ElfkaEleanor ElfkaEleanor komentáře u knih

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Neurazi, nenadchne. Pokud chce clovek vypnout u zdarile napsaneho historickeho romanu z prostredi druhe svetove valky, ale hlavne nepremyslet, je to idela. Ctenar nahledne do vztahu a osudu clenu jedne rodiny, prozije s postavami trochu romantiky i krutosti valky.

23.05.2024 3 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

Knize nemam co vytknout, snad jen, ze zatim neni druhy dil v cestine... Ctiva, vyzralejsi youngadult s poutavym pribehem, zajimavou zapletkou a napinava do posledni stranky.

20.05.2024 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

chaotické... opakující se scény... nelogické chování hlavní postavy a absurdní vyvrcholení... Dvě hvězdy za minulost, sugestivní popisy prožitku hrdinkyve středověku. Ale přítomnost to prohrála na plné care.

01.02.2024 2 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

první díl fantasy série. Čtivé, děj plynule utíká, originální zápletka i skvělé vykreslene postavy. Už dlouho jsem nečetla něco tak poutaveho! těším se na další dil

30.12.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Oceňuji nový pohled autorky na duch zemřelých a zasvětí i narušení jejího dějového stereotypu. Co mě ale otrávilo byl pomalý rozjezd. Dny a noci se opakují, hodně se opakují tytéž pocity, dojmy, popisy... Kdyby byla kniha poloviční, byla by top. Takhle tam byla moc rozvlacna a zdlouhavá.

14.08.2023 3 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Na knihu jsem narazila náhodou, není to žánr, který bych aktivně vyhledávala. Ale uchvátil mě. Striktní dělení linek dodržovalo děj přehledný a přesto konzistentní. Dějová linka mě nadchla obzvlášť v návaznosti na vědecké odkazy. Chápu, že pro někoho může být příliš detailní a vědecká fakta vyčerpávající, mě to vzhledem k mému oborů studia sedlo.

14.08.2023 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Že má knižní série obdobný postup (náhodně poznání starého domu-racionalni obhajoby záhadných události) s tím jsem ok. Většina ostatních knih má dost osobitého, takže nejsou nudné a předvídatelné. Tato mě ale zklamala. Přijde mi velmi podobná Duchu domu Ashburnu. Sice je hlavní postava muž a zápletka je jedna z nejsurovejsich z celé série, ale na plný počet hvězd to není.

06.08.2023 3 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Bohužel, kniha pro mě byla až příliš překombinovaná. Ano, je originální tím, že poznáme obě strany příběhu. Postavy nechají nahlédnout do nitra a přesto si se čtenářem nedokáží vytvořit pouto. Vlastně jen jeho linie je trochu sugestivnější a zajímavější. Vše je zdlouhavé, rozvláčné a ten konec... Ach jo...

06.12.2022 2 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Toto tema je pro mne nove, nemohu tedy posoudit realie a hru s fakty.

Jako roman o trech sestrach, ktere zalozily spiritismus je vsak kniha vydarena. Propracovana graficka uprava. Svezi dej, ktery ac preskakuje neni zmatecny, ale naopak si stale udrzuje pozornost ctenare.

20.09.2022 5 z 5

Temné duše Temné duše Pavel Motejlek

Fanoušci hry Dark Souls, ale i RPG her obecně, budou nadšeni. Kniha drží herní styl vyprávění i vykreslování postav. Jak však osloví širokou veřejnost, to je otázka...

14.02.2021 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl je ještě napínavější než první. U autorky je opravdu velký posun. Po rozjezdu z jedničky se teď dějí velké věci a není konec... Už se těším na další díl...

14.02.2021 5 z 5

Do pr…, dělejte, co máte rádi Do pr…, dělejte, co máte rádi John C. Parkin

Nesedl mi styl psani a ani jsem nemela chut knihu docist. Autor se stale opevuje, popisuje svuj zivot a prihody az prilis sebestredne a proste ne... Nektere myslenky jsou uzotecne a prospesne, ale zpracovani nic moc.

22.01.2021 1 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Spojování s Kingem? Není to tak popisné a rozvláčné... Ale hra s psychikou postavy, úzkostmi a animálními pudy v nás, ta je velmi vydařená. Bohužel na úkor děje. Ten je tam střípkovitě tak nějak aby se neřeklo... A rozuzlení? Pointa je originální nicméně i tak zůstalo dost nejasností. Trhlina mě nadchla, Tmu považuji za slabší kus.

31.12.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Prvni kniha, co jsem od autora cetla. Jsem unesena. Nezkoumala jsem, zda se opira o skutecnost ci je to jen jako, ale o zminene Djatlovove vyprave jsem cetla hodne a tento roman podobnym bezkonkurencne vevodi. Tajuplny vsudypritomny des... Plizivy strach z neznameho a k tomu styl psani ich-formou, ktery vas chytne a nepusti. Jsem zvedava na dalsi autorovi knihy.

28.12.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherné vyprávění, které potěšení každého, koho nadchla Dívka, již si tu zanechal od Jojo Moyesove. Dva proudy vypraveni: současnost a válečná léta. V obou liniích jsou hlavními hrdinkami ženy. Zde je navíc zohlednen i pohled můžu a jejich postoj k dané situaci. Vyprávění je sugestivní a plynule. Situace nejsou křečovitě naivní, ale naopak věrohodne.

25.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Dej byl od začátku poměrně průhledný. Chybělo to obvykle napětí. Pointa byla překvapivá jen částečně... Přesto byla kniha stále nadprůměrná, být v rámci série se jedná o slabší dílo.

21.12.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Hlavní postava je sympaťák, na kterého se usměje nečekaně štěstí s novou práci. Brzy se ale dostane do situace, kdy sám neví komu věřit. V tomto díle se dostává až na pole magie. Není to vysloveně ducharina. Zato konec rozbíjí žánrové stereotypy.

15.12.2020 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Pro Smrtě mám zkrátka slabost... Nemohu jinak než knihu doporučit :)

24.11.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Prijemne napeti, svizny zajimavy dej a originalni zapletka... Vrele doporucuji kazdemu, kdo ma rad duchariny bez silenych krveproleti a dojaku... :)

31.10.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvni polovina knihy je zajimava. Skrze poutavou ich formu se vzijete do role hrdinky a napeti, ktere proziva ona vam lehce beha po kuzi. Druha pulka uz je ale divocejsi a spadnejsi. Pro milovniky klidnych ducharin uz ne tak pritazliva. Rozuzleni pak prekvapive a necekane.
Lze doporucit jako napinavou odpocinkovou cetbu pro milovniky hororu z viktorianskych domu...

28.10.2020 4 z 5