ElikaS ElikaS komentáře u knih

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět perfektní knížka, která mě nadchla. Hltala jsem každou stránku. Byla čtivá, napínavá, drsná a místy i vtipná. A ten konec mě nalákal na další díl.

13.08.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

(SPOILER) Tak tohle byla podle mě zatím nejlepší knížka celé série. Chvílemi mi při ní běhal mráz po zádech, jak skutečně na mě celý děj působil. Nějak by mě nepřekvapilo, kdyby lidé opravdu reagovali tak, jak bylo popsáno a vesele hlasovali. V tomhle mě příběh opravdu děsil, no asi nejen tím vraždy byly opravdu hodně drsné. Odhalení pachatele opět dávalo smysl a bylo skvěle promyšlené. Závěr opravdu napínavý. Teď jen doufám, že se Garcia rozhodne pokračovat, protože by mi chyběl. Oba detektivy jsem si opravdu oblíbila a jejich spolupráce by mi chyběla.

29.07.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

I čtvrtý díl se drží velmi vysoko nastavené laťky. Zápletka je nepředvídatelná, a to už jsem si říkala, že ve čtvrtém díle autora trochu znám, takže na vraha tentokrát příjdu a zase jsem byla překvapená a do poslední chvíle vůbec netušila, o koho jde. Baví mě, jak složitý příběh dokáže autor rozehrát a přesto vše dává dokonalý smysl. O vyšetřovatelích už ani mluvit nebudu, ty jsem si oblíbila již v minulých dílech a nic se na tom nemění.

27.07.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tahle série mě neskutečně baví. Sotva jsem dočetla první knížku, vrhla jsem se na druhou a hned hodlám pokračovat třetí. Téma seriových vrahů mi v knížkách obecně přijde atraktivní a Carterovo zpracování je opravdu skvělé. Vraždy jsou sice hodně brutální, ale promyšlené. Vše, co se děje mi dává smysl. Hunter a Garcia jsou skvělí detektivové a je s nimi i legrace (obzvlášť některé Hunterovi poznámky jsou fakt vtipné). A kapitánka Blakeová si mě hned získala na svou stranu. :-) Rozhodně doporučuji.

23.07.2020 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

(SPOILER) Miluju knížky, které pohladí na duši a zlepší náladu, a tahle přesně takovou byla. Jedná se o něžný, milý příběh, kde jsou obě hlavní postavy nesmírně sympatické. Autumn byla svá, ale přesto skvělá hlavní hrdinka. Dax byl zlatíčko. Půlku příběhu jsem si říkala, že bych nechtěla být v kůži Autumn, ale nakonec se i Jeff ukázal jako frajer. Příjemná oddechovka na odpoledne.

19.07.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knížka mě od první stránky úplně uchvátila. Příběh byl velmi čtivý, silný a dojemný. Nebyla to úplně oddechovka, některé myšlenky (především Declanovi) nutí k zamyšlení. Moc se mi líbila a rozhodně doporučuji.

02.07.2020 5 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Podle mého názoru se jedná o dosud jednoznačně nejlepší dílo od Moreland. Knížka se mi moc líbila. Osobně mám navíc hodně ráda propojení s jinými knížkami, takže jsem moc ráda narazila na Betleyho, Aidena a Maddoxem, ale na druhou stranu mě mrzelo, že se děj odehrává až po jejich knížkách, které v češtině mají teprve vyjít a dopředu nám vlastně tato knížka odhalila část děje. Jediné co mě na knížce opravdu rozčilovalo, bylo chování Katy v nemocnice. Jako máma si její chování absolutně neumím představit. Naopak chování Richarda mi přišlo pochopitelné a líbily se mi jeho pokroky. Rozhodně doporučuji.

28.06.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Mám moc ráda tyhle temné love story a tahle knížka byla hodně povedená. Sotva jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Vždycky jsem si říkala: ještě tuhle kapitolu a jdu spát a pak no ale tak ještě jednu teď je to zajímavý a nakonec jsem knížku přečetla na jeden zátah. Kai je typický bad boy - krutý, zlý, chladný, sexy, ale když přijde na lámání chleba je to vlastně dobrák :-) Riley byla skvělá postava - konečně hlavní hrdinka, která nebyla naivní a nenechávala sebou pouze vláčet. Trochu mě rozčilovala Brooke, ale nijak to knížce neublížilo. Za mě paráda a doporučuji.

18.06.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle byla paráda! Taková typická netypická knížka od Colleen. Typická proto, že příběh je skvělý a hned vás vtáhne do děje. Oba hlavní hrdinové prožívají náročnou životní situaci a musíte jim přát, aby se jim společně začalo blýskat na lepší časy, a přesto romantika jen dokresluje příběh. Jedná se o opravdu silný příběh. Knížka je ale tentokrát i netypická, příběh je tentokrát podstatně temnější než u ostatních knížek, má řadu dramatických a napínavých thrillerových momentů. A ten konec ... Ten byl fakt fantastický!

03.06.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Závěrečného dílu jsem se nemohla dočkat. Byla jsem neskutečně napjatá, jak to vlastně s Tessou a Hardinem dopadne. Na začátku jsem byla neskutečně naštvaná na Hardina, veškerý jeho vývoj z předchozích knížek byl v tahu, ale asi prostě potřeboval spadnout až na dno, aby se od něj mohl odrazit. Pak jsem zase byla naštvaná na Tessu, která se chovala, jak ledová královna, i přestože ji na Hardinovi záleželo. No a na závěr jsem byla naštvaná na autorku, protože ty časové skoky mi přišli strašně uspěchané a nedotažené. Myslím, že se s nimi dalo mnohem víc vyhrát. Celkově to podle mě byl nejslabší díl série, ale i přesto jsem se s ním nakonec smířila, protože celá série se stala mou srdcovkou.

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Knížka se mi hodně líbila, byla sice z hodně drsného prostředí, ale čtivě napsaná, plná napětí a v rámci daného žánru i velmi originální. Doporučuji.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Takovéto knížky se velmi těžko hodnotí. Je to příšerné čtení, ale zajímavé a doporučovala bych přečíst každému.

29.05.2020 5 z 5

Divadelní hra o synovi Harryho Pottera Albusovi Severusovi bylo skvělé. Líbilo se mi, že jsme zjistili, co s našimi oblíbenými postavami stalo a jak se vyvinuli jejich příběh. Ač se Albus vidí jako pravý opak Harryho v jednání na vlastní pěst a neúctě k pravidlům je celý po tatínkovi. Příběh jsem si užila

29.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

V Ohnivém poháru už začíná být příběh malinko temnější, začíná se umírat a poprvé se vrací Lord Voldemort v plné síle. Příběh se mi moc líbil a neskutečně jsem si ho užila obzvlášť v porovnání s filmem.

Plán Plán Elle Kennedy

Tucker je zlatíčko. A moc se mi líbilo, jak se ke všemu postavil a se Sabrinou měl teda svatou trpělivost. Úžasnej chlap. Sabrinu jsem do jisté míry chápala, i když její nerozhodnost byla občas až příliš. Za to Deana bych v tomhle díle přizabila. Každopádně krásná oddechovka, která i pobaví. Doporučuji.

Risk Risk Elle Kennedy

Příběh Brenny a Jakea byl skvělý. Brenna je skvělou postavu a byla jsem hrozně zvědavá, co přesně si nese z minulosti a čím vším se potýkala. Jake byl sympaťák. Na knížky Elle Kennedy nedám dopustit, mají všechno - trošku dramatu, hromadu vtipu a romantiky. Nic mi tam nechybí a nic nepřebývá a s touto knížkou to bylo zrovna tak, takže doporučuji.

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tahle knížka se mi opravdu hodně líbila. Měla myšlenku, silné téma, jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to všechno nereálné. Opravdu se člověk, který zažil hrůzy války tak moc zamiluje do dívky za tak krátkou dobu? A je to navíc láska na celý život? No asi jsem moc velký cynik, ale nějak jsem tomu nevěřila. Každopádně i přesto se mi knížka moc líbila.

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Wow, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, který jsem četla (i když uznávám, že jich nemám přečtených zas tolik). Knížka mě chytla od první stránky a do konce nepustila. Příběh byl propracovaný a po celou dobu neskutečně napínavý a Sneijder byl úžasný, hned jsem si ho oblíbila.

07.05.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Druhý díl se mi moc líbil. Samotné vyšetřování bylo minimálně stejně dobré jako u Hardového panáka. Jediné co mi v tomto dílo chybělo byl Wolf. Rouche ho sice statečně nahrazal, ale stejně mi chyběl.

15.04.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Do knížky jsem se ihned začetla a i když jsem si celkem rychle zacala být jistá padouchem, závěr me prekvapil. Uriah a Jude jsou skvělí a parádně se doplňovali. Rozhodně doporučuji

06.04.2020 5 z 5