Kosti svaté Brigity

Keltská detektivka. Historický dobrodružný román s kriminální zápletkou Kosti svaté Brigity je prvním dílem příběhů z Irska na počátku šestého století, kdy se v Irsku šířilo křesťanství. Vypravěčkou je mladá sestra Deirdre, půvabná a vzdělaná, která putuje po kraji a pátrá po vzácných ostatcích svaté Brigity, které někdo vzal z kostela. I když se jako bard těší velkým výsadám, dostává se do mnoha nebezpečných situací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326106/big_kosti-svate-brigity-XYw-326106.jpg 3.455

Sestra Deirdre 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

St. Brigid´s Bones: A Celtic Adventure, 2014

Kniha Kosti svaté Brigity

Ignis
15.08.2021

Je to takový odvar sestry Fidelmy, tomu srovnání se prostě nedá vyhnout a ta je minimálně po té detektivní stránce úplně jiná liga.
***Mírné spoilery****
Tenhle příběh má jinak všechny klišé, co mohl, láska z mládí, šéf pirátů, zlý opat od konkurence... A ani to rozhodnutí nemá úplně logiku, kdyby se rozhodla opačně, má mnohem větší možnosti.
****"
Ale líbil se mi popis Irska té doby, tak dávám o hvězdičku víc, než by si to zasloužilo.

Galadwen
13.07.2021

Jednoduchý příběh zasazený do zajímavého prostředí. Oddechovka na dovolenou.

Vojslava
23.05.2021

Opět spíš jednoduchý a trochu dobrodružný příběh než detektivka... a nelze si nevzpomenout na případy sestry Fidelmy, které jsou ovšem o pár levelů jinde. Nicméně příjemné čtení do dopravních prostředků a na unavené večery. A nemohla jsem se zbavit představy, jak by asi zněly žalmy doprovázené na harfu profesionálního barda?

konicekbily
08.11.2020

Nevypadá to na detektivku - je to takové lehoučké odpočinkové čtení o tom, jak asi vypadalo Irsko při nástupu křesťanství na tento ostrov - podle názoru autora. Čte se rychle, za odpoledne je přečteno.

PanKrbec
26.10.2020

Knížka se mi vůbec nelibila, četla se sice lehce, ale ten děj a jednání postav mi připadalo naivní, nevím přesně jak bych to popsal, připadalo mi to skoro jako parodie nebo knížka pro děti (tomu ale odporovaly dvě drsnější scény). Několikrát jsem měl nutkání knížku odložit, ale to ze zásady nedělám.

ElfkaEleanor
25.10.2020

Příjemné oddechové čtení obohacené o věrohodné vykreslení dobové atmosféry Irska 6. století skrze život hlavní postavy. Perličky popisující zvyky zpestří děj a ještě více vtáhnou do děje. Nazvat však knihu detektivka? Nevím, zda je to šťastné. Ano, je tam zápletka, je tam pátrání, ale bez velkého napětí, dramatu... Spíše slouží jako spojnice mezi popisy jednotlivých postav, země a zvyků.

Vhodné odpočinkové čtení pro toho, kdo se zajímá o období chtistianizace Irska a střet křesťanství s druidismem...

RSR
29.07.2020

Pokud čekáte napínavou historickou detektivku s komplikovanou zápletkou, hlubokými myšlenkami, dedukcemi Hurcula Poirota nebo detailním popisem keltů, života druidů či mladých řeholnic, budete nejspíš zklamaní. Pokud si chcete přečíst oddychovou knížku, jen tak s nohama na stole a sklenkou vína vedle sebe, nebo cestou vlakem, tak není špatná.

carbici
13.05.2020

Zajimave byly detaily venujici se zvykum a historii Irska, to mne nalakalo k dalsim kniham s touto tematikou. Jako detektivka to bylo takove mile, rozvlacne a bez napeti.