Elka252 Elka252 komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na tuto knihu jsem se těšila a i když jsem věděla že bude šložitá a příběh bude jistě hluboký. Kniha pro mě však byla oříšek. Místy jsem se do ní neuměla ponořit, mnohé pasáže byli nudné a nezáživné a dějová linka (Sophie za války) byla odbyta. Sice jsem se dozvěděla něco o komandu Hoosovi ale kolem samé omáčky totiž samotné waw (volba o které jsem si myslela že bude zabírat větší část knihy) jsem shledala na jedné straně která byla napsaná suše a bez emocí. Sophiina volba byl i přes to velice silný příběh. Plný emocí a zvratů.

16.04.2021 3 z 5

Kurz tvůrčího psaní Kurz tvůrčího psaní Jincy Willett

Kurz tvůrčího psaní je přesvědčivě napsaná pěkná kniha. Snajperova totožnost byla do posledních chvílí neznámá což udělalo celou knihu napínavou. V částech kdy se nedělo nic horšího než noční telefonáty my ale běhal mráz po zádech více než při konci knihy která se mi zdála ošizená. Co bych knize mohla vytknout je i povrchní motiv Snajpra (a jeho příliž geniální načasování, detailní propracování každého tahu (spoiler: který ale neměl (jak jsme se dozvěděli) vždy připravený a mnohdy improvizoval) .

17.02.2021 4 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Kniha byla trošku slabší než jsem od Agathy Christie čekala ale možná to bylo proto že jsem ji neustále srovnávala s Vraždou v Orient-Expressu. V první třetině jsem se ke čtení doslova nutila ale ve chvíli kdy přišel na scénu Hercule Poirot začne vše šlapat jako hodinky. Na knihách od této autorky se mi líbí jedna věc - nikdy netuším kdo je vrah. Ale tak to má asi být.

11.02.2021 4 z 5

Zahrada zapomnění Zahrada zapomnění Radka Zadinová

Krásná kniha plná bolesti, zármutku, žalu. Napsaná tak hladce jako by jí psal sám život.

10.02.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Celkem dobrá detektivka s originální zápletkou.

09.02.2021 4 z 5

Proti své vůli Proti své vůli Iveta Procházková

Drsná kniha která rozhodně nepotěší romantiky protože tady žádnou slaďárnu nenajdete.

05.02.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Záživná, drama kniha která se rychle četla. (jsem ale čekala trochu něco víc) . Po celou dobu my po zádech projížděla husí kůže, byla jsem napjatá a zvědavá.

22.01.2021 4 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Kniha se moc líbila. Autorka u psaní dokázala navodit opravdu úžasnou atmosféru - kolem romantické linky splétá příběh o napínavém pátrání u rozvalin starého kláštera o prokletí, tajných chodbách, vycházkách do tajného lesa zahalených v mlze, nočních můrách.... Vše ještě protlané už staršími zápisy z magické knihy. Nejradši jsem měla Darcyho na němž jsem si zamilovala jak rozhodnost a férovost tak povýšené a arogantní chování.

16.01.2021 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Po zemi bloudím dál je velmi pěkná kniha s dobrým nápadem která se rychle četla a děj pěkně ubýhal. Hlavní hrdinka byla a odvážná. Nechyběl jí zdravý selský rozum, otevřená mysl, pevná vůle ani odvaha. Leah se ke všem výzvám jenž ji byli ve změti překážek, dramatických a nebezpečných chvil naloženy, stavěla čelem a konala dle nejlepšího svědomí. Přesto mám ale mnohem radši třeba Becky Joynerovou. Zvláštní jak jsem si tuhle snobskou paničku, matku několika dětí zamilovala a mnohdy mě mrzelo že až příliž pozdě pochopila že vše není jen o bohatství a původu. Nejprve jsem si myslela že kniha nebude můj šálek kávy ale příjemně mě překvapila a doufám že jsi přečtu i další díly (mám takový nepříjemný pocit že strýček Hiram bude zlobit).

16.01.2021 5 z 5

Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Zajímavá kniha která se četla jedním dechem. Mrzí mě jen že není více rozepsaný pobyt v Terezíně.

13.01.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša je opravdu pěkná kniha. Trochu jsem svět již znala z knihy Šest vran (která se mi líbila více). Zezačátku jsem fandila Temnyjovi ale později jsem si zamilovala i Mala a Žeňu. Naopak mě často štvala Alina .Mrzí mě jen to že stále nevím jak přesně vypadají kefty (nebo si je neumím představit).

12.01.2021 4 z 5

Stíny v duši Stíny v duši Radka Zadinová

Moc pěkná kniha stejně jako všechny ostatní od této spisovatelky.

12.01.2021 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Pěkná a zábavná kniha od které jsem možná očekávala trochu více akce. Taky si musím pochválit milostný trojůhelník a nejistotu v tom která postava je na správné a která na špatné straně. Skvělé byla vypracovaná i pochmurná atmosféra. Vždy když jsem knihu otevřela tak mi ta tma a smutek zalezl až do morku kostí.

19.11.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný, nádherný, emotivní a smutný příběh. Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Vše do sebe po přečtení zapadá a dříve zvláštní chování Hany se mi zdá oprávněné. Jsem ráda že jsem situaci vyděla z více pohledů.Tohle rozhodně není první ani poslední příběh od této autorky.

20.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný, silný, emotivní a smutný příběh! Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Uvěřitelný ale přesto jiný než příběh obyčejné němé dívky. Toto není moje první ani poslední příběh od autorky.

20.10.2020 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Příjemná kniha přečtená za jedno dopoledne. Stále se zde něco děje a věci mají rychlí spád. Kniha má překvapivý konec protože jestli jsem si o těch bestiích (rodičích) Angelových něco myslela tak to že skončí jinak.

20.10.2020 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Toto byla úžasná kniha. Nechybí v ní láska, zrada, přátelství, válka a rychle přibývající mrtví lidé za zdí. Kniha mi asi přišla že všech dílů nejslabší a nejdéle jsem ji četla. Kdešto v předchozím díle se střídaly mé oblíbené postavy - Jamie, Brienne, Cersei.. tak v tomto díle jsem měla ráda i postavy které jsem v předchozích dílech moc nemusela jako - Jona nebo Daenerys. Mou nejoblíbenější postavou zůstává stále Tyrion..

03.10.2020 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány je skvělá kniha. Nechybí v ní láska, zrada, závist, přátelství, válka, nekončící boje o moc a to celé protkané vzpomínkami na časy dávno minulé. V této knize vystupovali hlavně postavy které zatím neměli tolik prostoru. Dost mi ale chyběl Tyrion, Dany nebo třeba Jon Sníh kteří se knize vůbec neobjevili. Stále tady pro nás byla Cersei, Jamie nebo třeba Brienne což jsou podle mě skvěle napsané charaktery. V tomto díle už se ani tolik neválčí ale o to více se v Západozemí kují pikle a všichni se pomalu připravují na to co přichází.

24.08.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak to byla jízda!!! Tohle je případ jedné z nejpropracovanějších knih co jsem kdy četla počínaje obálkou přes mapy až po úžasný text. V knize šest vran nechybí přátelství, láska, válka gangů nebo jedinců, zrada a jeden nesplnitelný úkol. Pro mě je nejlépe napsanou postavou a taky zdaleka nejlepší lstivý Kaz. Ale myslím že by každý měl mít Jesperovu za každých okolností dobrou náladu, Wylanovy vědomosti, Nininu odhodlanost, Matthiasovu odvahu a Inejinu schopnost šplhat nebo lést po střechách. Skrátka my skoro všechny postavy sedly a to se stává málokdy :-).

25.07.2020 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tohle byla vážně boží kniha. Originální a výmečná, stejně poutavá, zábavná a skvělá jako předchozí díly. Má všechno co na knize nesmí chybět provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající Jiní - mrtví lidé za zdí nebo Divocí. Autor má v této sérii tendenci zabíjet moje oblíbené postavy a možná také proto si z této knihy odnáším heslo : „Nikoho si neoblibuj jelikož se může stát že se nedožije další stránky! “ . Přesto jsem měla nejrači ( z těch co přežily ;-) Tyriona Lannistera, Jemmiho Lannistera, starou královnu trnů z rodu Tyrellů a Brienne :-). Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark (SPOILER: ale z té zrůdy kterou se stala na konci závěrečného protologu se trochu bojím). Taky jsem ráda že jsem zaznamenala nějaký posun u Daenerys Targaryen, minulý díl se s ní totiž nic zásadního nedělo. Stejně jako v případě Jona Sněha kde mě jeho kapitoly bavily také více než v předchozím díle.

10.07.2020 5 z 5