Město snících knih

Walter Moers nás unáší do kouzelné říše literatury, kde čtení je posledním dobrodružstvím, kde knihy člověka nejen napínavě zabaví, ale dokáží také dohnat k šílenství nebo zabít. Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten ale je tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jakoby otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141027/mesto-snicich-knih-yWf-141027.jpg 4.470

Zamonie 4.

Vydáno, Talpress

Die Stadt der Träumenden Bücher, 2006

Kniha Město snících knih

alzbeta7728
24.07.2019

Moc dobrá kniha, líbil se mi autorem vymyšlený svět bavilo mne se o něm dozvídat více a více podrobností. Chrabrý ještěr hrdina se musel lecčím prokousat. Práce Talpressu taky super - to že našli, pečlivě připravili a vydali knihu i s původní hromadou ilustrací. Asi ji koupím, aby si jimohl přečíst jednou i můj syn.

Elen telemna
27.04.2019

Co k tomu jen dodat? ORIGINÁLNÍ, až mi málem vypadly oči z důlků, STRHUJÍCÍ, že jsem nemohla přestat číst, VÝBORNĚ NAPSANÉ, nechyběl tomu humor, napětí ani ironie! Prostě ta pravá kniha se vším všudy. Tohle všechny ty přeslazené moderní fantasy strčí levou zadní do kapsy!!!!! :D

Tebby
07.08.2018

Chvílemi jsem se u knihy trochu zasekávala. Děj se moc nehnul. Poté se ale rozběhl a strhl mě s sebou. Dál jsem četla jedním dechem a všem, kteří milují knihy, tento příběh vřele doporučuji.

SemEl
05.10.2017

Jednoduše originální! Stojí za přečtění, zvlášť pokud máte velkou fantazii a taky pokud máte rádi knihy. Spíše je musíte milovat, protože o ničem jiném nebudete těch 500 stran číst. Je to výborně napsané, plné krásně promyšlených postav, detailů, dostanete i pár tipů, kdybyste náhodou zatoužili stát se dalším spisovatelem... já ji zhltla hodně rychle a ani trochu jsem se nenudila.
A jako bonus dostanete krásné ilustrace. Co víc si přát.

rada.klas
20.06.2017

Z první části knihy, která je víc popisná, jsem byla úplně nadšená. Moers má neuvěřitelnou fantazii a já se pořád těšila, co ještě přijde. Druhá část knihy, která se odehrává v katakombách, byla z mého pohledu trochu slabší a ty dobrodružnější scény mě nějak nechytly. Ale určitě to stojí za přečtení a Město snících knih bych doporučila všem, co mají fantazii a chtějí na chvíli zmizet z reality do úplně jinýho světa :) A překlad je výborný! Tohle musela být opravdu překladatelská lahůdka.

KuroHaru
16.05.2017

Zajímavá a originální kniha, která vás přenese do města Knížkova, kde se točí všechno, (ale opravdu všechno) kolem knih. Čtení ideální pro knihomoly. Já jsem však měla občas problém začíst se, kniha mě příliš nedokázala vtáhnout do děje, který mi místy přišel rozvleklý a málo dynamický. Každopádně však stojí za přečtení. A ilustrace v knize jsou prostě nádherné.

vlkodlaq
22.07.2016

ÚŽASNÁ kniha!! Brilantně napsaná, strhující, originální každým coulem. Až někde v třetině jsem pochopil, že většina zmiňovaných autorů jsou jen přesmyčky jmen autorů skutečných! Velice mě to pobavilo. Vřele doporučuji každému s alespoň špetkou fantazie a náznakem smyslu pro humor. Spolu s ready player one jsou to dvě nejlepší knihy, co jsem za posledních pár let četl. Veliká pochvala za skvělý překlad!

ivcak2002
11.06.2016

Moc se mi líbí jak autor popisuje Zamonii. Má neuvěřitelnou fantazii.

o knihách

Walter Moers
německá, 1957

Kniha Město snících knih je v

Právě čtených3x
dalších seznamech2x