Eldaren Eldaren komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nestarnouci ceska klasika. Neuveritelne vtipna kniha - az tak, ze jsem se smala nahlas temer kazdou jizdu metrem (i v pondeli rano a to uz je co rict!).
Jedna z mych nejoblibenejsich.

18.10.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prijemna odpocinkova kniha pro vikendova odpoledne. Zajimave priblizeni zivota v 18./19. stoleti, sympaticti hrdinove.

10.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, ktera mi prispela ke skvelemu detstvi.

08.08.2018 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Napinava kniha s dobrou gradaci. Neni predvidatelna, misty se ovsem necte lehce (bez spoileru nelze specifikovat... ale fekalni humor neni nic pro me).
Videla jsem i film, ten stoji za zhlednuti - kvuli nemu zvedam o hvezdicku.

08.08.2018 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Pribeh vas udrzi na jehlickach a rozuzleni je necekane. Kniha je objektivne na tri hvezdy, jednu pridavam za prostredi a atmosferu.

08.08.2018 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Kraticka povidka o lidskych nedokonalostech s jasnou pointou.

08.08.2018 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Odpocinkova kniha. Rozjezd dobry, ale ke konci uz se to tahlo.
Knizni Forrest je narozdil od filmoveho mene naivni a tak nejak vice realny. Humor tkvi v bezprostrednosti reakci a v prehnanosti udalosti, v nekterych pasazich na me az moc velke 'tlaceni na pilu'.

05.08.2018 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nestarnouci klasika. Jeden z vrcholu literatury 20. stoleti.
Napinava, zajimava, neotrele tema.. Neni co vytknout.

03.08.2018 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

V dnesni dobe jiz klasicke dilo detektivni literatury s necekanym rozuzlenim.

27.07.2018 5 z 5

Tak trochu jiny cestopis. Prijemna, vtipna a odpocinkova kniha.

26.07.2018 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Kniha je plna materialu s potencialem, ktery byl ale vyuzit mizerne. Zajimave tema, zajimave udalosti - vse ovsem pohrbeno silenym stylem psani. Detailni popis nerelevantnich veci na ukor rychleho popisu veci stezejnich a zajimavych. Caste opakovani.

23.07.2018 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Radim nezi vrcholy soudobe detektivni literatury. Skvele vybudovana atmosfera, neotrele charaktery, nepredvidatelny budouci dej.

20.07.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Mela jsem velka ocekavani vybudovana hodnocenim knihy okolim i kladnymi odezvami na internetu. Po precteni bych zaradila ovsem mezi prumer.
Chovani postav je obcas zmatecne, napad dobry, ale zpracovani pokulhava.

20.07.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nezaujalo me. Spousta pribehu, ale vadila mi jista neuplnost, nedotazenost.
Lehke odpocinkove ctivo.

19.07.2018 3 z 5

Smrt v Andách Smrt v Andách Mario Vargas Llosa

Kniha, z jejiz atmosfery mrazi v zadech. Velmi kvalitne napsano, bezprostredni podani nasili a strachu.
Podruhe bych ji rozhodne neprecetla, ale z toho jednoho precteni si odnasim velmi intenzivni pocit (coz se mi az tak casto nestava).

19.07.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Prinosna kniha. Cetla jsem ji v dobe zdravotnich problemu a pomohla mi divat se na veci s nadhledem. Hodne o lifestylu, nabozenstvi. Chapu, ze ne vsem sedne; za me ovsem palec nahoru!

19.07.2018 4 z 5

Oči modrého psa Oči modrého psa Gabriel García Márquez

Velmi temná a depresivní - za mě nejtěžší čtění od Marqueze. Dokáže skvěle navodit atmosféru, ovšem bohužel jen tu negativní.

07.08.2017 3 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Kniha s kvalitně vybudovanu atmosférou a spádem. Vyčítat až příliš malou uvěřitelnost mi příjde přizažené za vlasy - nejedná se přeci o literaturu faktu, má lidi zaujmout a ne přesně popisovat soudobé reálie. Za mě dobrá.

07.08.2017 4 z 5

Líný cestovatel Líný cestovatel Dan Kieran

Inspirativní a příjemná kniha s filozofickým nádechem.
Laskavě poukazuje na to, že se člověk má více dívat kolem sebe a vnímat přítomnost - nezáleží, zda cestujne dny či týdny.

07.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Odpočinková kniha, zápletka napínavá a konec nepředvídatelný.

07.08.2017 4 z 5