Město snících knih

Město snících knih obálka knihy
Mé hodnocení:

Walter Moers nás unáší do kouzelné říše literatury, kde čtení je posledním dobrodružstvím, kde knihy člověka nejen napínavě zabaví, ale dokáží také dohnat k šílenství nebo zabít. Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten ale je tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jakoby otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141027/mesto-snicich-knih-yWf-141027.jpg 4.384

Zamonie 4.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Die Stadt der Träumenden Bücher, 2006

Kniha Město snících knih

Valentine

Sladce kouzelné, napínavě legrační, syrově dojemné. Orginální, geniální a především srdečné dílo překypující fantazií, psané s obrovskou láskou ke knihám. Waltra Moerse mám hodně ráda a všechna jeho díla můžu stoprocentně doporučit. Ale návštěva Města snících knih byla pro mě, jakožto latentní knihovnici, doslova srdeční záležitostí.

Vevericka.eva
01.09.2020

Těšila jsem se na dobrou knihu. Recenze pěkné, ilustrace super, ale jak jsem začala číst... Ten styl psaní mi vyloženě lezl na nervy, spíš pro puberťáky. Obvykle vydržím aspoň 100 stran, ale tady jsem odložila po 36. Po dvou dnech si nevzpomenu na nic..

Elka252
09.04.2020

Kniha se mi nelíbila. Příběh mě neupoutal a knihu jsem ani nedočetla.

alzbeta7728
24.07.2019

Moc dobrá kniha, líbil se mi autorem vymyšlený svět bavilo mne se o něm dozvídat více a více podrobností. Chrabrý ještěr hrdina se musel lecčím prokousat. Práce Talpressu taky super - to že našli, pečlivě připravili a vydali knihu i s původní hromadou ilustrací. Asi ji koupím, aby si jimohl přečíst jednou i můj syn.

Elen telemna
27.04.2019

Co k tomu jen dodat? ORIGINÁLNÍ, až mi málem vypadly oči z důlků, STRHUJÍCÍ, že jsem nemohla přestat číst, VÝBORNĚ NAPSANÉ, nechyběl tomu humor, napětí ani ironie! Prostě ta pravá kniha se vším všudy. Tohle všechny ty přeslazené moderní fantasy strčí levou zadní do kapsy!!!!! :D

Tebby
07.08.2018

Chvílemi jsem se u knihy trochu zasekávala. Děj se moc nehnul. Poté se ale rozběhl a strhl mě s sebou. Dál jsem četla jedním dechem a všem, kteří milují knihy, tento příběh vřele doporučuji.

SemEl
05.10.2017

Jednoduše originální! Stojí za přečtění, zvlášť pokud máte velkou fantazii a taky pokud máte rádi knihy. Spíše je musíte milovat, protože o ničem jiném nebudete těch 500 stran číst. Je to výborně napsané, plné krásně promyšlených postav, detailů, dostanete i pár tipů, kdybyste náhodou zatoužili stát se dalším spisovatelem... já ji zhltla hodně rychle a ani trochu jsem se nenudila.
A jako bonus dostanete krásné ilustrace. Co víc si přát.

rada.klas
20.06.2017

Z první části knihy, která je víc popisná, jsem byla úplně nadšená. Moers má neuvěřitelnou fantazii a já se pořád těšila, co ještě přijde. Druhá část knihy, která se odehrává v katakombách, byla z mého pohledu trochu slabší a ty dobrodružnější scény mě nějak nechytly. Ale určitě to stojí za přečtení a Město snících knih bych doporučila všem, co mají fantazii a chtějí na chvíli zmizet z reality do úplně jinýho světa :) A překlad je výborný! Tohle musela být opravdu překladatelská lahůdka.