EduardVlach EduardVlach komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší detektivka všech dob!

01.06.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nejlepší kniha co jsem kdy četl tuto knihu napsal génius a jsem velmi rád že jsem vzal hobita a pána prstenů do rukou..

22.02.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

O této knize by se dala říci jediná věc: DOKONALÉ. Nechce se mi to, ale odbýt jedním slovem a tak to rozvedu. Kniha obsahuje velmi drsnou dějovou linku kolem Ciri, někomu se to nemusí líbit, protože části s Ciri jsou plné krve, brutality a hnusáren. Příběh Geralta se také docela příjemně rozvětví. Svět...co dodat. Jestli jste to nikdy nečetli, tak na co čekáte, vemte knihu do ruky, protože se vám to sakra vyplatí. Je škoda, že jsem právě dočetl předposlední díl této úžasné ságy. Vrhám se na další díl.

13.04.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Křest ohněm opět předčil v mém žebříčku čas opovržení. Spousta nových postav jako Regis, Milwa, Cahir a tlupa nadávajících trpaslíků. Založení lóže čarodějek bylo zajímavě, nicméně ne tolik zábavné jako putování Geralta. Ciri se v příběhu vyskytuje málo a komu by to vadilo tak má před sebou Věž vlaštovky, která se točí hlavně kolem Ciri :-)

04.04.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka je pro všechny věkové kategorie, jako malý jsem to měl za pohádku, ale potom jsem to četl znovu v sedmé třídě, pochopil jsem skrytý význam knihy je to myšleno jinak než to vidíte na papíře. Je to geniálně napsané a doporučuji všem číst knihu třeba ob dva roky a pokaždé to pochopíte jinak :-)

19.03.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejlepší díl výborné série

21.03.2020 5 z 5

Prostě harry potter jsem rád že mi jako malému rodiče zakazovali filmy s harrym a tvrdili že se na to nemám koukat dokud si nepřečtu knížky a tmto jím děkuju kvúli harrymu jsem se plně ponořil do fantasy světa

04.03.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kniha od které se nelze odtrhnout, stále napínavá, skvěle napsaná, ideální volba pro všechny

22.03.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Výborná ukázka geniality Sapkowského. Jedna z mých nejlepších knih. Svět je pestrý a má skvělou pochmurnou atmosféru (jen mi trošku chybí mapa, protože se někdy pod návalem míst trošku ztrácím), postavy jsou vykresleny dokonale...zaklínače bych mohl opěvovat celé hodiny a stále by to nebylo vše. Tak výborný a promyšlený zaklínač je

20.03.2020 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Fůůůůůj

06.03.2020 odpad!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Hru zaklínače jsem začal hrát asi v šesté třídě a tak se mi zalíbila, že jsem si řekl že jí přečtu. Opravdu miluju fantasy jako Harry Potter a pán prstenů a nejdřív jsem se trochu bál ale po knize jsem sáhl a jsem rád četl jsem i ve škole pod lavicí, protože kniha je napsána bravůrně opravdu všem doporučuji.

17.03.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kniha dotažena k NAPROSTÉ dokonalosti. Nejlepší fantasy série všech dob!

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Srdcovka

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Super fantasy, které nechybí humor, kniha je čtivá, zábavná a doooost ujetá:) rozhodně si ji přečtěte, protože Pratchett a jeho Zeměplocha s Kantůrkovým překladem je dílo, které MUSÍTE mít doma (nejlépe všech 41 dílů ;-) )

29.03.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

DruHý díl románu z pera mistra Sapkowského jsem opět schopný opěvovat hodiny, příběh se v tomto díle zabývá více vedlejšími postavami než Geraltem, ale to vůbec nevadí. Ješté lepší než krev elfů, už se těším na křest ohněm

27.03.2020 5 z 5

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Nejlepší povídka z prvních dvou dílů mám rád povídky s Marigoldem jsou velice zábavné

21.03.2020 5 z 5

Super knížka jenom pro mě jeden z horších dílů série (i tak jsou všechny díly HP úplně úžasné a tak i slabší díl je mistrovské dílo :-))

20.03.2020 5 z 5

Deník báječného kamaráda Deník báječného kamaráda Jeff Kinney (p)

Dobrá knížka, alespoň jsem poznal že Greg není až takový svatoušek je hezké vidět to z pohledu někoho jiného

17.03.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

I tento díl se mi vryl do paměti a doufám, že na něj nikdy nezapomenu. Had uroboros se zakousl do svého ocasu, něco končí, něco začíná.

27.04.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Toto veledílo nesmí chybět v žádné knihovně, pro fanoušky fantasy nutnost přečíst! Nebudete rozhodně litovat