Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/big_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4.514321
Žánr:
Literatura světová, Novely, Duchovní literatura

Vydáno: , Pikola
Originální název:

Le Petit Prince, 1943


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1970)

Kniha Malý princ

Marketplace
17. května

Malé dítě to nepochopí, tak to podle mne není pohádka. A já zase nechápu, jak to že je tato kniha tak dobře hodnocena. Mě teda moc nenadchla.

Artemis886
15. května

Neboj se Antoine, až se malý princ vrátí, okamžitě ti dáme vědět....


Leník95
10. května

Kniha vydaná skoro před 80 lety a pořád dokáže poučit. Kniha patří do každé správné knihovny. Můžete se k ni pořád vracet. Já si četla poprvé před 10 lety a dnes mi dala úplně jiný pohled na věc. Věřím, že až ji budu číst znova za pár let, opět mě v něčem dokáže poučit a vezmu si z toho něco jiného.

Barakoudel
09. května

Na Malém princi mě velmi upoutala všudypřítomná zasněnost a rádoby dětská prostořekost/upřímnost. Je hezké, že příběh v každém vyvolá smíšené emoce, každý v něm vidí něco jiného a může si to napasovat pokaždé na situaci jemu vlastní. Příběh na mě působí jako záhada, která osloví každého čtenáře tím, že si ji může zakódovat podle sebe. Nepřímé, ale oslovující.

Na druhou stranu mi velmi nelahodí ta extrémní komerce, která se ozývá z každého knihkupectví a každé strany. Máte rádi Malého prince? Kupte si papírový kapesník s jeho motivem, dostanete k tomu jako dárek párátko ze stromu, na kterém seděla sama hlavní postava! Ne, to opravdu ne. Jsem ráda, že jsem knížku četla v době, kdy nepropadla takové komerci a "merči".

Garfielda
08. května

Knihu jsem začala číst 3x. Poprvé v deseti letech, to jsem ji nepochopila a odložila. Podruhé jsem ji znovuobjevila až v osmnácti a přišla mi překrásná. Potřetí jsem si chtěla připomenou tu krásu kolem třicítky. Knihu jsem musela opět odložit, protože mi přišla naivní a emočně vyděračská. Zřejmě se dá číst jen v jisté fázi života.

Radějka
04. května

Ihned po přečtení jsem byla trochu zklamaná, ale myslím, že je potřeba, aby si příběh a myšlenky člověk nechal chvíli rozležet v hlavě. Nyní jsem nadšená. Síla přátelství, koukání na hvězdy a dětský pohled na svět, který by si člověk měl uchovat po celý život.
Moc doporučuji :)

tereza2627
02. května

Srdcovka, kazde precteni mi da neco navic.

knihomolmoravy
26. dubna

Malý princ je jedna z těch knih, která vypráví příběh jak s uceleným a pochopitelným dějem, tak s hlubším smyslem. Je to však na každém člověku, jak tohle poselství pojme. Já to pojal jako vyprávění průběhu života, kde objevujeme končiny pro nás neznámé. Potkáváme mnoho lidí, prožíváme rozmanitá dobrodružství, ale i přes všechny problémy a neúspěchy máme někoho nebo něco, co nás motivuje jít vpřed. Abych byl upřímný, mě se tato kniha velmi líbila. Rozhodně si ji zase někdy v budoucnu přečtu.

1 ...