Efča59 Efča59 komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě byla kniha zklamání. V žádném případě nedosahuje kvality předchozích dvou knih. Chvílemi mi připadalo, že se autor snaží nuceně "vytlačit" další a další zápletku,čímž pak vzniká taková "česká slatanina.

12.02.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po recenzích tady jsem neměla od knihy velké očekávání. Takže se nakonec jednalo o docela příjemné překvapení. Kniha čtivá, zavěr překvapivý, ale na druhou stranu jazyk ani vypravěčský styl a celkové napětí nedosahuje kvalit severských detektivek. Dobrý průměr.

19.01.2017 4 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Krásný jazyk, ale těžké čtení. Nepodařilo se mi pořádně začíst.

18.11.2016 3 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Fulghuma miluju, ale tato kniha pro mě byla zklamáním. Mela jsem problém ji dočíst. Některé povídky na mě působili už trochu jako z "z nouze ctnost".

18.11.2016 3 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Knihu jsem nedočetla. Kvalita povídek se velmi různí a těch kvalitních je opravdu málo. Knihu jsem si koupila po Listování s Lukášem Hejlíkem, které knihu pozvedlo na daleko lepší uroveň, než jaká je ve skutečnosti.

25.10.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Perfektní spletenec příběhů žen, od kterého se nešlo odtrhnout.

30.09.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha mi byla doporučená kolegou. Na základě jeho vyprávění bych bohužel čekala více. Námět byl velmi zajímavý, vyprávění se však bohužel často vleklo, občas jsem se pristihla, že některé pasáže preskakuji.

20.09.2016 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha o učení buddhismu z pohledu kočky.. Vtipná, oddechové, pozitivní literatura, že které si člověk něco odnese.

11.09.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Krásná vzpomínka na dětství.

04.09.2016 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem dvakrát odložila, protože jsem se nedokázala prokousat začátkem. Pokud se ale přehoupnete přes prvních šedesát stran, jedná se o zajímavý příběh o socializaci z pohledu malého chlapce.

15.08.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět výborná promyšlená "Keplerovka". D o poslední chvíle nejasný vrah, kniha plná zvratů. Posledních 250 stran nutno přečíst na jeden zátah, protože jednoduše nejde přestat.

31.07.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Jedním slovem "nádhera"....

28.07.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha, krásný jazyk, krásný příběh. dva příběhy, každý z jiné země válečné Evropy. Od začátku čekáte, těšíte se, kdy se oba propojí..spojí se, na jediný den...

09.07.2016 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha poněkud jiná, než autorovi ostatní knihy. Možná lehce slabší, ale nepochybně pravdivá. Četla se lehce, přečteno za pár hodin.

19.06.2016 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná a zároveň zvláštní kniha. Co všechno byste chtěli udělat, když víte, že máte před sebou jen 100 dní života? Jaké je to plně si uvědomovat, že některé věci a lidibvidíte naposled. Nevím, jestli to takhle může být doopravdy. Ale jde o zajímavou knihu, při které často pomyslíte na to, co byste asi udělali právě vy.

14.06.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásně ilustrovaná oslava života...příjemné čtení, které je třeba dávkovat po kouskách..

10.06.2016 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Nejlepší a nejpravdivější kniha o rakovině, kterou jsem kdy četla. Jak píší ostatní, nevyrovnali se jí ani Hvězdy nám nepřály ani Něž jsem Tě poznala. Protože...takovéhle to opravdu je...

02.06.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím říct, že už dlouho jsem nečetla něco tak nudného. Děj vůbec neměl spád, člověk od začátku tak trochu tušil,kdo je vrah. S touto knihou jsem bojovala několik měsíců a dočetla jsem ji asi jen z důvodu sympatií k autorce.

24.05.2016 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha....už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala nějakou knihu odložit a četla do noci...tohle je přesně ona....i když doufáte, že všechno dobře dopadne, tak tušíte, že to tak nebude...kniha má sice náznak červené knihovny, zároveň zde lze najít i hlubší myšlenku o tom, že nikdo není nesmrtelný...a že někdy je smrt lepší než život..

15.05.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha se nedá přečíst naraz.Četla jsem ji skoro dva měsíce. Je to milé,vtipné a oddychové čtení.3 kapitoly denně a dost. Celkově jsem od knihy čekala víc. Pokud hledáte to "víc",doporučuji zajit na Listovani touto knihou v projektu Lukáše Hejlika.

08.05.2016 3 z 5