Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola

Spolužačky Báru, Míšu a Elu, která se do města zrovna přistěhovala, dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky, paní Ládvíkové. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých. Zjistí, kolik se v nich skrývá důvtipu a odvahy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417976/big_sesterstvo-a-kouzelna-kocka-fabiola-Gtt-417976.jpg 4.350

Kniha Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola

Metla

A zase holky, kočka a nějaká ta kouzla, přesně dle preferencí mojí cácorky. Příběh byl tentokrát přece jen spíše pro starší děti, odhadem tak 9-12 let; poznávání nedávné historie (válka, Židé, koncentrační tábory, totalita), obtíže stáří, k tomu vztahy muž x žena, cestování časem a vysvětlování příčin a následků, to šestiletá mysl zatím úplně nepobere. Trojice kamarádek a kouzelná kočka ovšem stačily mé ratolesti ke spokojenosti (chce další díly), byť ne k nadšení. Věřím, že si "Sesterstvo" přečte sama za pár let znovu a objeví roviny, které ji při současném předčítání minuly.
Vytkla bych občasnou slohovou neohrabanost a taky ten pražskej žargon, co jsem v zájmu spisovné mluvy zredukovala téměř k nule, přestože k výrazivu současných teenagerů patří. Na Severní Moravu a do slovníku čerstvých školáků však raději ne. Pokračování čekají, až si je dcerka vyslouží úklidem svého čurbesu... nejspíš je tedy ze skrýše nikdy nevytáhnu.
80%

ctuvnoci
30.12.2021

Dcera se od knihy nemohla odtrhnout, já pak také ne, byla jsem zvědavá, jak holky vymyslí vyřešit výlet do minulosti. Pěkně vystavěný příběh, tajemno, příjemná čeština - stavba vět, volba slovníku, věrohodné dialogy, hezké ilustrace, možná až moc témat (stěhování, hledání nových kamarádů, stáří, Terezín, události po r. 1948). Těším se, až si půjčíme nějaké další díly.

broskev28
02.12.2021

Mám ráda knihy Lucie Hlavinkové, jak ty dětské (Projekt pes), tak třeba i dospěláckou Kdo šije u Podolské.
Ani Sesterstvo nezklamalo - milý, nekonfliktní příběh především pro malé slečny, se zajímavostmi z naší historie. A moc se mi líbilo, jak autorka mezi hrdinky zařadila i dívenku, která byla "alergická snad na všechno", takže ve stromovém doupěti pro ni byly extra sušenky, při oslavě narozenin pro ni přichystali speciální jídlo. Můj syn je podobný případ a přestože mu diety život zachraňují, vždy opakovaně se divím, jak moc ho tohle omezení limituje (lyžařský výcvik, výměnný pobyt v cizí zemi, ale i každodenní oběd ve školní jídelně).
Takže tohle pro mě bylo velké plus, navíc milé ilustrace a samozřejmě Fabiola: jen promluvit!

Mayečka
01.07.2021

Tato knížka je vhodná pro milovníky koček. Je zábavná a napínavá nedá se od ní odtrhnout.

Zuzvil
25.06.2021

4,5* Knížka určena především holčičkám zaujala i tu moji (téměř 8 let), přiměřený text, příjemné ilustrace a příběh velmi milý a povedený. Líbilo se nám oběma, že v příběhu je obsažena současnost, vzhled do minulosti a s tím spojené i trošku tajemno. Opomenout nemůžu ani magičnost, která je v knize také zastoupena. No a to, že je v knížce jedna z hlavní postav Bára (jako moje dcera) už je jen příjemná třešnička na dortu. Už se těšíme na další díl.

RadkaV.
10.03.2021

Dcera si v první třídě vybrala knížku v katalogu, který dostali ve škole, asi proto, že sama patří do tříčlenné holčičí party. Od knihy jsme neměli žádná očekávání, o to více nás překvapil napínavý a velmi milý lidský příběh, který se dotýká i velmi důležitých témat, jako válka a holocaust. Krásně je tu podané téma stáří a přátelství mezi generacemi, myslím, že se to musí dotknout každého, kdo knihu přečte. Moc děkujeme za báječný nápad a velmi čtivé zpracování.

PheobeDomi
20.01.2021

Sice už jsem na takové knížky trochu velká, ale i tak jsem jí dostala k Vánocům. Děj byl krásný a měl spád, ale nejkrásnější na tom byly ty obrázky. :-) Takový uklidňující a nutí vás to se na ně dívat znova a znova. :-)

š.m.i.k
30.08.2020

Tak tohle se vážně povedlo. Holčičí tajemství, pátrání, nechybí zvířátko a dostalo mě i cestování v čase :) Navíc je to milý příběh. Děti nadšené (i kluk).