Ellen16 Ellen16 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Když jsem začala knížku číst, moc mě nezaujala a ze začátku nebavila. Zhruba v polovině se to ale změnilo a naopak jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem jí četla před více než rokem, pořád si příběh pamatuji a vybavím si i atmosféru, kterou má. A to se mi hned tak u každé knížky nestává.

04.02.2019 5 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Hodně přínosná knížka k utřídění dějin, uspořádání světa a mezinárodních vztahů. Určitě mi moc pomohla k rozšíření znalostí a můžu říct, že mě i bavila. Líbilo se mi, že autor se zabývá jak Amerikou, tak Evropou a Asií a zmiňuje vždy ty nejdůležitější události. Některé byly sice trochu stručně vykresleny, ale chápu, že je to nutné, protože jinak by kniha měla možná víc jak tisíc stran.

04.02.2019 5 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Celkem zajímavé zpracování února 1948, takový úvod do tématu zábavnou formou.

13.01.2019 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

"A já mám pořád pocit, že pro vás dělám tak málo". Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla a ke které jsem se několikrát vrátila. Pan Kopfrkingl je s tím svým chrámem smrti a přezdívkami typu "Něžná a Čarokrásná" úžasně děsivý už od začátku. Takový romantický typ, pro rodinu by udělal všechno, hlavně aby nikdo netrpěl.

08.01.2019

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Líbilo se mi to, je to takový hezký až pohádkový příběh, akorát se smutným koncem. Dokonce bych řekla, že to bylo lepší, než samotná Alenka. Cath jsem chápala, v její situaci bych asi dopadla stejně. Jediné co mi trochu vadilo, že až zhruba do poloviny se tam toho zase až tolik neděje a děj se občas zbytečně vleče. Konec je naopak napínavý, vůbec jsem se od posledních kapitol nemohla odtrhnout.

08.01.2019 5 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Knížka je celkem čtivě napsaná a plná zajímavých informací o různých druzích poprav a historie trestu smrti v Čechách. Co mi ale trochu vadilo byly místy zvláštní stavby vět a zvýrazněný text, nepůsobí to moc hezky. Jinak spokojenost.

01.01.2019 3 z 5

Pan Biedermann a žháři Pan Biedermann a žháři Max Frisch

Četla jsem do školy a nic moc jsem od toho nečekala. Knížka mě překvapila, je nadčasová a zpracování převzetí moci komunisty v Československu pomocí žhářů a žhářství je opravdu zajímavé. Svěle popsány jsou i charaktery postav, které dělají jako že se nic neděje a nechají situaci dojít tak daleko, že už je pozdě.

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Kniha se mi líbila, byla úplně odlišná od prvního dílu a vůbec ji to neuškodilo. Nechybělo zde napětí a chvíli jsem o Lva měla opravdu strach. Zoja mi byla strašně nesympatická, souhlasím, že i přesto co se jí stalo se chovala jako spratek. Určitě si přečtu i poslední díl série.

31.12.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Hrozně moc mi pomohla při jednání s lidmi a uvědomila jsem si díky ní, co jsem celou dobu dělala špatně. Určitě doporučuji k přečtení, je to jedna z mála rozvojových knížek, ze které si člověk něco odnese a využije ji v praxi.

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Asi jsem si našla novou oblíbenou spisovatelku, líbila se mi provázanost jednotlivých povídek a připomínka postav z Porodní báby. Všechno působí tak reálně, jako by se to opravdu stalo.

20.11.2018 5 z 5

Ortel Ortel Franz Kafka

Strašně zvláštní povídka, vůbec nevím, co si o ní mám myslet. Čtenář má o životě postav, které jednají velmi zvláštně a naprosto nečekaně velmi málo informací a konec je ještě více nepochopitelný, než předchozí děj.

17.11.2018 3 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Drsný příběh...a zároveň jedna z nejzvláštněji napsaných knížek, které jsem kdy četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale teď mám pocit, že na knihu jen tak nezapomenu, působí opravdu realisticky a opravdově. Láska, která jde přes mrtvoly.

14.09.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Já nevím, nějak mě to nechytlo. Prvních pár kapitol jsem se zasmála, ale postupem času mi stále opakující se motiv chybování pana Kaplana přestával bavit, až mě přestal bavit úplně a knížku jsem nedočetla. Postrádala jsem v ní nějaký příběh.

19.08.2018 1 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a jsem za to moc ráda. Nepamatuji si, kdy mi po dočtení nějaké knížky naposled zůstal tak hrozný pocit jako po 1984. Ukazuje hrozný svět, ve kterém bych nikdy nechtěla žít.

30.06.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem četla 2x. Jednou jako malá a to jsem ho vůbec nechápala a nelíbil se mi. Teď už to bylo o hodně lepší. Je to tenoučká knížka, ale hodně toho v sobě skrývá. Určitě bych ji ale nezařadila do dětské literatury.

27.06.2018 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Poslouchala jsem ji jako audio. Skvěle propracováno, má to myšlenku.. ale jako tištěnou knihu bych ji asi nedokázala dočíst.

27.06.2018 3 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Skvělá ukázka, jak bezcharakterní člověk proplouvá společností a režimy na stále vyšší a vyšší místo a necítí za nic odpovědnost, ani na konci ne. Opravdu povedená kniha.

21.06.2018 5 z 5

Ze života darmošlapa Ze života darmošlapa Joseph von Eichendorff

Červená knihovna 19. století.

19.06.2018 2 z 5

Tohle je jedna z knížek, na kterou se nedá jen tak zapomenout. Neuvěřitelně silný příběh o lásce a porozumění, ale i smutku a beznaději. Určitě si přečtu pokračování.

19.06.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Musím se přiznat, že ačkoliv mě příběh celkem zaujal, tak v něm žádnou velkou nadčasovost a jedinečnost nevidím a určitě to není kniha, kterou bych si chtěla přečíst vícekrát.

19.06.2018 3 z 5