Líný cestovatel přehled

Líný cestovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180614/liny-cestovatel-180614.jpg 3 39 39

Líný cestovatel cestuje zásadně pomalu. Kieranova oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme. Nutí nás přehodnotit zažité vnímání světa i našeho vlastního domova. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít ‒ jak z něj mít co největší prospěch. Líný cestovatel je kniha, díky níž vaše cestování získá nový rozměr.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Jota

The Idle Traveller

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Líný cestovatel. Přihlašte se a napište ho.

Sarka1987
08.08.2023 2 z 5

Kniha měla zajímavé myšlenky, chvílemi mě bavila hodně, chvílemi nudila a četla jsem spíše z povinnosti - přece už to dočtu.

MOu598
16.03.2022 5 z 5

Knížka mi padla do noty, i když to občas byla nesourodá směs myšlenek, příběhů. Ale přinesla mi spoustu podnětů k přemýšlení a potvrzení mého přístupu: i cesta může být cíl.
Pěkné.

hellhouse
08.08.2020

Autor se zamýšlí nad různorodostí, které může nabídnout tzv. Pomalé cestování. Dnes jsme zvyklí využít své dovolené k tomu, abychom navštívili místa, na kterých již před námi bylo mnoho lidí. Spěcháme za něčím, co nám nabízí průvodce, kde se musíme rychle vyfotit, abychom splnili misi. Odškrtli si na seznamu místo a vyrazili k dalšímu. Při takovém typickém cestování o dovolené dnešní doby můžeme přijít o zajímavé alternativní zážitky.

V knize se autor ohlíží na různé příběhy z historie, které vlastně byly zářným příkladem Pomalého cestování. Občas to působilo rušivě, když zrovna v kapitole vyprávěl o své cestě, kterou právě prokládal nějakými příběhy historických či jiných postav.

Knižní novinky (7. 11. - 14. 11.)

06.11.2013

Kniha Líný cestovatel v seznamech