ElfkaEleanor ElfkaEleanor komentáře u knih

Moudrost stromů Moudrost stromů Fred Hageneder

Je to takovy encyklopedicky kockopes. Obsahuje botanicke popisy, ale nedostatecne detailni fotografie ci kresby. Informace o lecitelstvi zase vyberou par narodu, jak rostlinu uzivali, ale nebyly by na skodu i soucasne medicinske poznatky... Bachovy terapie zahrnuty jsou, toto ne. Vliv v kulturach je zrejme nejucelenejsi a nejprinosnejsi. Za to a krasne barevne az umelecke fotografie 2*

26.10.2020 2 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Příjemné oddechové čtení obohacené o věrohodné vykreslení dobové atmosféry Irska 6. století skrze život hlavní postavy. Perličky popisující zvyky zpestří děj a ještě více vtáhnou do děje. Nazvat však knihu detektivka? Nevím, zda je to šťastné. Ano, je tam zápletka, je tam pátrání, ale bez velkého napětí, dramatu... Spíše slouží jako spojnice mezi popisy jednotlivých postav, země a zvyků.

Vhodné odpočinkové čtení pro toho, kdo se zajímá o období chtistianizace Irska a střet křesťanství s druidismem...

25.10.2020 4 z 5

Vyhnání z Ráje Vyhnání z Ráje Václav Jakeš

Obsahově je velmi hutná. Zpracování povídek je věcné, propracované a okořeněné humorem. Nicméně mnoho z povídek by vydalo na samostatné knihy, kdyby se rozpracovaly. Je škoda, že autor tolik originálního materiálu vložil do jedné krátké knížečky. Potenciál je tam opravdu velký. Myšlenky jsou nevšední a schopnost dívat se na problém z tolika úhlů v kombinaci s autorovým vzděláním je výjimečná.

Grafické zpracování také není špatné. Prosté, jednoduché. Pouze ilustrace působí rušivě. Na celou knihu jsou tři. Abstraktní, barvité a do celkového konceptu nezapadají. Buď dát každé povídce nějakou, nebo raději žádné. Kombinace infantilního obrázku kočky a až odborně působícího sci-fi textu je už hodně do oka bijící.

24.10.2020 2 z 5

Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Meik Wiking

Tema je nudne, dalo by se rict az nezajimave... Ale! Jak uz Meik Wiking ukazal u svych predchozich knih, ma talent na prenaseni a vytvareni hyggelig atmosfery. Takze vlastne nebudete vedet proc, ale kniha vas bude prijemne nabijet pozitivismem, obcas i sentimentem a zjistite, ze mate lepsi naladu i kdyz si ji jen tak listujete. Obsahove podprumer, zpracovanim a poselstvim nadprumer... Hvezdicek tedy prumer :)

24.10.2020 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Emotivni kniha o tom, jak kazdy ma svuj uhel pohledu, ktery vytvorila jeho dosavadni zivotni cesta. O lasce, zivote, krivdach a spravedlnosti.

Hlavni hrdinka je na 14 let velmi vyspela a v prubehu knihy se ukazuje, ze je zralejsi nez mnoho dospelych. Text plyne na zvlastni sentimentalni vlne, ktera je idealni pro podzimni chmury. Zasmejete se, poplacete... ale cetby litovat nebudete.

24.10.2020 5 z 5

Magie není čarování Magie není čarování Eva Ulmer-Janes

Někdo hledá informace o magii roky... Hloubá a dloubá nad světem a nad sebou... Pracně se snaží všechno zpracovat, naučit... No a pak jsou tu tací, které si najde tato kniha, přečtou si ji a je to... Sice za vás nic neudělá, ale přehledně sumarizuje obecně informace o tom, že magie není čarování :) Doporučuji.

23.10.2020 5 z 5

Virgin: Hledání sebe sama Virgin: Hledání sebe sama Richard Branson

Kniha je osobita, plna energie autora. Skvele kombinuje dobrodruzne zazitky s temi dojemnymi. Nechybi ani draze nabite zkusenosti a prohry. Jazyk knihy je pestry a prosty. Vhodne pro kohokoli.

20.08.2020 5 z 5

Poselství Plejáďanů Poselství Plejáďanů Pavlína Klemm

Kniha je zase trochu jinym pohledem a zpusobem, jak na sobe pracovat. Nektere myslenky pusobi trochu jako ze sci-fi zanru, ale ve vysledku rika kniha to same, co vetsina motivacnich knih. Zde jsou navic i meditacni cviceni a techniky, ktere pracuji s imaginaci podovne jako joga. Vlastne nic noveho, jen receno zpusobem, ktery zase oslovi jine lidi nez napriklad Ruiz ci Coelho.

19.02.2020 3 z 5

Jedovatá houba Jedovatá houba Ernst Hiemer

Knihu jsem pořídila... Pro dceru... Jednoho dne jí chci ukázat a říct, co se kdysi dělo, co se kdysi učily malé děti a co bylo špatně. Co by se dít znovu nemělo... Ta kniha není zlo. Zlo je, že před zlem zavíráme oči. Nepřipravujeme naše děti na to, že se s antisemitismem jednou setkají... S ním, rasismem, sexismem a dalšími -ismy. Naše děti jsou náš odkaz budoucnosti, pokud jim neukážeme, co bylo špatně... Vynoří se to znovu a ony nebudou vědět, jak s tím naložit a snáze podlehnou... Zopakují tak naše chyby a chyby našich předků.

18.02.2020

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda David Michie

Kniha je komplexnim pohledem na bdelou pozornost a meditaci. Predklad ruzne studie o ucincich na lidske zdravi a hlavne poskytuje navod, jak na to.

08.01.2020 3 z 5

Nevím, zda je to špatným překladem, který byl místy kostrbatý nebo je i originál takový.... Obsah je vtipný, srší z knihy autorky chuť do života, ale prostě jazyk knihy je zvláštní...

31.12.2019 2 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Taková směsice draků a steampunku... Uvidíme, co přinesou další díly.

14.12.2019 3 z 5

Osm dní Šakala Osm dní Šakala Mariam Petrosjanová (p)

Hodně specifické, nepopsatelné... Stojí za to přečíst.

14.12.2019 5 z 5

Toltécká proroctví Toltécká proroctví Don Miguel Ruiz (p)

Hezky graficky zpracované, ale obsahově velmi ořezané až neúplné.

14.12.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, nudné pasáže opakujících se dialogů střídaly chvíle napětí... Plusem je i zápletka, kde čtenář do poslední chvíle netuší, kdo je vrah, stejně jako hlavní hrdinka. Jen mě překvapuje, že ač žije autor na Slovensku, neví, kde končí střední Evropa a začíná východní...

16.06.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Pobavilo i bavilo, ale pouze jako audiokniha... Nevim proc, do knihy jsem se zacist nedokazala...

09.06.2019 4 z 5

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Tak kvetnate vypraveni, ktere by si pohravalo s mou fantasii a balancovalo mezi svetem snu a skutecnosti, jsem jeste necetla. Doufam, ze dalsi dily me nezklamou.

09.06.2019 5 z 5

Chaos - Praktický průvodce Chaos - Praktický průvodce Bruno Marion

Kniha se snaží být poutavá a mít přínos, ale pro laika je příliš složitá. Autor se ohání odbornými pojmy, které nevysvětluje a skáče z témata na téma. Propojení hledá ve fraktálech, ale občas se sám zamotává.

28.05.2019 1 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Mě ty rady pomohly. O to nic. Ale plný počet dát nemohu. Příliš se tam věci opakují, vysvětlování je ještě "polopatičtější" než v brožuře od lékaře.

28.05.2019 3 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Pěkná úprava po grafické stránce. Po obsahové: pár tipů si člověk odnese, ale z větší části je to brožura pařížských butiků.

28.05.2019 2 z 5