Elka252 Elka252 komentáře u knih

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Kniha se mi nelíbila. Příběh mě neupoutal a knihu jsem ani nedočetla.

09.04.2020 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nádherný začátek, nádherné série v nádherném kouzelnické světě psaný nádhernou autorkou... Slovo nádhera by se zde mohla opakovat ještě 1000* a bylo by málo... Kniha byla výmečná a dobře propracovaná miluju famfrpál, Bradavice a celičký kouzelnický svět... Celá (nádherná) série se mi líbila - Fandila jsem BRUMBÁLOVI, POŠUKOVI MOODYMU, LUPINOVI, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému FÉNIXOVU ŘÁDU. Měla jsem ráda HARRYHO a HERMIONU a jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA a to ani ve filmovém provedení.
SEVERUS SNAPE je můj hrdina!

09.04.2020 5 z 5

V komentářích se mísí většinou jen dva názory -
5 bodů - senza
Odpad - fůj

Já kupodivu nezastávám ani jeden z nich. Na knize mi nevadilo že byla napsaná jako scénář, chtěla jsem se dozvědět co se stane s Hermionou, Ronem, Harrym,Giny, Lenkou, Drackem, Nevillem.... v posledním díle a to sem mi z větší části podařilo. Naopak na Harryho Pottera a zbylé díly to nemá...
Knihu jsem si užívala až do doby když jsem se o kritice z venčí dozvěděla a v té době jsem ji začala vnímat.
Albus mi nebyl moc sympatický jako hlavní hrdina ale Dracův synek ano.
Kniha byla fain a upřímně se divím že na škole učí ještě stará McGonagalová( jsem za to ráda(ale poklesla my brada)

09.04.2020 4 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Skvělá kniha. Komiksy moc často nečtu ale tenhle i Ségry si mě získaly. Raina sympatická a jinak vše OK. Kniha boží!!!

08.04.2020 5 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Vážně boží kniha. Komiksy moc často nečtu ale tenhle i Úsměv si mě získaly. Super!!!

08.04.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

(SPOILER) Krásná kniha po které si uvědomíme váhu života. Sice jsem věděla že kniha bude o dívce s rakovinou ale čekala jsem bojovníci a místo toho na scénu přišlo uplakané káčátko Hanzel. Ta my zezačátku přišla nesympatická. Osvětlil mi ji až Augustus. Ach drahý Gus. Ten byl mím příkladem bojovníka a pravým hrdinou. Na konci knihy mi bylo smutno ale zažila jsem o moc dojemnější knihy. Hvězdy nám nepřály byla krásná kniha s dojemný koncem.Nejdřív jsem si myslela že umře Hanzel Grace. Zajímavou postavou byl pro mě spisovatel Van Hountel. Děkuji za tuto knihu a pokud hledáte podobnou zkuste
-Max - vyprojektovaný kluk z předměstí (taky pěkné a ještě lepší)

07.04.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knihu jsem četla hned po Harrym Potterovi v době když jsem byla smutná kolik v posledním díle umřelo postav, šťastná že vyhráli bitvu.... A ted k bajkám. Bříběhy se mi líbily, na Harryho to samozřejmě nemělo ale byla to super kniha. Super napsaná. Líbili se my i Brumbálovi komentáře. Rowlingová je borka nó.

05.04.2020 4 z 5

Letopisy Narnie (komplet) Letopisy Narnie (komplet) C. S. Lewis (p)

Nádherná série!!! Naprosto zbožnuju. Narnii jsem měla přečteno za pár dní a vždy si na ni ráda vzpomenu.

Budu spisovatelkou! Budu spisovatelkou! Ros Asquith

Nooo čekala jsem to trochu jiné... Spíš takový manuál ale autorka vlastně vyprávý příběh o tom jak píše román. No já nevím. Není to hrozné ale nenadchlo.

03.04.2020 2 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Nádherná kniha stejně jako předchozí díly a pokračování s názvem Hvězdička!

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Nádherná kniha!

03.04.2020 5 z 5

Karel IV. - Ilustrovaný život a doba Karel IV. - Ilustrovaný život a doba Renáta Fučíková

Nádherná kniha. Četla jsem ji v menším věku ale i teť my připadá úžasná. Jsem ráda za mapu území, věk Karla při každé události, za rodokmen na konci knihy a hlavně za bohaté ilustrace( Hlavně manželek s dětmi které jsem se snažila napodobit)
Karel IV byl skvělý panovník zaslouží úctu protože toho pro Čechy udělala spoustu a to není vše - vždy něčím překvapí.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velmi inspirativní kniha. Když jsem knihu četla ptala jsem se sama sebe
,, PROČ??,,
,, Muselo se to stát? ,,
Knihu jsem četla s mamkou a ta byla vždy o krok na před. I tak jsem vnímala každý detail. Zločin spáchaný na malém děvčátku se mě velice dotkl.O to hůř že se to vše stalo a kolika dětem! Poslední věta mě naprosto dojala. I po pár letech si na ni občas spomenu a řeknu si,, Bude líp,,.

03.04.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Celá série je nádherná. Konec byl dojemný, byla jsem šťastná že vyhráli, zoufalá kolik umřelo postav, smutná že se s Harrym loučím. Celkově jsem fandila BRUMBÁLOVI, LUPINOVI, POŠUKOVI MOODYMU, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému Fénixovu řádu. Měla jsem ráda HARRYHOa HERMIONUa jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA na a to ani ve filmovém provedení. SEVERUS SNAPE je můj hrdina!

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tato kniha je nádherná. Nevím co k tomu dodat. Úžasná!!!

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Tato kniha se mi velice líbila. Luna my byla sympatická. Od začátku jsem se bála. Nechyběla tajemství, láska a magie

Čaj s kapkou jedu Čaj s kapkou jedu Robin Stevens

Lepší než první díl.V tomto díle si Hanzel a Daisy postupovaly vynalézavěji. Lepším detektivek se ukázala být Hanzel. Já osobně jsem neuspěla myslela jsem si že vrahem je buď strýček Felix, nebo slečna Alstonová...

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Skvělá detektivka. Druhý díl je ještě lepší. Vážně NÁDHERNÁ!!?

02.04.2020 4 z 5

Odina kletba Odina kletba Maite Carranza

Kniha byla o trochu horší než její předchůdci ale i tak se mi mooc líbila. Chvílemi jsem měla dost odvahy Anaid uškrtit za to co dělá ale chvílemi jsem z ní měla strach. Konec mi připadal zvláštní. Možná až moc a asi se mi tam prostě nehodil....

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Asi nejlepší kniha že série. Sice to vlastně nebyl Anaidin příběh ale přeběh její matky i tak jsem si ho zamilovala. Popravdě když jsem se začetla do příběhu Selene a jejího prince už mě ani nezajímalo co se děje s Anaid.