Nejslavnější popravy

Historie trestu smrti, slavné procesy a slavné popravy, osudy obětí a vrahů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79081/nejslavnejsi-popravy-79081.jpg 3.625
Povídky, Literatura naučná, Historie
Vydáno · Petrklíč

Kniha Nejslavnější popravy

zuzka894

Zajímavé a nudné zároveň. Začátky trestu smrti jsou nudné nezazivne, všichni to už známe ze školy, lámání v kole, obeseni, ukamenivanu atd. Zajímavé to bylo až od amerických současných trestů smrti, elektrické křeslo, plynová komora, injekce. Skvělé čtení bylo i o Milade Horákové. Člověk se dozví něco nového, nevěděla jsem že Američané používají plynovou komoru. Což moc nechápu, svět to kritizoval u nacistů a Amerika to používá i v dnešní době.

Radka1911

Jedná se o literaturu naučnou, tudíž příliš napětí se od této knihy očekávat nedá.

rutto45

Zaujímavá kniha, ktorej by som vytkol len to, že autor mohol venovať viac strán jednotlivým druhom popravy používaných naprieč celou históriou ľudstva, na úkor časti knihy, v ktorej sa zaoberal "len obesencami" v časoch komunistického režimu v Československu.

Ellen16

Knížka je celkem čtivě napsaná a plná zajímavých informací o různých druzích poprav a historie trestu smrti v Čechách. Co mi ale trochu vadilo byly místy zvláštní stavby vět a zvýrazněný text, nepůsobí to moc hezky. Jinak spokojenost.

Kulhajs
20.07.2018

Velice čtivá rychloknížka na jedno odpoledne. Takový úvod k tématu poprav...

kyssling
22.05.2018

Zajímavě napsaná kniha, ale čekal jsem trochu větší historický záběr.

reykjavik
05.03.2012

Naučná kniha, která uchvátí, zaujme a opravdu poučí.
Poprava gilotinou atd.
Opravdu super.