Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Zajímá vás, jak můžete praktikováním bdělé pozornosti čelit stresu, zlepšit pracovní výkon, zbavit se bolesti a celkově prohloubit zdraví a pocit životní spokojenosti? V této jedinečné příručce Davida Michieho se dozvíte o skutečné podstatě bdělé pozornosti, o její transformativní síle a opravdových důvodech, proč buddhističtí mniši meditují. Důsledkem vědomého života je zjištění, že svými myšlenkami nemusíte být zcela ovládáni, ale můžete je i pozorovat. Když začnete aktivně ovlivňovat to, co probíhá ve vaší mysli, a převezmete odpovědnost za směr a dráhu svých myšlenek, můžete také rozhodovat o tom, kudy a kam vás myšlenky povedou. Bdělá pozornost je síla, která skutečně dokáže změnit život, a tato kniha je skvělým průvodcem na cestě k objevení sebe sama. Po jejím přečtení vám čokoláda bude chutnat ještě víc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289362/proc-je-bdela-pozornost-lepsi-nez-c-eUT-289362.jpg 4.128
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Synergie

Why Mindfulness Is Better Than Chocolate, 2014

Kniha Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

5avla

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací o tom co meditace dělá s naším tělem a myslí.

Petrush

Bystrá a vtipná knížka o meditaci resp. o bdělé pozornosti. A především o tom, proč to zkusit. Autor to umí podat tak, že věřím, že každý, kdo tuhle knížku přečte, si těch 10 minut najde a aspoň jednou to podle autorova návodu vyzkouší.
Knih o meditaci jsem moc nečetla, ale tady se mi líbil ten jednoduchý a praktický návod se spoustou různých tipů včetně toho, jak vytrvat, jaké překážky bude pravděpodobně nutné překonat a jak na ně nebo spíš přes ně. Je vidět, že autor má s tématem bohaté zkušenosti.
Autor popisuje pozitivní účinky bdělé pozornosti na fyzické i psychické zdraví s odkazem na různé studie. Kapitolu o účinku praktikování bdělé pozornosti ve firmách bych klidně vypustila, ale když v tomto autor podniká, tak to asi potřeboval napsat. Perfektní byla kapitola o štěstí. A poněkud hutnější pak kapitola o tom, co je to mysl.
Celkově rozhodně doporučeníhodná kniha.

ElfkaEleanor

Kniha je komplexnim pohledem na bdelou pozornost a meditaci. Predklad ruzne studie o ucincich na lodske zdravi a hlavne poskytuje navod, jak a to.

Papilla
21.09.2017

Úžasné

JointlieKat94
19.07.2017

Je fakt, že jsem před tím četla i jeho jiné knihy a dost věcí se v ní opakovalo. Ale, opakování je přeci matka moudrosti. :) i tak mám tuto knihu ráda. Stejně jako jejího autora. ;)

RenataP
05.08.2016

Souhlasím s tím, že se spousta věcí opakuje, ale pro prvočtenáře je to velmi podnětná kniha. Chválím autora za to, že do celkem čtivého textu vsadil několik praktických a v reálu použitelných informací, drobných cvičení, které jsou nesmírně účinné. Že text napsal tak, že ho dočtete do konce, sice tu je mnoho o meditaci, která nemusí být pro každého atraktivní, ale stojí za to vytrvat u čtení, protože minimálně "tu radost ze života a přítomnost, radost z ní" vám kniha dá.

LordSnape
03.07.2016

Předně bych rád řekl, že ač je kniha rozhodně zajímavá a potřebná, tak čtenáři, který již má doma anebo četl od Michieho Buddhismus pro zaneprázdněné lidi společně s Pospěš si a medituj, je mu tahle kniha celkem zbytečná, protože se v ní dost věcí opakuje. O bdělé pozornosti se dočteme jak v knihách o meditaci, tak o buddhismu z celkového pohledu, ale napsat o ní celou knihu chce vážně kopec trochu té kuráže. Přiznám se, že opětovné výpisy o účincích meditace jsem přeskakoval a kapitola o cvičení žití v přítomnosti v rámci korporací a firem mě vůbec nebavila. Ve výsledku se vlk nažral a koza zůstala celá. Je mi jasné, že v tom autor umí chodit, protože na toto téma přednáší a pořádá semináře, ale Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda mi přišla v celé té mnou tak nadšené plejádě Michieho knih trochu navíc. A to i přesto, že systém cvičení s meditací na vlastní mysl, který předkládá mi přišel zajímavý. Přečtěte a uvidíte.