Nové Pompeje

Ve snaze zachránit obnovitelné zdroje energie učiní vědci kontroverzní a nebezpečný objev: možnost transportovat hmotu z dávné minulosti. Jejich největším tajemstvím jsou Nové Pompeje, replika města plná Římanů z doby tři minuty před zničujícím výbuchem sopky Vesuv. Nick Houghton neví, proč si jej společnost vybrala jako historického poradce. On je prostě nadšený, že tu práci dostal. Dokud nenarazí na záhadné okolnosti kolem osudu svého předchůdce. Dokud si neuvědomí, že společnost má více tajemství, než se domnívají i ti nejbláznivější tvůrci konspiračních teorií. Dokud si neuvědomí, že své „zajatce“ z dávné minulosti velmi podcenili......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328797/nove-pompeje-vfp-328797.png 3.588

Nové Pompeje 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Omega

New Pompeii, 2016

Kniha Nové Pompeje

abssint
30.12.2020

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji na jeden zátah (s malou spací přestávkou :o). Dvě dějové linky to zpestřily, konec lehce překvapil.

gambinka87
11.08.2020

Zajímavý námět, pokud se poučí autor z některých chyb v tomto díle, věřím, že další díly by mohly být famózní. Rozuzlení bylo parádní, když se spojily dějové linky, které se v knize střídaly. Životu v samotných Pompejích bylo někdy věnováno až moc času, intriky byly popsány dobře. Hlavní postava mi ale do své "role" příliš neseděla.

Agrim
08.09.2019

Kniha se mi moc dobře nečetla, chvílema jsem se v ní ztrácel, když autor v tom nejlepším přeskočil dějem někam jinam, pak mi chvilku trvalo se zase najít a vnořit se do děje.Nyni jsem zvědav na druhý díl, snad bude stejně dobrý,ne-li lepší i tak knihu doporučuji k přečtení.

Sosovica
13.05.2019

Super spojenie sci-fi, histórie a thrilleru k tomu! Pekne mi to zavarilo mozog! Každopádne krásne čítanie a môžem len a len doporučiť!

Ronnie68
26.04.2019

Kniha se mi líbila .. tedy alespoň ty části, které se netýkaly Nových Pompejí, mě moc nebavily ...

trudoš
31.03.2019

Společnost Novus Particles přišla na trh s revoluční technologií, umožňující přenos osob a předmětů z daleké historie. A aby ukázala dobré úmysly, zachrání pro budoucí generace tragicky ztracené Pompeje. Jenže zapomínají, že když Římané poprvé vytáhli do boje proti Kartágu, neměli ani lodě, ani námořníky. Když ale válka skončila, byli to právě oni, kdo ovládali vody od Hispánie po Persii...
Britský spisovatel Daniel Godfrey zdařile kombinuje cestování časem s moderním thrillerem pěkně po vzoru románů Michaela Crichtona. A pravdu říct ústřední motiv je naprosto dokonalý, především proto, že v sobě skrývá kouzlo nepředvídatelného. Jenže množství postav, nepřehledně vystavěná zápletka a zmatky v časových paradoxech tomu všemu dost podkopávají nohy. Vyznat se ke konci v úmyslech je už docela záhul na mozkovnu. Jakmile pak přijde na přetřes zlatý hřeb večera, ukáže se, že ze zlata vlastně není a že to dokonce možná ani není hřeb. Pročež konec zvonec a pokračování příště. Tak snad jindy.

ivana02
26.10.2018

Kniha spojuje - pro mne - dvě velice lákává témata. Cestování časem a Pompeje. Ráda jsem si po dlouhé době zase něco o Pompejích přečetla a nelitovala jsem. S cestování časem to je horší, protože to bylo dost zamotané a na konci jsem ztratila přehled už úplně :-) Nicméně kniha se mi líbila, bylo to zase něco jiného, osvěžujícího a čtivého. Jsem zvědavá na další díl.

rick6410
21.10.2018odpad!

Zbožňujem tému cestovania v čaše, ale toto bolo hrozné. Zo začiatku to vyzeralo fajn a tešil som sa ako to celé dopadne, ale knihu som prečítal a ono to nejako...nedopadlo. Nie je tam žiadne poriadne vyvrcholenie, postavy sú plytké a nezaujímavé, obrovské sklamanie.