ElfkaEleanor ElfkaEleanor komentáře u knih

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Je to jiné, nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila či nikoli, není to typický Fulghum, prostě je to jiné...

08.12.2017 3 z 5

Průměrná kniha, díky které jsem zjistila, že vlastně jsem hyggelig a ani o tom nevím. Neurazí, ale moc od ní nečekejte. S velkou pravděpodobností vám nic nového nesdělí.

08.12.2017 3 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla jakoby autorka ani nevěděla, co psát. Stále se opakuje to samé dokola a dokola.... a dokola... a kniha postrádá svižnost děje, pestrost i stále nová překvapení jako měl první díl. Rozuzlení pak laťku lehce zvedlo, ale bylo tak rychlé, jakoby ho autorka už chtěla mít za sebou a to mají být ještě další dva díly...

08.12.2017 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kdyby mi bylo mezi 13- 17, pak bych byla z knihy nadšena. Bohužel jsem již starší, přesto mohu knihu doporučit pro slečny této věkové kategorie. Do hlavní hrdinky je snadné se vžít, děj příjemně utíká a málokterá se v jejích problémech nenajde. Tedy musela jsem zapátrat v paměti, ale ve věku hrdinky, by pro mne byla spřízněnou duší!

26.11.2017 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Určitě první volba pro ty, kterým se líbila Dívka, již si tu zanechal (Moyes), bohužel ne tak propracovaná, přesto je kniha příjemnou jednohubkou. Když vezmu v úvahu, že se jedná o autorky románovou beletrii, pak má velký potenciál a ráda si přečtu i něco dalšího!

26.11.2017 4 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Kniha je kompilací rozhovorů s tvůrci i představiteli hlavních rolí. Obsahuje medailonky a zajímavý náhled do zákulisí. Za mě stržena hvězda pouze za slabší překlad (místy gramatické chyby, nelogický slovosled a špatně vybrané pojmy) a špatnou kvalitu některých fotografií.

29.10.2017 4 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Chutné recepty, které mohu jedině doporučit. Hlavně však oceňuji rychlost přípravy a dostupnost surovin, z nichž Ella vychází. Konečně někdo, kdo nejen vaří, ale taky pracuje. A povídání o různých surovinách není zdlouhavé a nudné jako u jiných autorů.

28.10.2017 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Zajímavá kriminální zápletka i náhled do vyšších kruhů Anglie 18. století. Oceňuji autorky pečlivost v dobových detailech i zajímavé zakončení. Bohužel, místy byla kniha zdlouhavá a roztahaná.

23.10.2017 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Poutavá jednohubka se slabším rozjezdem, ale o to více překvapivým koncem. Hvězda navíc za designe knihy.

23.10.2017 3 z 5

Tajemství 13. nástupiště Tajemství 13. nástupiště Eva Ibbotson

Čtivá kniha spíše pro mladší čtenáře, nicméně kromě fantazie autorky jsem ocenila též provedení, kdy jsou stránky doplněné zábavnými perokresbami, které čtení zpříjemní.

03.10.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Knihu jsem začala číst poté, co mě pobavila anotace. Sice jsem se bála, že ten humor autor nedokáže udržet celou knihu, ale obavy byly zbytečné. Ano, kniha nemá žádnou (velkou) zápletku - je to však příjemné nahlédnutí do světa muže, který má úžasný (sarkastický) humor a i na ty nejhorší chvíle se dokáže podívat s odstupem. Sice se místy nabízela otázka, zda je ještě na místě se smát, nebo už brečet, ale to mě rozhodně neodradilo. Naopak to knize dodalo na reálnosti. Snad je to i tím, že autor je stejná generace jako já nebo tím, že sdílím jeho lásku ke Carrie Bradshaw, ale kniha se mi zkrátka líbila - byť ji zřejmě založím do šuplíčku s nápisem guilty pleasure.

27.09.2017 4 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Děj se odehrává ve dvou liniích, obě se svižně střídaly a nestalo se mi tak, že bych byla jednou přesycena. I přesto, že se vlastně v knize příliš vysloveně akčních pasáží nenachází, děj stále příjemně plyne a bylo těžké se od knihy odtrhnout. Jen rozuzlení a konec jako takový byl po tom všem napětí a očekávání, vlastně trochu zklamáním.

Popis ulic Pompejí a života obyvatel může být pro někoho zdlouhavý či zbytečný, ovšem osobně jsem ho velmi ocenila i vzhledem k častému porovnávání toho, co ví hlavní postava z archeologie a toho, jak to vidí "ve skutečnosti". Líbilo se mi též autorovo zachycení kontrastu myšlení obyvatel Pompejí a dnešních lidí. Mimo propracovaný thriller, který upozorňuje na nebezpečí cestování časem, tak autor ukazuje i na nestabilitu informací, které nám poskytují historické nálezy a naši neschopnost se někdy dozvědět, jak to skutečně bylo... Můžeme se pouze domnívat.

27.09.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha je takové pokračování nepokračování. Ano, hlavní postava je stále Louisa, ale už to není ta samá dívka, kterou jsme znali. Líbilo se mi, jak autorka dokázala vykreslit její charakter i prožívání ztráty, kterou utrpěla. Nikoho však taková bolest nenechá bez následků a příznačný Louisy nadhled a vtipné poznámky, se změnily v cosi sarkastického... a prostě už to nebylo ono. Přesto dávám knize vyšší hodnocení, protože je čtivá, děj svižně ubíhá a autorky schopnost zprostředkovat čtenáři emoce a prožitky postavy jsou stále nadprůměrné.

29.08.2017 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Čtivá kniha, která mi jako čtenáři-nekřesťanovi zprostředkovala náhled na svět katolického kněze, který je pravda občas značně netradiční, na druhou stranu velmi osvěžující. Pasáže o církvi a teologických otázkách jsem si též s chutí přečetla, protože pan Czendlik je dokázal poutavě doplnit vtipem a podat tak, že jeho vysvětlení budou jistě pochopitelná i laikovi. Co však oceňuji nejvíc je, že mě v knize nikdo vysloveně nepřetahoval ke křesťanství, ba naopak mě překvapily některé značně tolerantní názory, které braly v potaz i jiná vyznání či světová náboženství.

29.08.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ze začátku působí kniha napínavě, úmyslně čtenáře mate a pohrává si s ním. Psychologie postav i popisy jsou věrohodné, ale zhruba do čtvrtiny knihy. Následně už je zamotávání děje až přes příliš a začala mě nudit ta úporná snaha autorky hrát si s čtenářem za každou cenu. Navíc už jsem i tušila konec a pouze se utvrzovala ve svém přesvědčení, což už příliš zábavné není. Konec tomu všemu pak dodal korunu... Ano, byl překvapivý, ale... až moc neuvěřitelný...

29.08.2017 2 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Přehledně napsaná kniha, které nemohu nic vytknout. Úvodní představení hlavních osobností - šerpů, kteří se stali přímými účastníky události v r. 2008 je výstižně zasazeno do dobového kontextu. Událost samotná je pak přehledně shrnuta, přiblíženy příčiny neštěstí a to vše obohaceno názory odborníků z různých oblastí, které přispívají ke komplexnějšímu pohledu čtenáře. Čas, který autoři přípravě knihy věnovali, se jistě vyplatil.

09.06.2017 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha je velmi podobná Dívce, již jsi tu zanechal od Jojo Moyesová. Louise Walters však nemá děj tolik propracovaný do hloubky. Klade však důraz na prožívání hlavních hrdinů a volně přechází od vyprávění z pohledu vypravěče k přímým myšlenkám a emocím postav. Přesto je vše přehledné a neztrácela jsem se, jak se mi občas při podobném stylu psaní stává. Děj v současnosti považuji za slabší, kdyby se kniha odehrávala pouze v minulosti, rozhodně bych ji četla raději. Přesto to bylo příjemné a zábavné čtení.

08.03.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha se čte lehce, děj svižně ubíhá. Oceňuji schopnost autorky vtáhnout čtenáře do děje i vykreslit psychologii postav. Zároveň místo naivní hry osudu, jsou hlavními hybately postavy - rozhodují sami o tom, co bude, nemají ani ponětí, kam je jejich činy dovedou a spíše doufají, že se stane to, co by si přály. Zkrátka jak to známe z běžného života. Tato kniha mě nadchla též líčením života v době druhé světové války a autorky puntičkářské nastudování historie, které se rozhodně vyplatilo.

02.03.2017 5 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Některé povídky byly dle mého gusta, jiné ne, ale v každém případě četby nelituji a vřele budu knihu doporučovat dál. Česko-slovenské spisovatelky mě mile překvapily a potěšily.

16.02.2017 3 z 5

Mrtvola v lázni Mrtvola v lázni Lindsey Davis

Byla to první kniha, co jsem ze série četla a moc mě nepřesvědčila, abych si přečetla další. Zápletku i náhled do antického světa považuji za zdařilé, ale ty roztahané popisy a množství detailů ze života hrdiny bych klidně oželela.

29.01.2017 2 z 5