Ella161 Ella161 komentáře u knih

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Autorka skvěle pojala téma rakovina. Příběh je vlastně o tom, jak Marie dospívá a nachází sama sebe. Jsem ráda, že se z lehkovážné Marie stala starostlivá, zodpovědná žena. Někdy jsem ale nemohla pochopit to, jak mohla mít tolik předsudků od rodiny. Kladli na ní strašně velký nároky. Všechno vždycky splnila a snažila se dělat všechno dobře. Výsledek toho byl, že dostala vynadáno nebo se na ní někdo zlobil. To mě strašně štvalo. Jediný, kdo se k ní choval fakt hezky s úctou i porozuměním byl Daniel. Díky tomu jsem si ho taky moc oblíbila a postupně de do něho zamilovala stejně jako Marie. Takový chlap je skvělý do vztahu. Máte v něm podporu a jak už jsem zmínila, porozumění i útěchu. Příběh byl místy neskutečné vtipný a přinutil mě se smát opravdu nahlas. Miluju Nel Jacobsovou. Vždycky, když se najednou objevila, vzala vlaječku a hlásala „Vítězství” nemohla jsem se přestat smát????. Celkově má kniha co do sebe a určitě se pak nad tím vším zamyslíte. Já ležela v posteli, poslouchala písničky, zírala do stropu a přemýšlela. To se mi nejednou stalo při průběhu četní. Jsou tam skvěle vyzdvihnuty životní moudra. Obálku taky musím moc pochválit, je moc krásna jako celá ta kniha❤️

28.06.2020 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Tohle téma jsem si oblíbila díky knize Hvězdný šéf, což byla první kniha, kde bylo hlavní téma jídlo. Díky ní jsem si takový styl zamilovala.

Tahle příběh je něco neuvěřitelného! Brooke mi sedla už od prvního okamžiku. Líbilo se mi, že byla vždy nad věcí a nerozplývá se nad každým chlapem, který se na ní jen usměje. S Drewem to bylo složitější. K tomu jsem si tu cestu musela postupně najít. Nakonec jsem si ho zamilovala, takže Brooke nic nevyčítám, ale chápu jí. Taky mě udivuje, čeho všeho se Drew kvůli lásce k Brooke vzdal. Sice má kniha pár zádrhelů, ale je moc krásná. Hlavní téma, jak můžete vidět z obálky, je tam jídlo. Nebudu lhát.. při všech těch popisech se mi nejednou sbíhaly sliny. Také musím pochválit obálku, která se mi neskutečně líbí. Takový zpříjemnění bylo, když jsem na konci našla Drewův oblíbený recept, který tam pro nás zanechal.

27.06.2020 4 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Za mě tedy ne. Ne že bych vyloženě nesnášela násilí a tak.. jenže spát s chlapem proti jeho vůli? Prostě mi to přišlo přitažené za vlasy. Násilné scény se mi vůbec nezamlouvaly a přišly mi fakt smutné. Nakonec se z erotického románu stane akčňák? Ne a Ne a Ne.

21.06.2020 1 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Nejdříve jsem knihu odložila, protože ten začátek mi nedával absolutní smysl a nebavilo mě to. Pak mi jedna holčina doporučila, ať tomu dám šanci a já jsem ráda, že jsem jí poslechla. Knihu jsem nemohla odložit! Pokud čekáte nějaký hloubavý děj, tak tady ho nenajdete. Jde vlastně jen o erotiku, která je tam popsaná fakt pěkně a asi se v tomhle žánru řadí mezi autorky, které nepíšou zbytečně dlouhé pasáže a my musíme čekat, než tam ta erotika nastane. Jak říkám, jde vyloženě o tu erotiku a žádný větší děj. Moc jsem si oblíbila Laylu a těším se na Omegu, což je její příběh????❤️

20.06.2020 3 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Tuhle autorku mám ráda, jelikož jsem si oblíbila DIMILY sérii. Tudíž jsem si její další knihu nemohla ujít. Vím, že některým se DIMILY nezamlouvala, ale tahle kniha je něco naprosto jiného! Měli by jste jí dát šanci, jelikož se tam řeší důležité téma. Hlavní i vedlejší postavy Vám hned sednou. Knihu jsem četla už dvakrát a pokaždé jí přečtu během dne. Někdy se u ní usmívám, slzím, anebo přemýšlím nad životem.. Patří mezi mé oblíbené❤️. Taky musím pochválit moc pěknou obálku, na kterou se nemohu vynadívat.

18.06.2020 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Tyhle příběh- o vojně, válkách..- mě vždycky zaujmou a přitahujou. Je to pro mě vlastně jiný svět a já jsem ráda, že o něm mohu alespoň číst. Je zajímavý, jak mariňáci žijí, když bojují. Co všechno musí dělat, aby přežili. Musí se spoléhat na svého parťáka, kterému prakticky vkládá svůj život do jeho rukou. Nedokážu si představit, že bych musela koukat na to, jak mi před očima zabíjí někoho, s kým jsem od začátku toho všeho. Travisovo příběh mě fascinoval a rozesmutňoval zároveň. Nechtěla bych si prožít to, co on. Chápu, že návrat po tom všem domů, musí být těžký. Skvěle tam jsou popsané jeho myšlenky, pocity. Akorát jsem někdy nechápala jeho činy. Jako například: proč třeba spal se svojí ex, i když ho nechala kvůli bratrovi? Proč s ní spal, když měl rád jinou? Stále tam vysvětloval, že je to tak známý.. neví, proč to dělá a bla bla.. ovšem to jsou jen výmluvy a kdyby s ní nechtěl spát, tak by nespal. Myslím si, že to bylo vůči Harper nespravedlivý a hnusný. Ona se až na prvotní výbuch se zachovala docela dobře, což oceňuji. Taky bych brala třeba pokračování knihy, abych věděla, jak to dopadlo, až se vrátí od mariňáků. Nicméně.. knihu doporučuji jestli tohle téma či prostředí milujete tak, jako já.

16.06.2020 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Teda! Tohle byl tak silný emotivní příběh! Prakticky celý příběh jsem probrečela. Nemůžu (vlastně ani nechci) si představit sebe na Emmy místě. Nevím, co bych dělala. Nevím, jak bych to všechno zvládla. Nevím, jak bych si sama sobě měla porozumět. Nevěděla bych pro koho se rozhodnout. Jsem strašně rozpolcená. Příběh se určitě zařadil mezi mé oblíbené a myslím si, že by si ho měl KAŽDÝ přečíst. Stojí to za to, vážně. Obdivuji Emmu. Fascinuje mě, jak situaci zvládla a jak byla silná. Nakonec jsem ráda, jak to skončilo. Jim dvěma jsem totiž fandila.

15.06.2020 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Knihu jsem přečetla během večera. Nemá moc stránek a čte se sama. Podle anotace jsem očekávala něco jiného a přiznávám, že mě kniha docela zklamala. Možná, kdybych byla starší, tak bych to vnímala jinak. Avšak pro mladší čtenáře to není, myslím. Ovšem že jsem u knihy taky brečela, protože situace sama o sobě je dost silná. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem knihu přečetla, ale vracet se k ní nebudu. Určitě je to nová zkušenost, ale není to můj styl.

15.06.2020 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Tenhle příběh mám strašně ráda a už jsem ho četla několikrát. Autorka píše tak, že upoutá vaší pozornost a vy nemůžete knihu odložit, dokud jí nebudete mít dočtenou. Doslova hltáte každou další stránku, až si uvědomíte, že jste najednou na konci a všechno to končí. Názorně vidíme, jak láska lidi mění. Můžeme se zamilovat ač nechceme. Můžeme se zamilovat do osoby, kterou jsme předtím neměli rádi. Kniha taktéž poukazuje, že nemáme soudit podle vzhledu. Nikdy totiž nevíme, jaké tajemství či příběh v sobě člověk skrývá. Místy byla kniha i smutná a dojemná, takže pokud jste citlivý či empatický, oči Vám nezůstanou suché.

13.06.2020 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tahle kniha mě tak moc bavila! Autoři naprosto skvěle vytvořili příběh, postavy.. Dost jsem se nasmála. Samozřejmě, že se nad knihou opět pozastavíte a zamyslíte se nad životem, sebou, ostatníma. Přiznávám, že jsem měla radši Willa gaye. Líbilo se mi, jak byl sarkastický a měl vtipný připomínky. Určitě to měl těžký, jelikož trpí depresemi. Má tedy jiný pohled na svět než my. Každopádně s Dropkem si k sobě sedli. No, k Drobkovi vlastně sedne každý. Je tak přátelský a optimistický, že se mi tím občas protivil. Nicméně za mě super kniha, kterou nemohu jinak než doporučit!

07.06.2020 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha se mi velmi líbila, má myšlenku a skvělý děj. Má pasáže u kterých se zasmějete či zamyslíte. Líbí se mi, jak do knihy zakombinoval, tak silné přátelství. Jsou tam přátelé, kteří si pomáhají, stojí při sobě, podporují se. Taky se mi líbí, že jeden z Q. přátel byl černoch, opět. Kniha je rozdělená na tři části. Ta první mě asi bavila nejvíce. Je vlastně o tom, jak je Margo občas spontánní. Jak je bláznivá, chytrá a hlavně nápaditá. Druhá část je o stopách. Ta mě bavila tedy nejméně. Třetí část jí konečně vydávají hledat a zažíváme s nimi dobrodružství v autě. V autě plné smíchu, někdy strachu a hlavně přátelství.
Knihu určitě doporučuji, ale Hledání Aljašky se mi líbilo více.

04.06.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od autora. Vůbec nelituji, že jsem si jí vybrala jako svojí prvotinu. Je nádherná. Vtipná, smutná. Nedokážu si představit být na Válečkovo místě nebo Plukovníkovo( který ji znal mnohem déle). Nedokážu si představit, že bych měla přijít tak mladá o svého kamaráda, anebo první lásku. Stále jsem doufala, že to možná nebude tak, jak to vypadá. Že se nakonec objeví. Avšak nic z toho se nestalo. Bylo (je) mi to tak strašně líto. Aljašku jsem si hned oblíbila. Její sarkasmus, postřehy a ani mi tolik nevadila náladavost. V knize je spousta skvělých myšlenek, které vás donutí se zamyslet. Zamyslet nad životem, sama sebou. Tohle je kniha na kterou nezapomenete. Možná vás bude provázet životem, možná na ní za pár měsíců či let zapomenete. Ale alespoň vás bude provázet další dny. Občas si na ní vzpomenete a zamyslíte se, co jste dnes udělali špatně či dobře. Zamyslíte se nad tím, že máme jen jednu šanci žít, tak proč si jí brát? Vím, že jsou situace, kdy nevíme jak dál. To přeci ale neznamená, že by jsme měli skončit. Vždycky nastanou lepší časy a ty hroší pro nás budou jen vzpomínkou. Každopádně knihu doporučuji, protože vám ukáže jak je život cenný, jedinečný a důležitý. Jsme jen jednou a víckrát nebudeme. Proč si brát šanci na skvělý život, který si můžeme vytvořit jen MY sami. Nikdo jiný za nás žít nebude a jedině my si pak ve stáří můžeme vyčítat, co jsme nestihli, anebo neudělali jinak. Sice je to klišé, ale pravdivé. My jsme odpovědný za své činy, život. Jen na nás samotných to záleží. Neměli by jsme brát další den jako samozřejmost. Měli by jsme si každý den užívat tak, jako by jsme si ho užili, kdyby byl náš poslední. Tolik k mé sentimentální chvíli, slibuju.

30.05.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Další skvělá kniha autorky! Tahle autorka patří mezi mé oblíbené. Nejen že píše čtivě, ale i osobitě. Na příběh Dawn a Spence jsem se těšila. Vůbec bych do Dawn neřekla, že ona se bude vyžívat psaní v takového žánru. V první díle mi přišlo ostýchavá, ale přesvědčila mě, že taková vůbec není. A Spenc? Nemám mu co vytknout. Už v první knize mi byl sympatický. Je hodný a rozvážný. Pro své kamarády by se mohl rozkrájet. A jeho láska k Dawn? Ach bože! Přiznávám tedy, že Kadena mám raději, ale nemyslím si, že by v tom bylo něco osobního. Prostě my holky jsme spíše na drsňáky. Nicméně Spence bych brala hned! Jsem ráda, že Spenc a Dawn se dali dohromady. Fandil jsem jim už od začátku. V knize se taky objevují Kaden a Allie, což je moc fajn. Jsem ráda, že jsem se s nimi ještě nemusela loučit. Ač už to není jejich příběh, tak mi udělalo radost, že jsem viděla, jak jejich vztah pokračuje. Nemohu jinak, než doporučit!

21.05.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příběh se mi zamlouval už z anotace. Všechny postavy jsem si oblíbila. Autorka skvěle vystihla a popsala situace, v nichž se hl. postavy nacházeli. Jak Kaden, tak Allie měli špatnou minulost. Upřímně bych nechtěla zažít ani jeden ten případ. Když nad celou knihou a postavami uvažuji, skvěle se doplňují. Nedokážu si představit s Allie nikoho jiného, než Kadena. To platí i naopak. Kniha je velmi čtivá i vtipná. Doporučuji!

21.05.2020 5 z 5

On On Carey Heywood

Kniha mě tedy moc nenadchla. Asi jsem zvyklá na něco jiného a očekávám mnohem více. Někdy jsem se musela až smát, jak mi některá situace přišla absurdní. Mám pocit, že Will nedělal nic jiného, než se kousal do rtu. Zatím nejhorší kniha, kterou jsme přečetla.

21.05.2020 1 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

To teda. Právě jsem knihu přečetla a musím se přiznat, že jsem tak trochu rozplocená. Łukasze jsem si vůbec neoblíbila. Necítila jsem k němu žádné sympatie. Až na pár vyjímek se choval jako kretén. Jako vážně? Copak nezná slovo „důvěra” ? Opravdu by Kingu znásilnil, kdyby se nebránila? S takovým chlapem bych žít nechtěla. Bála bych se, co mi udělá, až bude naštvaný. Uznávám, v nějakých chvilkách se choval hezky, to mu musím nechat a přičíst k dobru. Kingu jsem si oblíbila už díky anotaci. Hodně jsem se v jejím temperamentu poznávala. Je milující a věrná. Zábavná i tvrdohlavá. Obětavá či oddaná. Upřímně si myslím, že si zasloužila mnohem více než Łukasze. V neposlední řadě se chci zmínit i o Šedivákovy. Vím, že v knize hrál záporka. Avšak já si ho oblíbila. Jasně. Napáchal spoustu špatností, ale záleželo mu na určitých osobách. V knize bylo jasně vidět, že má sestru rád a chránil ji. Neublížil by jí, kdyby to nepotřeboval ke klíčovým situacím. Můžeme si všimnout, že se k ní choval s úctou a tolerancí, než k ostatním. Kniha jako celek se mi líbila. Je to sice něco jiného než čtu, ale bavilo mě to. Kdyby tedy záleželo na mém názoru, tak příběh doporučím❤️

19.05.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Miluju jí! Graham je tak skvělej chlap! Hned bych si ho vzala. A ty jeho dopisy? Nemohla jsem přestat plakat

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Moje nejoblíbenější! Tahle kniha vůbec nemá knihu. Miluju Blakea! Kdo by ho nemiloval? A Jess ho skvěle doplňuje????

Návrh Návrh Elle Kennedy

Miluju! Miluju ten příběh. Miluju všechny ty postavy. A miluju jejich humor! Jsem strašně ráda, že jsem knihu našla a přečetla????

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Příjemná kniha