Elize Elize komentáře u knih

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Oproti předchozí autorčině sérii je to jedním slovem bomba! Velmi zajímavý nápad s jednotlivými syndikáty i zajímavé politické vztahy. Zpočátku trochu déle trvá, než se děj rozjede, ale nijak to knížce neubírá na čtivosti. Dobře psané, čtivé a velmi precizně zakomponovaná cizí slova a názvy. Líbí se mi také, že se autorka nebála dát do knihy trochu té techniky, je celkem osvěžující mít tam nějaký pokrok a dát do příběhu parní lodě. Za mě bych tam dala více Vexe a Lu, jejich slovní výměny jsou prostě boží. Dala bych pět hvězd, nebýt kapitol o Benovi, který mě sám o sobě jako princ (bukvice) nijak neoslovil. Kapitoly s ním jsou méně záživné. V podstatě téměř celou knihu řeší své vnitřní rozpory ohledně církve, své totožnosti, svých činů a své lásky. Rozhodně se ale moc těším na další díl.

11.08.2019 4 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

Tenhle díl byl pro mě jedno velké zklamání. Zkrátka vím, že to Mona umí líp... první díl se tak nějak nic moc nedělo, ale kniha byla plná emocí a velmi čtivá a najednou bum a rychlý velmi emotivní konec... to se ale rozhodně nedá říct o druhém dílu. Děj zde opět prakticky není, ale bohužel se celá kniha tak nějak táhne velmi obsáhlými odstavci o emocích, které se neustále opakují... hluboké mnohastránkové vyznání lásky tak nějak ztrácí na hloubce, když ho pak hlavní hrdinka při prvním zakolísaní doslova zmačká a vyhodí do koše... hlavní hrdinové jsou celou dobu stejní jako v prvním díle... nenastává zde žádná změna, ani žádný osobní vývoj. Závěrečná zápletka snad ani nebyla zápletka, nehledě na to, že jsem se do problémů hlavních hrdinů nedokázala vůbec vžít. Celkově zhrnuto: tomuto dílu chybí ona pověstná čtivost a hlavní emoci, kterou jsem celou dobu cítila, byla nuda a následně uspokojení, že jsem to vůbec přelouskala až do konce. Rozhodně nehodlám na knihy od Mony zanevřít - psát zkrátka umí, ale tohle se (alespoň za mě) úplně nepovedlo.

30.03.2024 3 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Moc pěkná knížka, rozhodně doporučuji! Skvěle napsaný čtivý příběh, kdy vám oba hlavní hrdinové hned přirostou k srdci a hned jim rozumíte, přestože jsou rozdílní, hezky se doplňují, jiskří to mezi nimi a zároveň se jejich vztah postupně vyvíjí. Zkrátka a dobře, moc se mi to líbilo, včetně toho konce, není co vytknout.

24.02.2024 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Tohle mě moc nechytlo. Knížka je moc mile napsaná a je tam vše na co jsme u Melanie jako čtenáři zvyklí, ale... trochu mi tam chyběla nějaká zápletka a taky hlavní postavy mě moc nechytly. Na to, že se tam celou knihu nic neděje a hodně pasáží se tam opakuje, tak je to celkem dlouhé. Víc se mi líbil díl o Ronanovi.

11.12.2023 3 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Knížka byla celkem čtivě napsaná, dobře se četla, hlavní hrdinové zajímaví a příběh jim pasoval. Styl psaní autorky mi celkem vyhovoval, nebyly tam žádné hluché pasáže. Nicméně kniha se celou dobu potácí mezi tím, že životní příběh obou hrdinů je velmi brutální a krutý a na druhou stranu neskutečná naivita příběhu, kdy hlavní mafiánský boss je vlastně neskutečně kladný, i když občas nepříjemný hlavní hrdina. Nebylo to špatné, hodně oddechové, takový ten typ knihy, kterou přečtete, ale už se k ní nemusíte vracet. Mám pocit, že se těchto mafiánských příběhů poslední dobou vyrojilo přehršel a jsou i lepší, než je tento.

26.05.2023 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Tak tohle byla klasika... klasická Shen, kdy opět láska o krůček porazila temnotu a její styl psaní se zvláště v této knize nezapře. Bylo to čtivé, temné, svůdné... otáčíte stránku za stránkou a najednou už jste na konci. Konec za mě překvapivý nebyl, kdo je hlavní záporák se tady dá jednoduše domyslet, ale to nevadí, vzhledem k tomu, že kniha není detektivka. Za mě byl trochu přeslazený ten konec. Happy end je samozřejmost, ale tak sladký být úplně nemusel, řekla bych, že se to úplně nehodilo ke zbytku knihy. další věc, asi bych ještě dala trochu prostoru nebo událostí, než se rozvinuly city hlavních hrdinů - sice to bylo pozvolné, ale i tak mi tam kapku něco chybělo. Každopádně knížka je pěkná, čtivá, má krásnou obálku a úvod a s knihami od L. J. Shen člověk nikdy nesáhne vedle, je to taková pěkná jistota.

19.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Bylo to pěkné, takový hezký, klasický romantický příběh... zpočátku bylo hodně dopisování, což mi nevadilo, ale maličko bych to zkrátila, taky bych zkrátila občas dlouhé popisy a úvahy hlavní hrdinky a přidala trochu více interakce mezi Ru a Aaronovými přáteli a možná i mezi nimi a Aaronem samotným, to mi tam dost chybělo a trochu mě mrzel konec, možná kdyby se zkrátilo to dopisování, mohl by pak být trochu víc uzavřený, přeci jenom jsem doufala, že se Ruby trochu ve svém životě někam posune. Ale jinak pěkné čtení, chytlavé, zkrátka klasická Zapata.

28.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Dočteno a spokojenost! Za mě kapku lepší než předchozí série, nebylo to tolik rozvleklé a akce je zde v podstatě od začátku, i když občas to mělo tendenci sklouzávat k dlouhým odstavcům vysvětlování a opakujícím se myšlenkovým pochodům hlavní hrdinky. Co se týče hlavní hrdinky Sery - tak ta je jako vždy sympatická, je zde opravdu velká podobnost s Poppy, v podstatě jsou zcela stejné, což je za mě trochu škoda. Nicméně hlavní hrdinka je sympatická dívka s duchem silné bojovnice a mezi ní a Šedem to neskutečně jiskří, každá jejich slovní přestřelka stála za to. Konec samozřejmě s překvapením. Doporučuji a čekám na další díl.

14.04.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Čekala jsem něco podobného prvnímu dílu. Trochu akce s romantickým příběhem s tím, že hlavní hrdinkou bude charakterně silná žena, která bude dělat ochranku princovi. Bohužel hrozné zklamání oproti prvnímu dílu. Jednak hrozně dlouho trvalo - téměř třetinu knihy - než jsme se vůbec dostali k tomu, že Silver bude dělat princi bodyguarda, pasáže na začátku (a to vč. dialogů) byly zdlouhavé a za mě nudné. Když se tahle část překlenula, dostali jsme příběh přitažený za vlasy a hrozně nereálný. Tyhle příběhy z fakeových království jsou vždycky oříškem - jsou nereálné, ale musí na čtenáře působit, alespoň trochu přirozeně a důvěryhodně, což se bohužel nepovedlo. Celé to působilo strašně nereálně. Ani za polovinou knihy se neřeší, že by třeba princ byl v nebezpečí, zkrátka neustále se zde omýlají nějaké smyšlené skandály v bulvárním tisku, kterých je najednou Silver součástí a navrch v příběhu hrozně do očí bije, že hlavní hrdinka vlastně není na tento typ ochrany vůbec kvalifikovaná. Dávám 2 * za pěknou obálku a celkem sympatické hlavní postavy, ale jinak to byla bída a zklamání, první díl byl super, tenhle rozhodně doporučit nemohu.

30.01.2023 2 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

(SPOILER) Bohužel za mě má celá série poněkud sestupnou tendenci. Tento díl byl opět velmi milý, čtivý, ale... některé pasáže byly za mě moc natažené, hodně se opakující odstavce. Ani jedna z hlavních postav mě nepřirostla k srdci, možná je to i trochu tím, že jsem neměla pocit, že by zde mělo něco hloubku... všechno šlo hrozně po povrchu a bylo mi to vzdálené a ne všechno působilo uvěřitelně... hlavní hrdina se chce stát astronautem a jen nám párkrát řekne o hvězdách... hlavní hrdinka má problémy s matkou, která jí nalajnovala celou budoucnost, nicméně během dvou dnů takzvaně dospěje, postaví se na vlastní nohy a vzepře se matce, přestože s ní celý život vyrůstala... matka hlavní hrdinky se objevuje pak až na konci knihy s tím, že si uvědomila své chyby... a jako naprosto neuvěřitelné byla závěrečná scéna, kdy se Anna setká s Elarou... určitě bych po tolika letech v komatu, kdy se vzbudím, nemůžu ani mluvit, ani sama chodit, řešila, jestli mám bojovat o svého bývalého přítele... někdy už to bylo až moc přitažené za vlasy a bohužel ve mě ani autorka nenavodila atmosféru Skalistých hor... ani když byli hlavní hrdinové na táboře jsem se necítila vtažená do děje... škoda, rozhodně to má svůj potenciál, ale zatím nejlepší první díl.

07.12.2022 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Vážně jsem si myslela, že tohle je poslední finální díl, kdy nám celý děj a všechny zápletky vygradují, místo toho je tahle kniha pomalejší a pozvolná. Trochu trpí tím, že už od druhého dílu jsou zde dlouhé předlouhé odstavce plné vysvětlování a zápletek, trochu to mu za mě chybí plynulost a jakési samovolné poznávání světa čtenářem, místo toho do nás autorka už od druhého dílu hustí hromadu informací, mezi kterými se čtenář snadno ztratí, když jedna zápletka střídá další zápletku. Popravdě nevím, jak se to dá napsat líp, ale zkrátka mi chybělo nějaké přirozené postupné pochopení, jak ten svět funguje. V tomto dílu vlastně celou knihu máme dlouhé odstavce s vysvětlováním zápletek střídané romantickými a erotickými scénami. Celá kniha je pěkně čtivá, stránky mizí, ale není to takový druh knihy, co by nešel odložit, dokonce jsem se přistihla, že jsem několikrát i knihu odložila a i jsem přemýšlela, že si rozečtu mezitím něco jiného. Ten konec byl ovšem fantastický, celý plný napětí a akce. Rozhodně se těším i další díl a knížku hodnotím 4,5*

10.11.2022 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Moc pěkné, oddechové čtivo, četla jsem na dovolené, takže naprostá spokojenost. Bylo to čtivé, mělo to náboj a jiskru. Hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a přestože nešlo o úplně banální téma, tak ho autorka pojala dobře. Jediné, co vždycky je těžce nedotažené je věk dítěte - resp. moc se mi líbilo, jaký vztah si vytvořili společně Dauphine a Josph vytvořily, ale bylo by to lepší, kdyby Dauphine byla tak o polovinu mladší a bylo jí tak 4 - 5 let, 10ti leté dítě je skoro puberťák a fakt neřeší plyšáky. Ale jinak moc pěkná knížka, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, moc hezky vylíčené prostředí na moři, takže za mě spokojenost a doporučuji.

10.08.2022 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Takové hezké oddechové čtivo, četlo se to hezky a od první třetiny knížka i hezky odsýpala, byla změna, že čtenář má vyprávění z mužského pohledu, ale na to, že vyprávění vede muž, tak to bylo napsáno, tak... nechci říct zženštile, ale zkrátka to nebyl dle mého názoru pohled kluka vysokoškoláka, nicméně to nepůsobí nijak rušivě, co mi vadilo víc, že v knize jaksi vypadlo sbližování hlavních hrdinů - jasně stali se z nich nejlepší kamarádi a jasně jsme všichni věděli, kam to směřuje, nicméně autorka zde zaspala ten zlom... Nate napíše píseň někdy po polovině knihy a bum, tam si to uvědomí... taky mi to nevadilo, ale hodně mě zklamal ten konec - respektive ta zápletka byla taková zvláštní i to rozzuzlení, nevím, ten konec to nějak celé zabil.

10.06.2022 3 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tohle se mi moc líbilo, četlo se to v podstatě samo, dialogy velmi pěkně napsané, že to mezi postavami jiškřilo a zároveň krásně posouvalo děj dopředu, uznávám, že téma bylo poněkud těžké a konec se nemusel asi každému líbit, byl to sice happy-end, ale ne takový klasický, ale sedělo mi to k tomu, zas kdyby to skončilo úplně pohádkově, tak by to působilo falešně a Molly potřebovala svou životní zkušenost a dospět, aby mohla být se svým Vikem. Ani mě nevadila vulgárnější mluva, nebyla zde neustále, jen v některých pasážích a tam se podle mě i hodila (nakonec, co by měl člověk čekat od dětí z dětského domova? dnes takhle mluví běžná mládež). Nejprve jsem nevěděla, jestli se do toho vůbec pouštět, bála jsem se, že to bude nějaký polský úlet jako 365 dní, ale nebylo to tak, byla jsem velmi spokojená, mluva byla sice vulgární, ale jak došlo na city, či sexuální scény, tak vše bylo popsáno jemně, s citem a člověk se do toho opravdu položil. Postavy byly krásně vykreslené, Molly mě nerozčilovala, byla taková podle toho, čím si prošla, to mi spíš vadil Robin, který ji neustále vyznával lásku, ale často ji jen využíval jako všichni lidi okolo. Nejlepší byl samozřejmě Vikoušek, který byl zkrátka pravý chlap ve všech smyslech slova. Moc hezké, i když náročné, ale čtivé a konec byl za mě dojemný, což se málokdy stává, větina autorek má spíš tendenci ho odbýt.

10.06.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na tenhle díl jsem se hrozně těšila, už v prvním díle jsem si Izzy hrozně oblíbila, líbilo se mi, jak se přímočará, férová a s ničím se nemaže. Hrozně jsem se těšila na napětí mezi ní a Willem a kdy konečně jejich přátelství přeroste v lásku... bohužel, to byl možná ten problém, asi jsem se těšila moc. Knížka byla moc hezky napsaná, čtivá, ale něco tomu chybělo, nějaké napětí, nějaký wow moment, nevím... zkrátka něco, kdy bych alespoň trochu byla napjatá, jak to bude s hlavními postavami, ale to se nestalo. Ani se nedá říct, že by se příběh vyvíjel postupně... čtenář se zde dozvídá - asi v polovině knihy - že oba dva hlavní hrdinové jsou do sebe zamilovaní vlastně už dávno (?) a jenom jaksi čekáme na moment, kdy si to budou schopni říct... bylo to spíš jak na houpačce nahoru dolů, nahoru dolů a do toho tam byl nastrčený Cole, u kterého jsem úplně nepochopila, jaký s ním měla autorka po celou knihu záměr... v anotaci to působí tak, že si najednou má Izzy zvolit mezi dvěma, ale ve skutečnosti je Cole spíše něco jako její nový kamarád, na kterého Will střídavě žárlí a střídavě ho bere v pohodě... je to pěkná knížka, má hezkou obálku, neurazí, ale za mě ani nenadchne a není to ten typ knížky po které bych sáhla podruhé.

03.06.2022 4 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Tak tohle bylo celkem zklamání a já se bohužel musím přidat k negativním komentářům. Knížka byla čtivá a rozhodně měla potenciál a tam její klady končí. Hlavní hrdinka je nezajímavá a přestože se autorka snaží, aby působila inteligentně tím, že často používá v přímé řeči pojmy a cizí slova, tak je neskutečná naivka a její největší problém je, že nedokáže držet gaťky hore... hlavní hrdina Alexander je už o něco zajímavější, ale ani tady z toho autorka moc nevytěžila a jeho tajemství jsou předvídatelná a autorka nám je naservíruje zkrátka moc lacino. Často jsem měla pocit, že čtu nějakou o dvě třídy horší variantu 50 odstínů šedi, jelikož jsou zde opakované stereotypy (hrdina, co nesnese dotek, vyžaduje submisi apod.) Další nepovedená věc byly (alespoň za mě) sexuální scény. Nejsem rozhodně puritánka, ale sexuálních scén je v knize zkrátka příliš, hlavní hrdinové se například hádají, řeší i poměrně závažné problémy a o odstavec dál už ze sebe rvou oblečení a především se sexuální scény neustále opakovaly, nebylo v nich nic nového, jen opakující se výrazy (asi 10x během jedné stránky napsané slovo šukat), pocity hlavní hrdinky furt dokola a možná i chyba překladu, ale výrazy jako číča, pleskání apod. působily rušivě a absolutně zde chybí napětí, nebo že by to zkrátka mezi postavami zahořelo, to se říct nedá. Hlavní hrdinové zde zkrátka souloží na každé druhé stránce tak, až je to fyziologicky nemožné... A tím se asi dostávám k hlavnímu bodu a to tomu nejhoršímu, knížka naprosto postrádá uvěřitelnost a je celá hrozně naivní. Výhodou knih je to, že do nich můžete napsat cokoliv, ale musí vám to čtenář věřit a to zde naprosto selhalo. Nechápu proč se to jmenuje královská sága, takzvaný princ nepůsobí, že by měl jakékoliv povinnosti, chová se jen jako bohatý magor s jedním starým obtloustlým chlápkem, který mu dělá ochranku a jeho agenti MI5 nemají na práci nic lepšího než špehovat hlavní hrdinku, jako cože? a královská rodina, zde taky nehraje roli a když už se v knize objeví (asi 2x na pár stran), tak působí silně přitaženě za vlasy, určitě se britská královská rodina baví jen o tom jak kdo s kým šuká a kde je postavený ve společnosti... to bylo úplné fiasko... dávám dvě * za pěknou obálku a čtivost a doufám, že se autorce druhý díl povede líp.

16.03.2022 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Za mě tento druhý díl byl zklamání, po konci prvního dílu, kdy to mezi postavami dá se říct vygradovalo, jsem čekala, že na to autorka naváže a druhý díl bude jako třešnička na dortu, kdy bude děj dál postupně vrcholit, ale to se bohužel nestalo... problémy z prvního dílu se nám odsunuly někam stranou a začíná znovu sbližování Luky a Sage, které jsme měli v prvním díle, a které opět trvá téměř celou knihu... ne, že by to autorka neuměla napsat čtivě a důvěryhodně, ale už to bylo v jedničce a přišlo mi zbytečné to znovu opakovat. Čekala bych třeba, že se do našeho rozzuzlení zapojí psycholožka, ale ta už zde nehraje žádnou roli... celkově to byla škoda, moc hezky rozpracovaný příběh se zde jako kdyby zasekl. Celou knihu tedy znovu čtenář dostává rozsáhlé sbližování dvou hlavních postav a rozprostřená dlouhá a složitá zápletka se vyřeší během tří stránek na samotném konci, neskutečně uspěchaný závěr, jako kdyby to najednou autorka chtěla mít za sebou. Celá knížka na mě působí, jako kdyby Laura Kneidl nevěděla, co si s hlavními hrdiny má počít.

19.11.2021 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

pěkné, čtivé, oddechové, hned od začátku se začtete a Sophii si člověk okamžitě zamiluje a především si nejde nezamilovat Scottieho. Za mě bych řekla, že ještě trochu lepší než první díl - charaktery postav byly barvitější a o něco výstřednější, což v tomto případě oceňuji, každý dialog mezi hlavními postavami měl náboj, chemie fungovala, zkrátka příjemné čtení, které zkrátí nejednu dlouhou chvíli. Dostalo se mi přesně to, co jsem očekávala, takže za mě spokojenost a pro milovníky romantiky doporučuji!

19.11.2021 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Mona Kasten to zkrátka umí... Za mě ještě o něco málo než série Začít znovu a to především pro střídavé vyprávění a přestože velmi nerada musím čekat na další díl, tak jsem strašně ráda, že autorka dala hlavním hrdinům víc prostoru a budou mít spolu víc dílů. Ten konec mě překvapil, trochu to připomínalo After, ale doufám, že k to k tomu nesklouzne. Každopádně moc hezky rozvedené oba světy hlavních postav, velmi se mi líbilo, jak se hlavní hrdinové sbližovali a jejich světy se začaly prolínat, napsáno velmi reálně nenásilným způsobem a samozřejmě musím vyzdvihnout čtivost. Těžko se mi bude čekat na další dil!

30.07.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

čtivé, vtipné a oddechové čtivo, rozhodně dávám * za vtipnost, ale jinak po půlce sklouzla kniha do hrozného stereotypu a byla pro mě nezáživná, ani by mi nevadilo ji nedočíst. Penelope byla praštěná, ale místy už to bylo moc a její Chlap snů... no nepřijemný bohatý kravaťák, který se do ní na můj vkus až příliš snadno zamiloval. Veselé to bylo, kniha i celkem splnila moje nízká očekávání, je to fajn letní čtení, ale nemyslím si, že by měla být v červených číslech. Jedna hvězda za pěknou obálku.

30.07.2021 3 z 5