Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zajímá vás, jak můžete praktikováním bdělé pozornosti čelit stresu, zlepšit pracovní výkon, zbavit se bolesti a celkově prohloubit zdraví a pocit životní spokojenosti? V této jedinečné příručce Davida Michieho se dozvíte o skutečné podstatě bdělé pozornosti, o její transformativní síle a opravdových důvodech, proč buddhističtí mniši meditují. Důsledkem vědomého života je zjištění, že svými myšlenkami nemusíte být zcela ovládáni, ale můžete je i pozorovat. Když začnete aktivně ovlivňovat to, co probíhá ve vaší mysli, a převezmete odpovědnost za směr a dráhu svých myšlenek, můžete také rozhodovat o tom, kudy a kam vás myšlenky povedou. Bdělá pozornost je síla, která skutečně dokáže změnit život, a tato kniha je skvělým průvodcem na cestě k objevení sebe sama. Po jejím přečtení vám čokoláda bude chutnat ještě víc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289362/proc-je-bdela-pozornost-lepsi-nez-c-eUT-289362.jpg 4.128
Žánr
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Synergie
Orig. název

Why Mindfulness Is Better Than Chocolate, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Přidat komentář
5avla
11. července

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací o tom co meditace dělá s naším tělem a myslí.

Petrush
31. května

Bystrá a vtipná knížka o meditaci resp. o bdělé pozornosti. A především o tom, proč to zkusit. Autor to umí podat tak, že věřím, že každý, kdo tuhle knížku přečte, si těch 10 minut najde a aspoň jednou to podle autorova návodu vyzkouší.
Knih o meditaci jsem moc nečetla, ale tady se mi líbil ten jednoduchý a praktický návod se spoustou různých tipů včetně toho, jak vytrvat, jaké překážky bude pravděpodobně nutné překonat a jak na ně nebo spíš přes ně. Je vidět, že autor má s tématem bohaté zkušenosti.
Autor popisuje pozitivní účinky bdělé pozornosti na fyzické i psychické zdraví s odkazem na různé studie. Kapitolu o účinku praktikování bdělé pozornosti ve firmách bych klidně vypustila, ale když v tomto autor podniká, tak to asi potřeboval napsat. Perfektní byla kapitola o štěstí. A poněkud hutnější pak kapitola o tom, co je to mysl.
Celkově rozhodně doporučeníhodná kniha.


ElfkaEleanor
08. ledna

Kniha je komplexnim pohledem na bdelou pozornost a meditaci. Predklad ruzne studie o ucincich na lodske zdravi a hlavne poskytuje navod, jak a to.

Papilla
21.09.2017

Úžasné

JointlieKat94
19.07.2017

Je fakt, že jsem před tím četla i jeho jiné knihy a dost věcí se v ní opakovalo. Ale, opakování je přeci matka moudrosti. :) i tak mám tuto knihu ráda. Stejně jako jejího autora. ;)

RenataP
05.08.2016

Souhlasím s tím, že se spousta věcí opakuje, ale pro prvočtenáře je to velmi podnětná kniha. Chválím autora za to, že do celkem čtivého textu vsadil několik praktických a v reálu použitelných informací, drobných cvičení, které jsou nesmírně účinné. Že text napsal tak, že ho dočtete do konce, sice tu je mnoho o meditaci, která nemusí být pro každého atraktivní, ale stojí za to vytrvat u čtení, protože minimálně "tu radost ze života a přítomnost, radost z ní" vám kniha dá.

LordSnape
03.07.2016

Předně bych rád řekl, že ač je kniha rozhodně zajímavá a potřebná, tak čtenáři, který již má doma anebo četl od Michieho Buddhismus pro zaneprázdněné lidi společně s Pospěš si a medituj, je mu tahle kniha celkem zbytečná, protože se v ní dost věcí opakuje. O bdělé pozornosti se dočteme jak v knihách o meditaci, tak o buddhismu z celkového pohledu, ale napsat o ní celou knihu chce vážně kopec trochu té kuráže. Přiznám se, že opětovné výpisy o účincích meditace jsem přeskakoval a kapitola o cvičení žití v přítomnosti v rámci korporací a firem mě vůbec nebavila. Ve výsledku se vlk nažral a koza zůstala celá. Je mi jasné, že v tom autor umí chodit, protože na toto téma přednáší a pořádá semináře, ale Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda mi přišla v celé té mnou tak nadšené plejádě Michieho knih trochu navíc. A to i přesto, že systém cvičení s meditací na vlastní mysl, který předkládá mi přišel zajímavý. Přečtěte a uvidíte.