Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Zajímá vás, jak můžete praktikováním bdělé pozornosti čelit stresu, zlepšit pracovní výkon, zbavit se bolesti a celkově prohloubit zdraví a pocit životní spokojenosti? V této jedinečné příručce Davida Michieho se dozvíte o skutečné podstatě bdělé pozornosti, o její transformativní síle a opravdových důvodech, proč buddhističtí mniši meditují. Důsledkem vědomého života je zjištění, že svými myšlenkami nemusíte být zcela ovládáni, ale můžete je i pozorovat. Když začnete aktivně ovlivňovat to, co probíhá ve vaší mysli, a převezmete odpovědnost za směr a dráhu svých myšlenek, můžete také rozhodovat o tom, kudy a kam vás myšlenky povedou. Bdělá pozornost je síla, která skutečně dokáže změnit život, a tato kniha je skvělým průvodcem na cestě k objevení sebe sama. Po jejím přečtení vám čokoláda bude chutnat ještě víc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289362/big_proc-je-bdela-pozornost-lepsi-nez-c-eUT-289362.jpg 4.344
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Synergie

Why Mindfulness Is Better Than Chocolate, 2014

Kniha Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Elea

Některé knihy autora se mi líbí, jiné podstatně méně, tato - bohužel - patří do té druhé skupiny.

latanya34
16.11.2021

U této knihy mě tedy zaujal hlavně její obal, který vypadá tak moc mysticky. Kniha je moc hezky psaná. Myslela jse, že se tedy bude především zaměřovat na čokoládu :-D, ale to jsem si samozřejmě dělala legraci. je to opět jedna z těch motivačních knih, které si čtenáře získá a nepustí. Určitě ji nebudete chtít jen tak odložit. Její styl psaní mi vyhovoval. Knihu doporučuji. Mně se moc líbila i lidem kolem mě.

TomTomis
24.10.2021

Kniha mi dala aspoň trochu náhled do meditace, do bdělé pozornosti. Knihou by člověk měl listovat častěji a hlavně některé věci praktikovat ve svém životě, aby její přečtení mělo nějaký smysl...

Alíša236
05.12.2020

Autora mám ráda, ale tahle kniha mi dala opravdu zabrat. Četla jsem ji po kouskách mezi jinými knihami velmi dlouho. Občas jsem si připadala, že čtu disertaci a žák chce "nahnat" co nejvíce stránek. Stále stejných důkazů bylo moc, byly si hodně podobné udržet pozornost bylo těžší a těžší. Skvělé byly praktické příklady, postupy a příhody. Ale raději doporučuji jiné knihy stejného autora.

5avla
11.07.2020

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací o tom co meditace dělá s naším tělem a myslí.

Petrush
31.05.2020

Bystrá a vtipná knížka o meditaci resp. o bdělé pozornosti. A především o tom, proč to zkusit. Autor to umí podat tak, že věřím, že každý, kdo tuhle knížku přečte, si těch 10 minut najde a aspoň jednou to podle autorova návodu vyzkouší.
Knih o meditaci jsem moc nečetla, ale tady se mi líbil ten jednoduchý a praktický návod se spoustou různých tipů včetně toho, jak vytrvat, jaké překážky bude pravděpodobně nutné překonat a jak na ně nebo spíš přes ně. Je vidět, že autor má s tématem bohaté zkušenosti.
Autor popisuje pozitivní účinky bdělé pozornosti na fyzické i psychické zdraví s odkazem na různé studie. Kapitolu o účinku praktikování bdělé pozornosti ve firmách bych klidně vypustila, ale když v tomto autor podniká, tak to asi potřeboval napsat. Perfektní byla kapitola o štěstí. A poněkud hutnější pak kapitola o tom, co je to mysl.
Celkově rozhodně doporučeníhodná kniha.

ElfkaEleanor
08.01.2020

Kniha je komplexnim pohledem na bdelou pozornost a meditaci. Predklad ruzne studie o ucincich na lidske zdravi a hlavne poskytuje navod, jak na to.

Papilla
21.09.2017