Sestry Foxovy

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století. Lidem přestávají stačit staré náboženské odpovědi na otázky, které po staletí trápí lidskou zvědavost. Moderní doba přináší úžasné vynálezy, proč by si tedy duchové z říše mrtvých nemohli najít cestu, jak se spojit s námi živými a odhalit tak tajemství posmrtného života? Poptávka po komunikaci s mrtvými je obrovská, lidé všech společenských vrstev jsou ochotni platit jakékoliv peníze, jen aby nalezli útěchu. U mladých, okouzlujících a nevinně vypadajících dívek, vyhledávaných médií, se dveře netrhnou. Jenomže cena za slávu, peníze a zbožnou úctu je vysoká… Skutečný příběh, který vás zavede na spiritistické seance, do světa na pomezí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346074/sestry-foxovy-0IK-346074.jpg 3.240
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Záhady
Vydáno:, Jota

Kniha Sestry Foxovy

CleoXandra

Zážitek z četby hodně kulhá za očekáváním. Skoro bych řekla, že autorka poněkud uškodila svému ronemé. Tato publikace asi chtěla lepší přípravu a trochu víc zapracovat na doladění ...

terijans

Zajímavá kniha, ať už námětem nebo stylem jazyka. Přesto, očekávala jsem, hlavně méně červené knihovny, některé pasáže se mi četly nedobře.

slesicka
17.11.2018

Achjo, tohle se nepovedlo. Z velmi zajímavého tématu přešel děj do červené knihovny. Kniha mě zklamala.

Pitbullka
08.04.2018

Tak moc jsem se na knížku těšila! Bohužel nudné,o spiritismu tam vlastně nic moc nebylo,jelikož sestry byly podvodnice. Navíc neustále popisy a poměrně dost nudný děj. Za mě veliké zklamání.

zazvorka
21.02.2018

Brrr - strašně ponuré! Celá kniha mi připadala taková divně popisná, nedokázala mne vtáhnout do děje. Což mne docela překvapuje, protože je tam docela dost dramatických událostí. Prostě jsem knihu nezúčastněně přečetla - a pak si hodně oddechla, že to mám za sebou. Něco se kuchařce nepovedlo - chybí tomu šťáva a aspoň trochu toho koření, jakým je smysl pro humor. Já vím, že to není žádná komediální kniha, ale že by trochu - černého humoru? :-)

Sorrow
19.02.2018

Asi jsem čekala, že to bude trochu více o spiritismu a trochu méně o životních osudech sester a taky, že nám autorka neodhalí pravdu hned na začátku (byť na druhou stranu je to zase logické, protože pokud knihu čte někdo, kdo to ví, stostránkový úvod mlžící o schopnostech sester, by ho asi unudil). Co hodně oceňuji, je autentičnost knihy, autorka rozhodně dovedla přenést atmosféru a určitě taky ve svém čtenáři vzbudí emoce. Zejména poslední cca čtvrtina je plná zmaru, smutku a depresí a myslím, že ať chcete nebo ne, sester Vám trochu líto bude...
Ty tři hvězdy jsou takové lepší, do čtyřky to nemá daleko :)

Týnka2819
17.02.2018

Myslím si, že jsem od knihy očekávala něco trochu jiného. Asi jsem se trochu zklamala v tom, že sestry Foxovy jsou vlastně lhářky a tím pádem celý spiritismus, je založen na výmyslu žen, které toužily po zviditelnění, vydělat si a být nezávislé. Bohužel jak to tak bývá, život s nimy měl jiné plány. Pro mě smutná zajímavá kniha ke které se, ale více nevrátím.

Kamienkova33
23.01.2018

Po tejto knihe som hneď skočila, lebo ma zaujala téma - vyvolávanie duchov, viktorianske obdobie... A dobre som spravila! Osudy troch sestier, každá z nich má svoje muchy, svoje tragédie, ta atmosféra Vás pohltí. Neviem, do akej miery boli tieto udalosti skutočne (minimálne vieme, že sestry Foxove naozaj existovali), ale klobúk dole pred autorkou, ze sa do toho pustila. A nebojte sa - báť sa nebudete :)