Sběratel dýmek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Deset dýmek – deset příběhů. Mrazivý příliv ve Fjordu Mrtvého muže vynáší na břeh dýmky z různých koutů světa. Každá dýmka je opředena vlastní historií, která čtenáře zavádí do carského Ruska, na dalekou Sibiř, ale také do předválečného Berlína nebo na pobřeží jižní Afriky či Ameriky, do prostředí brazilských favel, berberských kmenů, ruských nevěstinců, ale i carské rodiny. V jednotlivých částech se objevují postavy z autorčina předešlého románu Porodní bába, historické osobnosti jako Roald Amundsen nebo Rasputin, záhadné bytosti jako Písečná žena, lidé na okraji společnosti, vyvrhelové, mrzáci. Katja Kettu opět svým podmanivým poetickým jazykem vypráví příběhy plné nespoutané vášně i přátelství na pozadí krutých osudů, v nichž nakonec přesto nechybí jiskra naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292440/big_sberatel-dymek-HNt-292440.jpg 3.7101
Žánr:
Literatura světová, Povídky, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Piippuhylly, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Sběratel dýmek

SSTknihy
22.10.2020

Magické, poetické, mystické, ale také místy pěkně drsné, sprosté a kruté příběhy, jejichž protagonisté trpí svými životy, špatnými rozhodnutími, nevratnými skutky i nespravedlností světa, aniž by ale ztratili naději, že nakonec najdou lásku, porozumění, nebo alespoň odpuštění. Příběhy samotné jdou až k samotným kořenům lidské duše. Autorka se často ve svých vizích pohybuje na samé hranici srozumitelnosti, aniž by se ale snažila šokovat za každou cenu. Komu se líbila Porodní bába, nebude zklamán.

orinka3
17.12.2019

Autorka zůstala věrná svému lehce šokujícímu stylu. Stále si udržuje úroveň, její mluva je neotřelá, poetická i hrubá současně. Kniha složená z povídek, které spolu souvisejí, je každopádně originální a číst ji bez titulního listu, i tak bych poznala, kdo ji napsal


Kristy78
04.01.2019

Poetické, syrové čtení, skvělá návaznost na předchozí knihu.

Ellen16
20.11.2018

Asi jsem si našla novou oblíbenou spisovatelku, líbila se mi provázanost jednotlivých povídek a připomínka postav z Porodní báby. Všechno působí tak reálně, jako by se to opravdu stalo.

hs777
15.10.2018

Deset hodně naturalisticky vyprávěných povídek, které jsou postavami volně provázené mezi sebou, ale hlavně s předchozím románem Porodní bábou, jelikož vypravěčem je otec hlavní hrdinky. Ze zvláštně barvitého jazyka Katji Kettu jsem nadšena, takže hned otvírám Bábu.

1987
21.02.2018

Perfektny preklad, jazyk a slovna zasoba. Radost citat to, co bola radost pisat. Nemam za sebou Porodní bábu, ktora by mozno zazitok este zvyraznila.
Hutne napisana kniha s vysokou koncentraciou Lasky. Tych par poviedok mi stacilo, uz ani o jednu viac, a idem to vydychat niecim uplne inym.

Hakuka00
24.01.2018

To je ale blbina. Budu znít jako hrozně prudérní, když tu knihu nazvu sprostou a špinavou. Jenže já nepřišla na zádná jiná přídavná jména, kterými bych ji mohla označit. Nic, čeho se chytit. Důvod, myšlenka, poselství, silný osud? O čem to do háje je, kromě toho, že je to všechno hrozně hnusný?

petrarka72
14.08.2017

Forma převzata z Erenburgových Třinácti dýmek, ale povýšena - byvší majitel dýmky často prochází několika příběhy, ať už jako postava, vzpomínka nebo odkaz. A když k tomu přičtu, že děje jednotlivých povídek doplňují osudy osob z Porodní báby, vyplývá mi z toho velmi plastický, propracovaný a přesný obraz světa, navíc sdělovaný skvělým jazykem... O hvězdu míň (trochu nespravedlivě, protože osobně) proto, že bez nadstandardního soustředění si tuto knihu neužijete; nečte se snadno a souvislosti lehce uniknou. Asi to chce druhé čtení...

1