edith79 edith79 komentáře u knih

Já Miloš Kopecký

Komplikovaná povaha pana Kopeckého si přímo říká o takovou knihu. Je to skvělé čtení, které nás nechává nahlédnout pod zdánlivě tvrdou slupku skvělého českého herce, který neustále sváděl boj sám se sebou.

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Četla jsem ji dávno, ale příběh si pamatuju pořád. Hlavně zelené šaty, které všechno zavinily.

Juliánka Juliánka Eliza Orzeszkowa

Velice zvláštní, neskutečně dojemný a bolestný příběh. Knížka, kterou jsem v dětství četla několikrát a je prostě nádherná.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Knížka, která zanechá v človku dojem na celý život. Jedna z mých nejmilejších dětských knih. Když autor dokáže napsat příběh, který byste chtěli žít, navzdory chudobě a strastem, smekám klobouk.

Děvčátka, na slovíčko Děvčátka, na slovíčko Jiřina Strmeňová

Tak tato knížka byla nejčastěji zcizována u nás v knihovně. Někdo ji vždy vynesl pod tričkem a na záchodě jsme studovaly. Potom ji zase některá z nás pod tričkem odnesla zpátky. Maminkám to ušetřilo vysvětlování a nám zanechalo vtipné vzpomínky.

10.01.2016 4 z 5

Miluji tě, Adame Miluji tě, Adame Eva Lenartová

Knížka, kterou jsem v období ranné puberty naprosto zbožňovala a vážně si ji chci přečíst znova.

09.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak tohle se povedlo. Kniha mě doslova vtáhla do děje a udržovala v napětí. Zápletka výborná, nervy napjaté do poslední stránky a po zaklapnutí knihy lítost, proč jsem to krucinál přečetla tak rychle...

03.01.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Joy opět nezklamala. Provedla mě strachem, depresí a téměř šílenstvím, aby mě na konci románu bolelo břicho v očekávání rozuzlení, které jsem tentokrát sice správně tušila, přesto nemělo chybu.

28.12.2015 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tolik jsem chtěla žít v Bullerbynu. Spát na seníku, jít na nákup a desetkrát se vrátit, starat se o dědečka i o malou Kerstin,prodávat třešně a mít šedivé smrky, lovit zubry a vůbec.... Vlastně to chci pořád...

29.09.2015 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Jmenuju se po ní a opravdu mě zajímá a dojímá život této zvláštní ženy. Kniha se čte jedním dechem a člověk pomalu nevěří, že jeden život a ještě ke všemu tak krátký mohl někomu přinést tolik lásky, slávy, štěstí, ale i bolesti a zamru. Zůstala tu její nádherná hudba a třeba i tato kniha její sestry, která je syrová a živelná, ale taková byla i Edith.

29.09.2015

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tato knížka je neskutečně dojemná od začátku až do konce. Troufla bych si říci, že nejlepší a nejpůsobivější dílo autorky. Četla jsem ji od dětství snad padesátkrát a dojímá mě stále víc a víc. Mám ráda knihy ze kterých je cítit úcta a pouto k rodičům, ať už nás v životě potká cokoliv. Děkuju paní Šmahelová.

29.09.2015

Démon v mém srdci Démon v mém srdci Viktorín Šulc

Absolutně na dřeň. Skvělá kniha, autor je opravdu mistr v tomto žánru. Dost v šoku jsem byla z toho, že více než polovina pachatelů byla na svobodě díky Havlově amnestii. Opravdu bláhové, ukvapené a hodně bolesti přinášející rozhodnutí. Pro oběti i pro jejich blízké. Každopádně třetí díl pentalogie budu vyhlížet s velikou netrpělivostí !

24.07.2015 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Jak už tu někdo psal, nejoblíbenější kniha (pro mne) od Lenky Lanczové. Zajímavá zápletka a vůbec taková drsná romantika. Nemusí být každý kluk přecukrovaný slaďouš, oni i ti grázlíci mají něco do sebe...

Vranská Vranská Petr Kovařík

Prokousat se na konec této knihy, jejíž rozuzlení samozřejmě pravdu neodhalí mi trvalo vcelku dlouho a po pravdě jsem se v knize i trochu ztrácela. Literatura faktu je asi v tomto případě zajímavější.

16.06.2015 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Něco úžasného. Téměř všechny básně z této sbírky jsem uměla jako žákyně základní školy nazpaměť. A ještě dnes si jich spoustu pamatuju a pořád stejně mě dojímají. Škoda, že pět hvězdiček je maximum, tohle je na víc.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Podle mě nejlepší díl celé série. Člověk je po celou dobu čtení totálně rozervaný, neví jestli má hrdiny milovat nebo nenávidět. A ten úžasný sloh, nádherná slova. " Já miluju jedno děvče. Znám je celý život. Když jdu večer spát, zdá se mi o něm, tančí nade mnou, volá mě jménem, líbá mě na tvář, křičí, když ji trápí noční můra a já se probouzím, abych jí vybíral z vlasů tér.....".

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Deprese toho nejhlubšího zrna. A přeci nemůžete přestat číst a utápíte se v té depresi dál a dál a potom ještě další čtyři díly a potom ještě dalších několik pentalogií a knih Virginie Cleo. V tom je její genialita, knihy až na dřeň. Na tohle nikdy nelze zapomenout.

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

No, přesně ten druh odporu, který já moc nemusím. Chlast, balast a blbý kecy u piva. Poprvé jsem to četla na střední škole. Dávám čtyři hvězdy, protože dojem to ve mně zanechalo asi na celý život a to se nepovede každé knize.

16.06.2015

Řídících Márinka - 1. díl Řídících Márinka - 1. díl Felix Háj (p)

Nejkrásnější vzpomínka na dětství. Strašně jsem Márince a Vénovi záviděla dobrodružství a hlavně dobu v jaké žili, jejich úctu k rodičům a vůbec nádhernou poetiku knížek Marie Wagnerové - F.X. Háje.

Jesus Christ Superstory Jesus Christ Superstory Jaroslav Panenka

Nádhera! Úžasný svět Jesus Christ Superstar ve Spirále. Nezapomenutelný zážitek, který si můžu pomocí knihy vždy připomenout. Díky za tuto krásnou a nesmírně zajímavou knihu.

13.12.2014 5 z 5