to bylo drsný a pak je Carter. Taková kapitola sama pro sebe, s nikým neporovnatelná. Stran provedení vražd (nejen zde, ale ve všech knihách) je autor až děsivě originální a nějak mám trochu nutkání si ho ztotožňovat s Lucienem, protože tohle vymyslet...:-) Nicméně super, nevím, kdy naposled jsem nemohla spát z toho, jak to dopadne a v půl čtvrtý vstala a šla to dočíst. Drsnější než obvykle a za mě ještě o stupínek lepší než Zloba.

23.09.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Mám přečtenu většinu severských autorů krimi, ale tohle se fakt nepovedlo. Zhruba do 2/3 jsem si říkala námět super, ale absolutně nevyužitý potenciál. Moc postav, neustálé opakování již řečených informací a hrozně moc zbytečné vaty. Vraha jsem uhádla, vcelku neoriginální a podobný vrah i pohnutky již mnohokrát v jiných knihách, takže posledních 100 stran jsem se fakt musela nutit to dočíst. Hlavní vyšetřovatelka mi šla občas neskutečně na nervy. Další knihu tohoto autora fakt ne.

17.09.2019 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naposledy mě takhle uchvátilo Milénium. Absolutní dokonalost, začátek mi nepřišel zdlouhavý, bylo to jako když stavíte puzzle a každý osamocený zdánlivě k ničemu nepatřící kus najednou začal dokonale zapadat do celku a vše se spojilo v super dílo. Jedna z těch, kde zoufale chcete zjistit, jak to dopadne a zároveň ji za žádnou cenu nechcete dočíst.

01.08.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Pro mě nejslabší kniha od S.J.Bolton, strašně jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla... Možná je to tím, že ještě nemám děti, když tady čtu ty komentáře, jak to vzalo za srdce. Konec mi přišel úplně mimo.

10.05.2019 2 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Mám ráda špionážní thrillery, tady to byl fajn rozjezd, ale pak mi to přišlo zbytečně natahovaný a docela se mi pletly arabský jména. Ve srovnání s Danielem Silvou, který je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, mnohem menší spád a napětí. Po další knize už nesáhnu.

23.03.2019 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Z anotace jsem se na knihu dost těšila, ale docela zklamání. Strašně moc kapitol o rodinném životě hlavního hrdiny, když si kupuju thriller, fakt me nezajímají peripetie s hledáním chůvy pro děti. Manželka hlavního hrdiny se chivala jak úplná kráva, on podpantoflák, dost jsem se nutila abych to vůbec dočetla. A teď stran té krimi stránky, docela pěkný rozjezd, ale nezajímavý střed a naprosto tuctová zápletka.

22.02.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Ze všech Bryndzů tenhle zatím nejslabší, pachatel od půlky známý a moc mě to nebavilo, ve srovnání s předchozími mi chybělo napětí. Snad bude další kniha lepší.

14.02.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ačkoliv to mělo hodně pomalý rozjezd, zpočátku mě to vůbec nebavilo a psycho kolem únosu dětí fakt není můj šálek kávy, tak po straně 150 se to neskutečně rozjelo. Tu a tam tedy zůstalo nedovysvětlené hluché místo, ale jinak hodnotím veskrze pozitivně, knihy od Angel Marsons se mi moc líbí, rozhodně nejsou na jedno brdo. A vzhůru na Otevřený hrob!

26.12.2018 4 z 5