Eldaren Eldaren komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zajimavy pribeh.

19.12.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jednim slovem "bezchybna" kniha. Autorka je soudoba perla ceskeho literarniho pole.

27.11.2019 5 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Docela poutava kniha. Neurazi ani nenadchne, takova oddechovka, u ktere neni treba moc premyslet.
Spoiler: po prvotnim soku z uvedomeni, ze ze tri hrdinek je jedna, dej pokracuje temer 'pohadkove' hladce a smerem k dobremu konci. Proto palec nahoru za necekany zvrat v posledni kapitole.

02.10.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Prijemna kratka knizka napsana peknym jazykem. Nenucene nabada k zamysleni nad urcitymi tematy.
Krasne ilustrace.

23.09.2019 4 z 5

Noc z olova Noc z olova Hans Henny Jahnn

Velmi filozoficke a temne. Precteno do ctenarske vyzvy 2019.

23.09.2019 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Oddechovka.
Prostredi a realie Ciny skvele, detektivni zapletka uspokojive nepredvidatelna, romanticka linka trochu nudna.
Po dalsim dilu urcite sahnu, libi se mi autoruv styl psani. Je hezky spojity, logicky.

17.09.2019 4 z 5

Kosa na kámen Kosa na kámen Graham Greene

Zajimave a kvalitne napsana kniha, ale vsechny povidky se tocily kolem negativnich vlastnosti, cinu... a kolem jisteho nadprirozena, coz mi uplne nesedlo.
Autorovi dam urcite dalsi sanci, priste zvolim roman, ne soubor povidek.

17.09.2019 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Dobre uchopena temata, dukladne a promyslene zpracovani.
Pani Slimakova je pro me inspirativni, schopna podnikatelka a siritelka osvety tykajici se zdraveho zivotniho stylu a vhodne stravy. Jeji nevnucujici a nenasilny styl se mi libi.
V knize je spousta zajimavych informaci, nad kterymi se vetsina lidi bezne nezamysli, pritom se bezprostredne tykaji naseho zdravi a spokojenosti. Napriklad kapitola o rezanych kvetinach je fakt sila...

29.05.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Pribeh je dobrou ukazkou toho, jak zivot vubec neni krehky - jak dokaze byt odolny a co vse lidske telo a hlavne mysl dokaze snest.
Je mi velmi lito sester i vsech ostatnich lidi, kteri se museli potykat s takovym zlem.

21.05.2019 5 z 5

Útěk Útěk Alice Munro

Skvela kniha. Popisuje vsedni, naprosto uveritelne pribehy, ale velmi poutave.

08.05.2019 5 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Kniha v podstatě nepřináší žádnou novou informaci (minimálně pro nás z Evropy :)). Přesto je v ní užitečný souhrn pouček, jak se stravovat a žít zdravě.

11.04.2019 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Naprosto spickova kniha. Doporucuji vsemi deseti.

29.03.2019 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Zábavné pokračování šílené jízdy. Za mě se kvalita stále drží vysoko. Těším se, co prijde příště.

28.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Necekana perla v nasich vodach. Syrova, uprimna, plna emoci. Skvele vybudovany pribeh.
Opravdu jsem jiz dlouho nebyla tak nadsena z nasi soudobe tvorby a nechapu, jak mi mohla autorka tak dlouho unikat. Po tomhle si chci precist vse, co napsala. Fakt parada.

29.01.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvela kniha! Rychle se zaradila mezi me oblibene, tesim se na dalsi dily.
Sci-fi neni muj obvykly ci mnou oblibeny zanr, ale tomuhle nelze odolat.

14.01.2019 5 z 5

Mami, mám tě ráda Mami, mám tě ráda William Saroyan

Moc hezky napsana kniha. Obdivuji autora za to, ze dokazal jako dospely muz bravurne zpracovat pribeh z pohledu male divky. Skvele zachycene to, jak mala Zabicka vnima veci a udalosti a jak je proziva. Prostrednictvim knihy jsem byla ponoukana divat se na svet detskyma ocima.

26.12.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Kratka povidka od skveleho autora. Filozoficky presah je zajimavy, nuti k zamysleni. Ilustrace jsou povedne.

19.12.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

30-40%
Jako kratke texty puvodne do zenskeho casopisu se zamyslenim na aktualni tema ok. Nemam nic proti - sama takove casopisy nectu, ale chapu, ze cilovku to urcite ma.
Jako vydana kniha spatneee. Uvahy nejsou nikterak hluboke, casto ani ne zajimave. Tezky prumer, jak trefne napsal nekdo v komentari nize - takove zenske tlachani.
Neocenuji moc ani graficke zpracovani. Obrazky hezke, o tom zadna. Ale motivy podbarvujici text omezovaly dobrou citelnost.
Nestimulujici oddechovka (ale i od oddechovek tak nejak cekam vic).

26.11.2018 2 z 5

Moře a pláž Moře a pláž Miloš Urban

Zajimave povidky. Objektivne bych hodnotila tremi hvezdami, more je ovsem pro me fascinujici tema.
Nikdy jsem necetla Alici Nellis, nyni budu muset. Jeji povidka je spickova.

13.11.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Skvela odnoz Harryho Pottera. Plne fantazie a napadu.

18.10.2018 4 z 5