ElizPetrova ElizPetrova komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Tak jsem zkusila první knihu od této české autorky a jsem moc ráda. Šla jsem do knihy s tím, že jsem o ní vůbec nic nevěděla, ale byla jsem příjemně překvapena. Jedná se o příběh ze života obyčejných lidí. Autorka dokázala jednoduchým stylem vyjádřit charakteristiku, myšlenky a chování jednotlivých postav, které se zdály dostatečně uvěřitelné a reálné. Ocenila jsem malý dovětek ohledně toho, jak příběh jednotlivých postav pokračoval dál.

12.02.2022 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

To byl nádherný, srdcervoucí příběh! Po delší době kniha, kterou jsem si zamilovala. Autorčin styl psaní je jedním slovem skvost, nemohla jsem se odtrhnout. Válečný příběh, který je vyprávěn zase z trochu jiného prostředí. Dozvěděla jsem se i nové informace, o kterých jsem doteď nevěděla, velmi oceňuji to, jakou práci si s nastudováním faktů autorka dala. Celou dobu jsem Skye a ostatním statečným ženám držela palce a konec jsem obrečela. Příběh mě natolik zasáhl a tolik jsem se s ním sžila, že dokážu přehlédnout i těch pár věcí, které mi v knize trochu překážely. Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla a určitě ne naposledy.

02.02.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Tak tenhle příběh je za mě prozatím nejlepší a nejmilejší ze série :) Líbil se mi popelkovský námět, Sophie jako hlavní hrdinka mi přišla sympatická a moc jsem ji fandila :) Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a vůbec jsem se nenudila. Samozřejmě že je to stále neskutečná slaďárna a některé konverzace mi přijdou nereálné, ale i tak to byl hezký, milý příběh.

30.01.2022 3 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Já asi budu v tomto případě vybočovat z proudu chvály a nadšení. Kniha se mi nečetla moc dobře, netuším proč, ale zbytečně se táhla. Je sice zajímavé číst knihu o pandemii v době pandemie, ale tím to asi tak nějak končí. Jedná se o první knihu, kterou od autora čtu a nevím, zda budu číst ještě další. Zápletka a hlavní padouch mi přišel takový celý nedotažený, nevysvětlený. Očekávala bych trochu více detailů. Vzhledem k tomu, jak se celý příběh táhl, tak mi konec přišel dost uspěchaný.

28.01.2022 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tento díl mě bavil o něco méně než první díl. Velkým bonusem knihy je určitě to, že je napsaná jednoduše a velmi rychle se čte. Našlo se pár vtipných momentů, nad kterými jsem se pousmála, bohužel jich ale nebylo moc. Příhoda se včelou mi přišla zvláštní, až absurdní, vůbec mi tam nepasovala a byla pro mě těžko stravitelná. Poslední část knihy mi přišla hodně uspěchaná. Postavy byly vykresleny dost povrchně, žádným způsobem jsem k nim nepřilnula. Nicméně pořád mám v hlavě to, že se jedná o oddechovou knihu, u které člověk vypne a nemusí myslet na vlastní starosti, ale žádný zázrak nečekejte.

19.01.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tahle kniha je taková jednohubka, která se dá přečíst za dvě odpoledne. Při nemoci jsem chtěla něco jednoduchého, u čeho nebudu muset přemýšlet a tato kniha splnila svůj účel. Příběh se mi celkem i líbil, za mě je tedy upřímně i lepší než jeho seriálové zpracování. Takže já jsem spokojená.

16.01.2022 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherně napsaná románová kronika, která se četla jedním dechem. Tolik jsem se s hlavními hrdiny sžila, že jsem byla téměř neustále napjatá, co jim život dalšího přinese a co se bude dít a stokrát jsem pocítila pocit vděčnosti za to, jak a kde žiju. Jsem ráda, že jsem ji přečetla a dozvěděla jsem se něco o oblasti, která mi byla doteď naprosto cizí. Momentálně musím příběh zpracovat ve své hlavě, nicméně určitě se později pustím do pokračování.

10.01.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

O této knize jsem si nic nevyhledávala, ani jsem nečetla anotaci, jen vím, že byla všude opěvována a konečně jsem se k ní dostala. Byla jsem velmi příjemně překvapena. Rozhodně se nejedná o klasickou romantickou YA. Příběh jsem přečetla na jeden zátah. Kniha se zabývá i dost vážnými tématy, je napsána velmi čtivě a neotřele. Mohu jedině doporučit.

10.01.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Vynikající záležitost. Příběh mě již od začátku upoutal, neustále se zamotával a nutil mě číst dál. Upřímně jsem doposud asi nečetla knihu, kde by vás autor tahal celou dobu za nos a vy jste si pokládali otázky, co je tedy vlastně realita a co už ne. Zpočátku jsem byla z příběhu zmatená a říkala jsem si, co je to za magořinu. Nicméně autorův poutavý styl psaní mě nutil číst dál a dozvědět se konečně, co se tedy vlastně stalo. Nemohu dát bohužel plný počet hvězd, jelikož ten konec mě zklamal a už těch falešných stop na mělo příliš. Kdyby kniha končila o něco dříve, tak by to celkový dojem z knihy vyzníval lépe.

07.01.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Bylo zajímavé číst knihu z prostředí Chorvatska v zimě :D u téhle autorky už v podstatě nevím, co bych recenzovala.. příběh mě nenudil, prostředí bylo krásné letní, děj očekávaný, ale milá kniha. :)

03.01.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě nejpovedenější kniha ze série, kterou jsem od autorky četla. Pravděpodobně je to tím, v jakém prostředí se příběh odehrával, protože Island je úžasný. :) Jinak příběh a děj samozřejmě předvídatelný, dějová linie se u knih autorky opakuje, nicméně jako oddychová kniha je to fajn, pokud vás to nenudí, což mě nenudilo.

02.01.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tak tato kniha nabrala pro mě absolutně nečekaný spád. Rozjezd byl za mě docela pomalý a místy nudný, nicméně od druhé poloviny knihy se příběh rozběhl na plné obrátky a já jsem musela číst až do rána, abych ho dočetla. I když jsem tak trochu něco čekala, tak z toho, co na konci vyšlo najevo, mi teda spadla brada. :D Příběh je dost přirovnáván ke Dvorům, já bych s takovým hodnocením byla opatrnější, protože na Sarah J. Maas to dle mého nemá. I přesto za mě vydařený začátek další fantasy série, kterou rozhodně budu číst dál.

06.12.2021 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Já mám Landsmana a jeho sérii Moderního fotra velmi ráda, vždy se skvěle odreaguju a nahlas zasměju, což ale nemohu říct o této knize. Za mě se jedná bohužel o jeho nejslabší kousek, který se mi dostal pod ruce. Líbí se mi, že si z dnešní spíše zoufalé a smutné doby dělá legrácky, což je rozhodně vítané a osvěžující, i přesto jsem čekala více, vtipných momentů v knize bylo poskrovnu.

04.12.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Ke knihám paní autorky musí člověk přistupovat střízlivě a nečekat nějaký extra literární skvost a zážitek. Jedná se o typický romantický příběh, jehož pozitivem pro mě je, že se odehrává v mé milované Paříži a točí se kolem sladkého. Četla se rychle, nenudila jsem se, příběh se sice dal víceméně předvídat, nicméně jako kniha na odreagování a vyplnění volného času, kdy nemusíte nad ničím přemýšlet, je za mě dobrá volba.

03.12.2021 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tak jsem nakonec dočetla poslední díl ságy, který mi tedy trval podstatně déle než předchozí části. Z celé knihy jsem taková dosti rozpačitá. U předchozího dílu jsem pěla ódy na to, jak autor pokaždé vypráví příběh trochu jiným způsobem a stylem, u tohoto dílu mi to vyloženě vadilo. Občas jsem se v příběhu ztrácela a místy i trochu nudila, což se doposud nestalo. Přijde mi, že neustále omílání osudu, Sudby a proroctví pořád dokola v průběhu celého příběhu ve finále zůstalo nezodpovězeno a bez odezvy. Žádné velkolepé finále se taktéž nekonalo, o smrti nejmenovaných postav se ani zmiňovat nebudu, protože to mě rozčílilo ze všeho nejvíc, pro mě v podstatě ve většině případů úplně zbytečná smrt. Kdybych si svět Zaklínače tolik nezamilovala, hodnotila bych ještě o stupínek níže. Závěr mě docela zklamal. Satisfakce se nekonala.

02.12.2021 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Neskutečně mě baví, jak autor s každou další knihou maličko obmění styl vyprávění příběhu. Oproti předchozímu dílu je zde dle mého o něco méně humoru a o něco více napětí. To ale mé hodnocení nemůže nijak snížit, protože jsem knihu četla jedním dechem a poslední stránky jsem přímo hltala. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne a už teď mě trochu mrzí, že jsem si příběh Zaklínače nedávkovala spíše malými doušky a už zbývá pouze poslední část. Nicméně příběh mě nutí číst dál a dál. Tak jen doufám, že budu nadšená i z posledního dílu.

22.11.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Naprosto parádní pokračování příběhu.. putování Geralta a jeho společníků zemí pohlcenou válkou je plné násilí, krve, napětí. Místy z příběhu mrazí, místy se zasmějete, tak jak už bývá zvykem. Nic mi v příběhu nechybí a Regise snad ani komentovat nemusím. :)

17.11.2021 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Jediné, co bych knize vytkla je to, že jsem se občas ztrácela v postavách.. objevovalo se zde mnoho nových postav, takže bylo občas těžké se v tom vyznat.. obzvlášť pak v tom, kdo vlastně s kým válčí a proč. Nicméně i přesto musím hodnotit plným počtem, jelikož jsem příběh hltala od začátku do konce a nebyla jediná část v knize, která by mě nebavila.

09.11.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak toto byla pecka!!Mnohem lepší než předchozí dvě povídkové knihy. Příběh mě vtáhl už od začátku, zorientovala jsem se v prostředí a mohla jsem si začít naplno užívat děj. Nejvíc mě bavily pasáže s Ciri a Yennefer. :)

25.10.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá povídková kniha byla za mě o chloupek lepší než první. Konečně jsem si trochu zvykla na vypravěčský styl autora a na svět, ve kterém se příběhy odehrávají. Nicméně po dočtení epilogu nevím, zda jsem neudělala chybu, že jsem ho přečetla a nevyzradila si tak konec celé série, to by mě teda hodně zklamalo.

22.10.2021 4 z 5