eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tak to mě tak zahřálo u srdíčka. Další krásný roztomilý komiks. Stejně jako v Dospělost je mýtus jsem se hodně bavila a tady jsem se dokonce v několika situacích i poznala (ve většině). Jsou tu vyobrazeny vtipné knihomolské problémy. Takže za mě úžasná oddechovka, u které si odpočinete, zasmějete a určitě se poznáte. Přečteno asi za hodinu ani ne.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nechápu, jak je to možné, ale Colleen to zase dokázala. Úplně mě svoji knihou opět odrovnala. Moc se mi líbilo postupné odhalování Milesovi minulosti a až do poslední chvíli jsem byla napjatá, co se mu vlastně stalo.
Tate jsem si zamilovala už od začátku a úplně jsem to prožívala s ní. Střídavě jsem Milese milovala, nesnášela a občas taky nechápala.
Na konci se vše krásné vyřešilo a to, jak to Colleen Milesovi vymyslela mě fakt dojalo.
Strašně mi sedí styl jakým Colleen píše. Miluju to a hltám každé slovo od začátku až do konce.

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Tak a máme tu závěrečný díl mé oblíbené série Funebračka. Druhý díl byl trošičku slabší, než první, ale já se i tak těšila na třetí. A ten opět nezklamala. Konečně jsem viděla Blumovou i jinak, než jako vraždící mašinu. Čte se to velmi rychle, protože dialogy jsou uspořádány do odrážek, což cením. Celkově dej mi přišel zajímavý, gradoval, takže jsem převracela stránky a čekala, co bude dál. Nicméně za mě stále vede první díl.

17.12.2020 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Přiznám se, že ač miluju Harryho Pottera, tak mě všemi milovaná hra zvaná Famfrpál, moc nezajímala. Brala jsem ji jako součást příběhu a neměla jsem potřebu ji nějak zkoumat.
Když se mi tahle knížka dostala do ruky, řekla jsem si fajn, aspoň budu mít všechny knížky z bradavické knihovny. Proto jsem byla mile překvapena, když jsem ji začala číst. Je psána opravdu krásně, ilustrace jsou taky nádherné. Na to, že nejsem žádný sportovec tak mě to zajímalo.
Ačkoliv, když srovnám s dalšími dvěma knížkami, tak Bajky zůstávají i nadále mou nejoblíbenější.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Už druhá kniha od Heather Morris a opět se četla skvěle. Úplně mě dostala. Cilka si mě získala od úplného začátku a obdivuju ji jako silnou a úžasnou ženu. Obdivuju ji nejen za to, že přežila jak Osvětim tak gulag na Sibiři, ale hlavně za to jak to přežila. Byla odsouzená za něco, co udělala jen pro své přežití v jednom pekle a pak se dostala do druhého.
Když to srovnám s Tatérem, tak ten se mi líbil maličko víc a vlastně ani nevím proč.

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Oficiálně prohlašuju, že miluju komiksy od Sarah Andersen. Tohle určitě nebyl poslední komiks, který si od ní "přečtu". Určitě se chystám ještě na Ubulenou hromádku neštěstí a Kočky útočí.
Přítel mě dokonce párkrát chytil, jak jsem se u toho smála nahlas. Bylo to fakt vtipný a ten styl kresby prostě super.

Podlý král Podlý král Holly Black

Tak tohle bylo tak skvělý ❤️. Mnohem lepší, než Krutý princ, který se mi taky moc líbil.
Začátek byl trošku pomalejší. Tím, že jsem Krutého prince četla před delší dobou, tak jsem musela trochu vzpomínat na některé postavy a zvraty, co se staly v prvním díle.
Podlý král je už víc o intrikách, pletichaření a politikaření.
Jude mě už neštvala tolik, jako v prvním díle. Konečně si přestala hrát na chudinku a začala trochu víc žít. Co se týče Cardana, tak ten finální zvrat mě jen utvrdil v tom, že to nebude takový tupec, jak jsem si myslela a že třeba něco zvládne i sám.

17.12.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tak druhá kniha moderní poezie od Atticuse a líbila se mi stejně jak ta první. Grafické zpracování opět nádhera a některé básně se mi opět vryly do paměti. Bohužel některé mi nic moc neřekly. Básně jsou jednoduché, ale většina z nich mají skrytý krásný smysl.
Těším se na další verše z pera Attisuce.

17.12.2020 4 z 5

Tak první knížka z této série. Ani jsem nevěřila, že se to tohohle vážně někdy pustím. A po dočtení si říkám, jakože OK. Žádná bomba, ale taková oddechová četba. Že začátku jsem se taky dost smála, bohužel jak jsem četla dál a dál, tak mi humor v knize začínal být trochu protivný a přišlo mi, že je vlezlý. Autor se snažil být tak moc vtipný, až to bylo občas fakt vynucené.

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tak to bylo boží ❤️. Dlouho jsem nenarazila na takhle skvělou fantasy. Viděla jsem jeden díl u @penny_and_books a byla rozhodnutá to zkusit, protože dát na její tipy se mi vždy vyplatilo.
Dost se mi líbil samotný svět a magický systém. Většina fantasy světu obsahuje různé vily, elfy, trolly a nevím co vše, ale tady magie funguje úplně jinak.
Co se týče postav, tak každá byla velmi osobitá a originální. Získali si mě a to je pro mě osobně třeba dost důležité. Kdo by taky chtěl číst o postavách, které jsou mu jedno nebo dokonce nesympatické, že. Styl vyprávění také velmi čtivý a příběh hezký ubíhal.
Takže za mě, pokud chcete kvalitní a originální fantasy, tak Temnější tvar magie je přesně to pro vás ❤️.

17.12.2020 5 z 5

Přiznávám, že si k poezii ještě hledám cestu. Prvně jsem sáhla po Atticusovi a to se mi líbilo dost. Sbírka O princezně, která se zachránila sama se mi líbila míň. Nečekala jsem, že to bude až zas tak depresivní. Samozřejmě chápu, že se autorka zřejmě potřebovala vypsat, ale mě to prostě nesedlo.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tak moje třetí kniha od Colleen a opět nemůžu hodnotit jinak, než jako naprostou pecku a dát plné hodnocení.
Přiznám se, že ze začátku jsem si říkala, že je to nějaký divný příběh a co to jako je? Ale později jsem se do příběhu dostala, s Merit jsem sympatizovala a čekala jsem, co zas její labilní divná rodina udělá.
Hodně se mi líbí, jak Colleen bravurně zpracovává těžká témata, ať už neplodnost v manželství v To nejlepší v nás nebo domácí násilí v Námi to končí.
Ještě bych ráda vyzdvihla část, kdy Sagan vysvětloval význam jednoho ze svých tetování související s politickou situací v jeho rodné zemi. To se mi dost líbilo a dozvěděla jsem se i něco nového.
Její styl psaní prostě miluju a určitě ji mohu zařadit mezi mé oblíbené autorky. Její kniha Na obtíž mě opět nezklamala a vřele ji doporučuji!

17.12.2020 5 z 5

Další výlet do světa čar a kouzel od J. K. Rowling. Hodně lidem vadí forma scénáře, ale mě ne. Vlastně mi to dost vyhovuje, čte se to rychle. Zase jsem udělala tu chybu, že jsem viděla první film a nečetla knihu, takže jsem zhruba věděla, co se stane. Nicméně jsem film viděla před dlouhou dobou, takže mě tam sem tam něco překvapilo.
Je asi pravda, že druhý díl Fantastických zvířat je více méně příprava na další díl, ale i tak se mi to líbilo. Aspoň jsem se ujistila, že jsem u filmu vše pochopila a pochytila.
Takže na další díl se velmi těším.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tuhle knihu jsem četla spíš na doporučení, než sama od sebe. Příběh je velice originální a tajemný. Většinou postapokalyptické příběhy nečtu, ale myslím, že Metro určitě zařadím do své knihovny. Příběh měl celkem spád, akorát jsem měla problém se trošku vyznat ve stanicích a taky ve vedlejších postavách, které často nevydržely déle jak jednu kapitolu. Z tunelů metra jsem měla kolikrát strach, protože strašidelná atmosféra a to, že nevíte, co přesně tam na vás útočí je děsivá představa.
Akorát styl psaní, jakým Glukhovsky píše asi neřadím mezi mé nejoblíbenější a taky délku kapitol hodnotím spíš negativně (ostatně, kdo má rád dlouhé kapitoly?).

Papírová města Papírová města John Green

Tak tohle byl průser. Já vám nevím, ale já tomu šílenství kolem Johna Greena nějak nepropadla. Jeho knihy jsem četla už před několika lety, to jsem si říkala, jakože ok, ale žádná bomba a teď jsem si dala rereading a nestíhala jsem protáčet oči. Zrovna u této knížky mě chování Margo opravdu vytáčelo. Příběh nebyl nijak záživný a občas to bylo celkem zmatené

17.12.2020 1 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Skvost! Tima Burtona miluju, takže tohle pro mě byla nutnost. Je to sice záležitost tak vás 10 minut, ale těch 10 minut si užijete úplně na max. ❤️ A ty ilustrace? Ty mi vyrazily dech. Prostě nádhera.

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Na Polibek v New Yorku jsem slyšela mnoho názorů a jedním z nich bylo, že je tohle spíš porozchodová kniha a já s tímhle fakt souhlasím.
První půlka se mi moc nelíbila, bylo to spíš samé fňukání nad rozchody atd.
Ale v druhé půlce jsem dostala přesně to, co jsem chtěla. Romantiku a vánoční slaďárnu ❤️. Trošku mi chyběla vánoční atmosféra ale jinak se mi to líbilo ❤️.

15.06.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Jak děsivé, že tohle může být možná již brzo naše realita. Vážně skvělá kniha! Prvně bych ráda vyzdvihla čtivost, stránky opravdu mizely pod rukama.
Myslím, že problém byl opravdu děsivě reálně vykreslen. Příběh plynul a děj stále gradoval. Musela jsem číst dál a dál.
Myslím, že se autorům určitě podařilo vyvolat to napětí, které chtěli. Napětí se neustále stupňovalo.
Hodně se mi líbí i střídání pohledů našich hrdinů a určitě bych vyzdvihla i vložení "momentek", které mě osobně třeba pomohly lépe vidět závažnost situace, která nastala.
Takže za mě jedno velké doporučení a měli by si to vážně přečíst všichni. Třeba se konečně chytneme za nos a začneme něco dělat pro tu naši krásnou zemi.

15.06.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Konečně! Byla jsem snad poslední člověk na planetě Zemi (nebo minimálně v téhle mojí bookstagramové bublině), který nečetl Selekci. A tak (spíš jako reakce na nově vydanou Zaslíbenou) jsem se do ní pustila.
Přiznám, že čtivý je to jak blázen. Strašně dobře se to čte a neměla jsem problém přečíst 150 stran během jednoho dne.
Co se týče postav, tak jako jo, ale ještě si mě úplně nezískaly. Nad nějakými rozhodnutími hlavní hrdinky Americi jsem protáčela oči, co si budem chovala se občas fakt dětinsky. Maxon mi přišel jako prototyp perfektního prince. A Aspen no...
Hodně se mi líbil, jak byl vykreslený rodinný vztah mezi Americou a její rodinou.

15.06.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha je rozdělená celkem do tří částí.
V první poznáváme hlavního vypravěče Igora a jeho přítelkyni Miu. Tato část mě moc nebavila, místy byla nezáživná až nudná. Když už jsme se dostali do trezoru, začalo mě to víc bavit. V této části se ještě seznamuje s dalšími dvěma postavami a to Andrejem Bežanským (nadšenec do všeho záhadného) a Davidem Kerčelem (nadšencem naopak do všeho racionálního). Část ukončuje schůzka všech těchto postav a domluvení výletu do okolí Tribeče.
V druhé části se nám dej už víc rozjíždí. Konečně jsem si zvykla na to, jak je kniha psaná, jak už styl autora, tak to, že tu nejsou v podstatě žádné kapitoly (to mi fakt vadilo). Výlet po okolí Tribeče byl zajímavý, trochu i záhadný, ovšem nejvíc jsem se těšila na třetí část.
V třetí části si banda domluví výlet na samotný Tribeč, kde v minulosti zmizelo pár lidí. A to se teprve začaly dít věci. Víc vám neprozradím, ale určitě stojí za to a tuto část označují za úplně nejlepší, bohužel mi úplně změnila názor na Igora, ne zrovna v dobrém.

15.06.2020 4 z 5