Město snících knih

Město snících knih https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141027/bmid_mesto-snicich-knih-yWf-141027.jpg 4 93 27

Zamonie série

< 4. díl

Walter Moers nás unáší do kouzelné říše literatury, kde čtení je posledním dobrodružstvím, kde knihy člověka nejen napínavě zabaví, ale dokáží také dohnat k šílenství nebo zabít. Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten ale je tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jakoby otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

Die Stadt der Träumenden Bücher , 2006

Valentine
21.02.2021 5 z 5

Sladce kouzelné, napínavě legrační, syrově dojemné. Orginální, geniální a především srdečné dílo překypující fantazií, psané s obrovskou láskou ke knihám. Waltra Moerse mám hodně ráda a všechna jeho díla můžu stoprocentně doporučit. Ale návštěva Města snících knih byla pro mě, jakožto latentní knihovnici, doslova srdeční záležitostí.

Vevericka.eva
01.09.2020 1 z 5

Těšila jsem se na dobrou knihu. Recenze pěkné, ilustrace super, ale jak jsem začala číst... Ten styl psaní mi vyloženě lezl na nervy, spíš pro puberťáky. Obvykle vydržím aspoň 100 stran, ale tady jsem odložila po 36. Po dvou dnech si nevzpomenu na nic..

Elka252
09.04.2020 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Příběh mě neupoutal a knihu jsem ani nedočetla.

alzbeta7728
24.07.2019 4 z 5

Moc dobrá kniha, líbil se mi autorem vymyšlený svět bavilo mne se o něm dozvídat více a více podrobností. Chrabrý ještěr hrdina se musel lecčím prokousat. Práce Talpressu taky super - to že našli, pečlivě připravili a vydali knihu i s původní hromadou ilustrací. Asi ji koupím, aby si jimohl přečíst jednou i můj syn.

Elen telemna
27.04.2019 5 z 5

Co k tomu jen dodat? ORIGINÁLNÍ, až mi málem vypadly oči z důlků, STRHUJÍCÍ, že jsem nemohla přestat číst, VÝBORNĚ NAPSANÉ, nechyběl tomu humor, napětí ani ironie! Prostě ta pravá kniha se vším všudy. Tohle všechny ty přeslazené moderní fantasy strčí levou zadní do kapsy!!!!! :D

Tebby
07.08.2018 5 z 5

Chvílemi jsem se u knihy trochu zasekávala. Děj se moc nehnul. Poté se ale rozběhl a strhl mě s sebou. Dál jsem četla jedním dechem a všem, kteří milují knihy, tento příběh vřele doporučuji.

SemEl
05.10.2017 5 z 5

Jednoduše originální! Stojí za přečtění, zvlášť pokud máte velkou fantazii a taky pokud máte rádi knihy. Spíše je musíte milovat, protože o ničem jiném nebudete těch 500 stran číst. Je to výborně napsané, plné krásně promyšlených postav, detailů, dostanete i pár tipů, kdybyste náhodou zatoužili stát se dalším spisovatelem... já ji zhltla hodně rychle a ani trochu jsem se nenudila.
A jako bonus dostanete krásné ilustrace. Co víc si přát.

rada.klas
20.06.2017 4 z 5

Z první části knihy, která je víc popisná, jsem byla úplně nadšená. Moers má neuvěřitelnou fantazii a já se pořád těšila, co ještě přijde. Druhá část knihy, která se odehrává v katakombách, byla z mého pohledu trochu slabší a ty dobrodružnější scény mě nějak nechytly. Ale určitě to stojí za přečtení a Město snících knih bych doporučila všem, co mají fantazii a chtějí na chvíli zmizet z reality do úplně jinýho světa :) A překlad je výborný! Tohle musela být opravdu překladatelská lahůdka.

KuroHaru
16.05.2017 3 z 5

Zajímavá a originální kniha, která vás přenese do města Knížkova, kde se točí všechno, (ale opravdu všechno) kolem knih. Čtení ideální pro knihomoly. Já jsem však měla občas problém začíst se, kniha mě příliš nedokázala vtáhnout do děje, který mi místy přišel rozvleklý a málo dynamický. Každopádně však stojí za přečtení. A ilustrace v knize jsou prostě nádherné.

vlkodlaq
22.07.2016 5 z 5

ÚŽASNÁ kniha!! Brilantně napsaná, strhující, originální každým coulem. Až někde v třetině jsem pochopil, že většina zmiňovaných autorů jsou jen přesmyčky jmen autorů skutečných! Velice mě to pobavilo. Vřele doporučuji každému s alespoň špetkou fantazie a náznakem smyslu pro humor. Spolu s ready player one jsou to dvě nejlepší knihy, co jsem za posledních pár let četl. Veliká pochvala za skvělý překlad!

ivcak2002
11.06.2016 5 z 5

Moc se mi líbí jak autor popisuje Zamonii. Má neuvěřitelnou fantazii.

Františka
28.03.2016 5 z 5

Modrého medvěda to pro mě nepřekoná, ale jinak vynikající knížka. A knížáci, děsky a jiní za přečtení rozhodně stojí.

Majkina
23.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, napínavý příběh a zajímavé zakončení. Doporučuji :-)

Nagadir
22.09.2015 5 z 5

Kniha plná bezuzdné fantazie se zajímavým příběhem a příjemnými postavami =)
9/10

alexvera
15.07.2015 5 z 5

Nejlepší kniha o knihách, jakou jsem kdy četla. Navštívit Knižníkov, poznat katakomby přeplněné jak mladými tak starými knihami ... sídlo roztomilých a sečtělých strašlivých knížáků :) Prostě úžasné počtení pro pravé knihomoly.

Lablynt
18.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha plná knih a krásných ilustrací! Zajímavý příběh a ještě zajímavější rozuzlení, rozhodně doporučuji!

Gard
13.11.2014 5 z 5

Město snících knih je oslavou bezbřehé fantazie a spisovatelského umu. Je knihou o knihách pro milovníky knih a příběhů, ve kterých jednotlivá slova do sebe zapadají s přesností a půvabem titěrných ozubených koleček, aby společně stvořila důmyslný, zázračný mechanismus, který vás vtáhne a nepustí. A když vás konečně vyplivne a nechá jít, budete už jiní.

kacka29
05.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha o knihách!! Chtěla bych žít v Knížkově a znát se s knížáky a pořád jen číst a číst a číst... Smekám nad fantazií autora. Rozhodně byl naplněn ormem...

Dormar
15.09.2014 5 z 5

Nejhezčí kniha kterou jsem kdy četla. Rozvíjela moji fantazii po celou dobu čtení. Krásné ilustrace a hlavně se moc dobře čte. Doporučovala by jsem každému kdo miluje fantasy, dobrosružství a má smysl pro humor. Nádherná kniha.

Pavluška33
13.08.2014

Jsem nadšená...tohle jsem od Knížkova opravdu nečekala :) Jedno velké dobrodružství pro ty, kdo milují knihy...tak jako já

fantasy

Walter Moers
německá, 1957
2005  93%13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda
2012  88%Město snících knih
2005  73%Níček a Mřenka
2006  94%Rumo & zázraky v tmách

Kniha Město snících knih je v