Sekáč ekniha

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že, jaksi... odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňuji nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoli předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bílý kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako vítaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285977/big_sekac-CbE-285977.jpg 4.61373

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 11.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Talpress

Reaper Man, 1991

Kniha Sekáč

-Endy-

No není už ten art na přebalu úžasně vangoghovsky poetický?
Úplně cítím teplý letní vánek, když se procházím obilným polem, slyším kosu, jak provádí exekuci obilných klásků a vidím široký zkostnatělý úsměv mého drahého vychrtlého přítele...no, tak to jsem se trochu zamyslela, že :-D
Tedy, ta Smrťova linie je čím dál lepší. Osazenstvo Neviditelné univerzity taktéž zaměstnalo mou bránici*, ale pochopte, v srdci přeci jen máte jen jednoho Pana Pravého.**
_______________________________________________________
* "Sadařina! Bonsai! Krleš!"
** Prozatím uděluji 4 hvězdičky, ale budu to pečlivě pozorovat a nejlepšímu dílu linie zvednu skóre.

Elliott

Rozhodně jeden z nejlepších dílů Zeměplochy! Smrtě jsem si jako postavu zamilovala už v Mortovi, ale wow tohle bylo ještě mnohem lepší. A k tomu ten Prattchettovský humor. No, prostě rozhodně vřele doporučuji :)

Blochin

Jako mnoho knih ze série se i tato vyznačuje svou nevyvážeností. Fantastické momenty a nezapomenutelné pasáže střídají stránky, kde čtenář ztrací svou pozornost a zabředává do rutiny. Mít ta kniha o 70 stran méně a více děje se "Sekáčem", tak by byla vynikající.

Přesto za mě jedna z nejlepších dosavadních knih ze Zeměplochy. Kantůrek svým nezaměnitelným překladem vtiskl a vdechnul Pratchettovskému humoru a filozofii skutečný život i v českém jazyce.

Ten humor je prostě fantastický.

.... Pak na něj zavolal nějaký hlas z temného ústí nedaleké uličky: "Nazdar fešáku! Nechtěl by sis trošku užít?"
"Ano, chtěl!" Odpověděl okamžitě Rumpál Žička, který se v tom světě zázraků doslova utápěl. "Oh, ano! Ano! "
Obrátil se v uličce.
"Do prdele! Já kráva!" Následoval zvuk nohou pádících uličkou pryč.
Rumpál pocítil nesmírné zklamání.

A pak je tu stránka filozofická - existenciální.

Pro mě nejsilnějším okamžikem celé knihy je odchod Rumpála Žičky.
Už mě nepotřebují. Konečně. Svět konečně přestal potřebovat Rumpála Žičku.
Tiše vstal a po špičkách došel ke dveřím.
"Jdu ven, " oznámil společnosti, "a možná se chvilku zdržím."

Odejít ve stylu Lawrence Oatese, to je opravdu hodně silné.
"I am just going outside and may be some time."

Akana

Už jednou, v Mortovi, se Smrť pokusil užívat si života. Tehdy z vlastní vůle, tentokrát jako nedobrovolný penzista. V obou případech je tím samozřejmě zaděláno na spoustu legrace i filosofie, nejlépe v jednom balení. A aby toho na jednoho Smrtě nebylo moc, druhou půlku taškařice vyváženě obstarává osvědčená parta mágů, se kterými se taky nikdy nenudíte...

Luicy

Smrť si mě získal hned při prvním setkání s Pratchettovou Zeměplochou. Neskutečnej sympaťák. Škoda jen, že v této knize nedostal tolik prostoru, který jsem čekala. Nicméně i tak se jedná o super příběh s filozofickým přesahem.

"Kdyby lidé věděli, kdy zemřou, žili by mnohem lepším životem."
OBÁVÁM SE, ŽE KDYBY LIDÉ VĚDĚLI, KDY ZEMŘOU, PRAVDĚPODOBNĚ BY NEŽILI VŮBEC."

Patro

OK, tak tohle byl ten největší trip, jaký jsem kdy četla, a to jsem si myslela, že mě od Pratchetta už nic nepřekvapí.
Smrťova dějová linie byla úžasná, opravdu hodně mě bavila a nesla krásné myšlenky. Ten druhý děj...no, řekněme, že si to musíte přečíst sami.
Krleš!

anonymní.Ilja
30.12.2021

Tak jako jsem se s Mortem - svou první knihou že Zeměplochy - zamiloval do Pratchetta, s knihou Sekáč jsem se hluboce zamiloval do Smrťe, který je jednou z nejkrásnějších a nejikoničtějších (přestože téměř okrajových) postav na Zeměploše.

Otázka zní: co se stane, když se Smrť rozhodne, že si dá oraz, když ho teda nepotřebují, odloží svůj černý plášť a pustí se do služby na farmě?

evvva
26.10.2021

Proč? Proč se s Terrym potkávám až skoro v padesáti? Tak dlouho skrytý a utajen a přitom tak moc blízký...co řádek,to poklad,co slovo, to perla...neskutečný překlad, klobouk dolů...všem,kdo váháte... směle do toho! Krleeeeeš!!!