Virgin: Hledání sebe sama

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nikdy neztraťte to vzrušení, když něco zkoušíte poprvé. Před padesáti lety začal sir Richard Branson podnikat. Ve své nové autobiografii sdílí zakladatel firmy Virgin své osobní, intimní myšlenky a zkušenosti, které za padesát let podnikání nabyl. Dozvíte se například, že Branson vytvořil 12 firem s miliardovou hodnotou a stovky dalších společností v desítkách nejrůznějších odvětví, které lámou rekordy na zemi, na moři i ve vzduchu. Pronikneme také do zákulisí první komerční světové vesmírné společnosti Virgin Galactic. Tato autobiografie je kombinací osobních prožitků s manželkou Joan a dětmi Holly a Samem a byznysem na světové úrovni. Přečtete si, jak se Bransonovi podařilo skloubit rodinný život s manželkou Joan a dětmi Holly a Samem s budováním a expandováním značky Virgin do všech koutů světa. Toto je skutečný příběh, jak zakladatel společnosti Virgin stvořil sám sebe a světovou značku 21. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385252/big_virgin-hledani-sebe-sama-CRK-385252.jpg 4.322
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Omega
Originální název:

Finding My Virginity: The New Autobiography, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Virgin: Hledání sebe sama

kleozpatra
25. dubna

Přiznám si, že jsem se nudila. Richard Branson je frajer, o tom ani potom. Jeho nabušený život by stačil na sto jiných, a víc, ale zaskočilo mě, jak dalece mě číst o založení, prodeji, záchraně, fúzi podniků ... atd. nezajímá. Hlavně to je psáno takovým jakýmsi bezúhonným stylem, vše čisté a poctivé, Mirek Dušín hadr, a žádný máslo na hlavě. Nebo popel. I tak se skláním, jakou může mít jeden člověk věčnou chuť a vůli něco podnikat :).

Pasadenka
29.12.2020

Klidně mě ukamenujte, ale tato agitka / honění si ega, mě tedy fakt dostaly. Trošku mi to přišlo jak Arnoldovo povídání o tom, jak je vše bezvadné a jak jsou všichni bezvadní a úžasní a skvělí, a i svět je stejně tak úžasný – stačí si to jenom představit a ono se to stane!

Moje neznalost tohoto panice mě donutila si přečíst co může o sobě a svém brandu říct. A ono toho bylo hodně. Na jedné straně je jeho život protkán spoustou zajímavých zkušeností a díky své povaze, slávě a penězům zažil a dělal věci, které by hodně lidí ani jen nenapadli. A daří se mu. :)

A tak jak mě míjí VIRGIN, míjí mě i tato knížka a Dick samotný. Rozsah knížky byl příliš veliký pro obsah, který by se dal shrnout: „Hele, lidi, co řešíte? Dit život je bomba a stačí chtít a najít dobré lidi, a i když se zdá, že to nedopadlo, ono to nakonec dopadne. Život je jízda a já si ji užívám každým coulem!“

Takže Dicku, i když se ti daří, mě si neokouzlil a máš to za 3! :P


ElfkaEleanor
20.08.2020

Kniha je osobita, plna energie autora. Skvele kombinuje dobrodruzne zazitky s temi dojemnymi. Nechybi ani draze nabite zkusenosti a prohry. Jazyk knihy je pestry a prosty. Vhodne pro kohokoli.

zdendaz
25.04.2020

Richard Branson je velmi inspirativní osobnost a tato kniha je prostě skvělá.

Thejareck
10.02.2020

Energické...

pstast
03.01.2020

Kniha velmi zajímavá. Druhý díl životopisu Richarda Bransona, jeho firem, létání do vesmíru, chození s vlivnými a bohatými lidmi na tenis a zachraňování světa. Pohled do zákulisí budování velkých společností.

Tak snad je to všechno pravda a společnosti Virgin jsou opravdu tak skvělé, vstřícné zákazníkům, pečující o své zaměstnance.

petaSk
02.09.2019

[audiokniha]
Bez mučení se přiznám, že jsem asi dost blbě přečetla anotaci, protože jsem čekala jednu z těch knih, kdy se boháč vydá na cestu sebepoznávání. Mno, Virgin: hledání sebe sama je autobiografie, jak vyšitá. A jak už to u autobiografií bývá, tak musíme věřit autorovi, že nekecá a chybí nám další hlasy. Branson vypadá jako lidumil a na rozdíl od Muska a Jobse není ani tak vizionář jako podnikatel a nechová se ke svým zaměstnancům jako hovado, ale váží si jich. Miluje svou rodinu, dobrodružství, přírodu a u svých společností si zakládá na tom, aby jejich klientům dodávaly nejen službu, ale i zážitek. Branson mi je sympatický, ačkoliv z knihy na mě čišela trocha vychloubání a asi ne všechno bylo tak, jak sám vidí. Nicméně se jedná o inspirativního člověka, nebo aspoň je inspirativní to, co jsem vyposlechla z knížky. Virgin hledání sebe sama není ani tak čtivo pro podnikatele, jako pro zájemce o Richarda Bransona nebo jemu podobné miliardáře.

peedbook
11.02.2019

Perfektná životná retrospektíva ..... Medzi riadkami vysvetlenie ako funguje súčastnosť .....