Odina kletba

Závěrečná kniha trilogie Válka čarodějek. Selene své dceři zamlčela dávné Odino proroctví, protože doufala, že se jí tak podaří obelstít osud. Nikdy ji však nenapadlo, že by se Anaid někdy mohla postavit proti ní. Anaid, která má v sobě krev Omar i Odiš, Anaid, která stojí před rozhodnutím, jež ovlivní zásadně nejen její život, ale životy všech čarodějek po celém světě. Podaří se jí ovládnout žezlo moci nebo propadne jeho svodům? A kdo zvítězí v odvěkém boji dobra a zla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135451/big_odina-kletba-135451.jpg 4.3101

Válka čarodějek 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

La guerra de las brujas: La Maldición de Odi, 2012

Kniha Odina kletba

Elka252
02.04.2020

Kniha byla o trochu horší než její předchůdci ale i tak se mi mooc líbila. Chvílemi jsem měla dost odvahy Anaid uškrtit za to co dělá ale chvílemi jsem z ní měla strach. Konec mi připadal zvláštní. Možná až moc a asi se mi tam prostě nehodil....

185Sera
23.11.2017

POZOR SPOILER - je tady napsáno, jak to skončí!
Tato kniha mě fakt zklamala. Po tak slibujících prvním dílu a ději druhého tohle? Cože? Jako slibující Válka čarodějek, která je napsaná i v názvu knihy, se ani neuskuteční? Zemřou já nevím dva lidé za celé tři knihy, konec, když čarodějky Odiš zemřou, nepočítám.
A když už je tam u hory, jde se obětovat. Ona ji zastoupí Sarmik? Mrtví řekli, že za ni někdo stejné krve může zastoupit, ale a ona je jako Sarmik její krve? Konec mi prostě moc nedával smysl, ale tři hvězdičky aspoň za obsah začátku a středu knihy.

Ben Nevis
07.09.2016

Trilogie jako celek není špatná, ale závěrečný díl mě zklamal. Sice děj není tak předvídatelný jako v minulých dílech a hodně se tam toho děje, na druhou stranu se to děje dost odfláknutě.

Je tu dobře popsaný generační střet. Dospělí nejprve chrání Anaid před jejím osudem a pak se hrozně diví, že není duševně připravená na své břímě vyvolené. Anaid se chová jako správná puberťačka oscilující mezi smyslem pro povinnost a svými tužbami, čímž udělá víc škody než užitku.

POZOR, MÍRNÉ SPOILERY:
Jenže co ten konec? Celá trilogie je o vyvolené Anaid, která ukončí válku. Autorka však udělá prasárnu, která v literatuře nemá obdoby. To nejdůležitější za Anaid udělají dospělí a kletba se vyřeší sebeobětováním bezvýznamné postavy. Čarodějky se připravují na bitvu, ke které nedojde.
Bojoval snad místo vyvoleného Harryho Pottera v závěrečné bitvě dospělý kouzelník? Zničilo všechny smrtijedy před bitvou kouzlo provedené Snapem? Samozřejmě, že ne, proto sága Harry Potter funguje, jak má.

TheMelorry
17.11.2015

Kniha se mi moc líbila. I přestože jsem ji četla dlouho po prvních dvou dílech, během chvíle jsem se dostala do děje. A musím říct, že mi bylo líto, když kniha končila.

Hoshi
23.03.2015

Nádherný závěr trilogie Válka čarodějek. Konec mě velmi překvapil a tuším, že kdybych nebyla mezi lidmi, tak jej i obrečím. Tato trilogie se tímto stává mojí srdcovou záležitostí a hodlám se k ní znovu vrátit :)

bookcase
29.09.2014

Završení pozoruhodné trilogie o čarodějkách. Čtivé a napínavé.

anibeni
07.07.2014

Hezké zakončení trilogie, pěkně jsem si početla... Nicméně první díl je nejslabší, velmi snadno předvidatelný... Ve druhém se to rozběhne a třetí, to je jedna akce za druhou, kdy vlastně vůbec netušíte, jak to všechno dopadne..

Teraslík
01.06.2014

Tahle kniha patří mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Užívala jsem si ji a připadala jsem si jako kdybych byla součástí děje a to na knihách zbožňuju. Velice doporučuji.