Nové Pompeje

Ve snaze zachránit obnovitelné zdroje energie učiní vědci kontroverzní a nebezpečný objev: možnost transportovat hmotu z dávné minulosti. Jejich největším tajemstvím jsou Nové Pompeje, replika města plná Římanů z doby tři minuty před zničujícím výbuchem sopky Vesuv. Nick Houghton neví, proč si jej společnost vybrala jako historického poradce. On je prostě nadšený, že tu práci dostal. Dokud nenarazí na záhadné okolnosti kolem osudu svého předchůdce. Dokud si neuvědomí, že společnost má více tajemství, než se domnívají i ti nejbláznivější tvůrci konspiračních teorií. Dokud si neuvědomí, že své „zajatce“ z dávné minulosti velmi podcenili......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328797/big_nove-pompeje-vfp-328797.png 3.5101

Nové Pompeje 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Omega

New Pompeii, 2016

Kniha Nové Pompeje

Kexina
24.07.2021

Nápad to byl zajímavý, bohužel autor ho nedokázal využít. Hlavní problém knihy je v tom, že autor neuhlídal hranici, kdy se z napětí a tajemna protahováním stává nuda a zbytečný prostor je třeba vyplnit mlácením prázdné slámy. Doufala jsem, že chatrný způsob vyprávění zachrání alespoň závěr příběhu, ale ani to se bohužel nestalo.

Přečtení nelituji, ale být kniha o 200 - 250 stran kratší, byla by to asi příjemnější průměrná oddechovka na jeden večer.
Další díly série už číst nebudu.

Hall3006
13.07.2021

První díl dualogie nás zavede do Nových Pompejí vytvořených korporací pro výzkumy svého objevu přenášení lidí z minulosti. Příběh se posléze zamotava a díky časovým paradoxům a různým pohnutkám postav se děj stává nepředvídatelným a ke konci jsem měl co dělat udržet nit. Čekám u druhého dílu vysvětlení nejasností. Kniha určitě stojí za přečtení pro nápad použitý jako nosná linka příběhu.

zeros
01.07.2021

První část knihy docela bavila a vše pěkně odsýpalo. Ale čím víc se blížil konec, tím méně jsem si byl jistý, že se v tom všem vyzná i sám autor. Navršil se jeden paradox na další, jedna intrika překryla druhou, až tak nějak všichni balamutili všechny a tak to i skončilo. Alespoň mě potěšily historické reference a jen díky tomu, že spojení historie a fikce mám prostě rád, dávám 3*.

abssint
30.12.2020

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji na jeden zátah (s malou spací přestávkou :o). Dvě dějové linky to zpestřily, konec lehce překvapil.

gambinka87
11.08.2020

Zajímavý námět, pokud se poučí autor z některých chyb v tomto díle, věřím, že další díly by mohly být famózní. Rozuzlení bylo parádní, když se spojily dějové linky, které se v knize střídaly. Životu v samotných Pompejích bylo někdy věnováno až moc času, intriky byly popsány dobře. Hlavní postava mi ale do své "role" příliš neseděla.

Agrim
08.09.2019

Kniha se mi moc dobře nečetla, chvílema jsem se v ní ztrácel, když autor v tom nejlepším přeskočil dějem někam jinam, pak mi chvilku trvalo se zase najít a vnořit se do děje.Nyni jsem zvědav na druhý díl, snad bude stejně dobrý,ne-li lepší i tak knihu doporučuji k přečtení.

Sosovica
13.05.2019

Super spojenie sci-fi, histórie a thrilleru k tomu! Pekne mi to zavarilo mozog! Každopádne krásne čítanie a môžem len a len doporučiť!

Ronnie68
26.04.2019

Kniha se mi líbila .. tedy alespoň ty části, které se netýkaly Nových Pompejí, mě moc nebavily ...