Edith Piaf

Poutavé svědectví o životě Edith Piaf z pera její o dva roky mladší nevlastní sestry, také zpěvačky Simone Berteautové. Simone Berteautová popisuje závratný umělecký vzestup Edith, s níž se znala od svých třinácti let a už se pak nikdy neopustily. Měly společného otce – Louise Gassiona, takže vlastním jménem byla Edith Piaf Edith Giovanna Gassionová. Piaf je přezdívka, znamená česky „vrabčák“. S. Berteautová sleduje uměleckou kariéru Edith až do jejího předčasného tragického konce. Pro svou bezprostřednost a důvěrnou znalost prostředí jde o svědectví zcela unikátní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13795/edith-piaf-13795.jpg 4.6233

Piaf (1969)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Edith Piaf

katy238

Edith Piaf jeden život nestačil, bohužel její tělo nevydrželo ani délku jednoho průměrného... Smutné čtení o velikánce, která stále vzbuzuje emoce, ať svým životem či dílem. Pokud Vás zajímají šansony nebo jen chcete prožít jeden neobvyklý život, nad knihou neváhejte.

Chesterton

Fascinující, smutný příběh, přeplněný životem talentovaného vrabčáka. Četla jsem na střední a stejně jako Atanone, mě na ní upozornila asi mamka :o)
Je drsná, syrová, ale upřímná. V té době se mi četla "na jeden nádech"❤️

lima123
04.08.2018

Životopis sa mi zdal zdĺhavý, nudný, čítal sa mi dosť ťažko. Inak Edith mala veľmi pestrý život a žila na 200%.

intelektuálka
14.05.2018

Vracím se znovu:

Ne proč si lhát
ne, není čeho litovat
všechno dobré všechno zlé
serve z nás stejně nelítostný čas...

Edith pro mne bude vždy srdcerváč a nejlepší šansonierka

Blaník8
29.01.2018

Mimořádné a živé, nevím, jak jinak tohle dílko popsat!!:-)

Sarah01
08.10.2017

Jedinečné vzpomínky sestry Edith Piaf, svědectví o obdivuhodné zpěvačce, velkém talentu a dříči, který vznikl na pařížské ulici. V soukromí naprosto hrozná povaha, není divu, rodinný život jako takový vlastně nepoznala, žila ze dne na den. Možná zázrak, že se dožila těch 48 let.

potika
04.10.2017

Skvěle napsaný životopis, četla jsem několikrát...chtěla bych věřit, že Edith byla opravdu taková, jakou ji vylíčila její sestra.

ddkk
03.10.2017

Upřímné, zasvěcené, hluboké, ač na první pohled jen popisující události...smutná kniha o úžasné Edith. Bezmoc všech okolo, kteří se stávali pouhými svědky sebezničujícího života. Člověk cítí tu hmatatelnou atmosféru tehdejší Paříže, tu ulici i ten svět šantánů i slavnou Olympii...mimořádné čtení.

grillica
18.09.2017

Dojemné, neuvěřitelné, bláznivé, smutné a šíleně krásné to bylo... Hlas Edith Piaf mi přijde jak z jiného světa, její písně berou za srdce, ale po přečtení jejího životopisu mám k ní, zmítané osudem, láskou, chorobami, chvílemi neskutečného štěstí a slávy, chvílemi depresí a tužeb ukončit to všechno; ještě blíž... Neuvěřitelně citlivě a poutavě podaný životopisný román napsala její nevlastní sestra, která po jejím boku strávila třicet let, od zpívání v ulicích Paříže, přes největší a nejslavnější vystoupení na velkých scénách Francie, Ameriky, po celém světě.. Nádhera, smutek, dlouho jsem nebrečela u knihy. Ano, pustila jsem si k tomu její písně, na samém konci mi pěla "Mon dieu, mon dieu..." Můj bože.

LusSyNDA
31.08.2017

Úžasné čtení, plné slz a smíchu samotné Edith Piaf. Kniha je dokonalé napsána, smekám před jejím životem.

Blurryface
30.07.2017

Co na to říci? Dokonalost. Naprosto úžasná biografie. Pro mě jedna z nejlepších knih.

KatkaK13
19.07.2017

Nejkrásnější životopis jaký jsem kdy četla. Naprosto dokonale vylíčená Edith, aby ji člověk pochopil, jaká byla, čím žila, jak smýšlela, co bylo u ní prioritní a jak prožívala své lásky. Kniha Vás donutí pousmát, zamyslet se nad životem i uronit slzu. Naprosto skvělé, doporučuji.

Atanone
09.07.2017

Kniha,kterou jsme měly společnou s mojí maminkou. Obě jsme milovaly (já ještě) Edith a její písně nás dokázaly rozbrečet. Kniha pravidelně putovala mezi našimi byty a na střídačku jsme ji obě četly několikrát. Mám několik knih,které jdu číst,když je mi smutno.Tohle je jedna z nich.
Znám i u nás několik zpěvaček -mimo PANÍ Hegerovou-které zpívají hezky šansony. Ale nemají "nažito",je to technika,ale ne ulice. To je právě rozdíl mezi umělcem a umělcem,že někteří nejsou ochotní se pro své umění zničit. A jiní zase "nelitují ničeho".

Adilajla
16.05.2017

Úžasná kniha ! Opravdu se moc dobře četla. Měla jsem na tuto tématiku i jinou knihu a tolik mě nenadchla jako tato ! Velice procítěné příběh.

MíšaS.
26.04.2017

Skvělá kniha, která se čte sama.

intelektuálka
23.02.2017

Vzestupy a pády jedinečné šansonierky Edith. Myslím,
že toto zaujme každého čtenáře. Doporučuji!
A ani já ničeho nelituji.

Kristyna95
07.11.2016

Pribeh bozskeho Vrabcaka je plny zvratu, bolesti a prekazek. Kdo jiny z nej mel udelat knihu, nez prave Edithina nevlastni sestra Simone, zvana Momonka, ktera pri Edith verne a oddane stala od puberty stravene v bide a na ulici, pres zrod La Môme Piaf, az po jeji tragicky konec. Momonka byla u vsech Edithinych uspechu i padu, uz proto by zivotopis jeji sestry nemohl lepe napsat zadny expert ci sebelepsi autor. Rozhodne ne tak ctive a do nejmensich podrobnosti, nez osoba opravdu blizka teto famozni zpevacce. Kniha mi navic, jako velke fanynce, umoznila i nahlednout, jak byly jeji pisne skladany a jake pribehy tak silne texty doprovazely. Opravdu doporucuji precist.

VeronikaNikMat
18.07.2016

Přečetla jsem jí jedním dechem ... obdivuhodný životní elán, i přes strasti které si musela projít ... Každopádně tenhle životopisný román bude patřit mezi mé nejlepší knihy.

bookemma
16.04.2016

Edith Piaf behem,sveho zivota byla, po sve smrti je, a jsem si jista,ze jeste dlouho bude, nejvetsi a nejjasnejsi hvezdou hudebniho nebe.Kdonse s ni chce merit v dnesni dobe? Mladi samponci, zpevaci,kteri zpivaji na playback a maji houfy nactiletych obdivovatelek? A proc? Co dokazali? Vlnit se pred divaky a dobre vypadat? Platit velke penize za modu a kosmetiku?
Edith Piaf se zrodila ze spiny a stok. Tu tmu a spinu prorazil jeji hlas.Zpivala drsne a bez prikras, prisla a byla.Zila pisni a jeji projev je neuveritelny.Jeji hlas vzyva nebesa a krici vsechny krivdy, hrmi pravdu o lasce. Piaf je fenomen, odesla s celou pompeznosti, stejne jako kdyz zanika hvezda.Nejprve znicila sebe a se sebou i vsechny kolem.
Nikdo jako ano uz nikdy nebude. Holt Vrabcakovi z Parize, te divce s velkyma ocima, holce vojaku a bose zpevacce s velkymi sny.To vse byla velka a nenapodobitelna Edith Piaf.

Jirinamac
02.02.2016

Moc dobře napsaná knížka. Tolik se ta tělem malá postava, dokázala stát velkou hvězdou. Její písničky miluju. Četla jsem i Kolo štěstí, ale kam se hrabe na tuto knihu

magnolia
30.01.2016

To už je let, co jsem ji poprvé četla - a také mě zasáhla. Líp než Danka1975 bych to nenapsala. A vrátím se k ní, protože hned, jak vyšla znovu, tak jsem si ji koupila (sice brožovanou, ale ještě čerstvě porevolučně podpultovou). Momonka, to mi utkvělo...

Danka1975
30.01.2016

Jedna z nejlepších biografiích, které jsem četla. To opravdu "vymyslí" život, kam se "hrabe" Hollywood :-). Díky knize se přenesete do Francie, do drsného dětství a vůbec života Edith. Její cesta ke slávě byla tvrdá, krkolomná a rozhodně nedala nic zadarmo. Na jednu stranu "křehký" vrabčák, který musí být silný a nezlomný, ale chybí mu pořádné hnízdo a mláďata :-(. . .budete otřeseni,šokování, bude vám jí líto, uroníte slzu. . (alespoň tak jsem to měla já).. texty písní také řeknou mnohé.. . DOPORUČUJI!!!

kadernictvi3926
14.01.2016

Kniha se mi moc líbila. Nejlepší biografie o této zpěvačce, ostatní už nejsou ono. Moje velice oblíbená knížka. Nádherná!

rezzzy
04.01.2016

Písně Edit Piaf jsem měla vždy ráda, ale nikdy jsem se o její život nezajímala. Po přečtení této knihy její písně vnímám trochu jinak. Krásná kniha.

IvanaVar
10.11.2015

nemám rada životopisy, ale tento jeden z tých pár, čo som prečítala - skvelo napísané - ak priam "cítim, vidím a vnímam" obdobie, o ktorom sa píše - je to zážitok

edith79
29.09.2015

Jmenuju se po ní a opravdu mě zajímá a dojímá život této zvláštní ženy. Kniha se čte jedním dechem a člověk pomalu nevěří, že jeden život a ještě ke všemu tak krátký mohl někomu přinést tolik lásky, slávy, štěstí, ale i bolesti a zamru. Zůstala tu její nádherná hudba a třeba i tato kniha její sestry, která je syrová a živelná, ale taková byla i Edith.

hancijar
15.07.2015

Puvodne jsem na tom byla v divadle, ale tak moc me to vzalo, ze jsem cetla par "zivotopisu". Velice rada si ji pustim. Byl to nekdo uzasny, nekdo, koho je skoda, ze dopadl jak dopadl.

Norea
06.04.2015

Moja prvá biografia, ktorú som našla doma a vďaka profesorke nemčiny na strednej škole som si ju prečítala na dovolenke. Mala som pocit, že si zauzlím jazyk pri niektorých francúzskych slovách, no za to ma kniha priam pohltila do tých čias, kedy malá Piaf prechádzala v tichu po dome rozkoší. Kedy sa dostala prvý krát na podium a začala spievať. Prešla som obdobým kedy bývala so sestrou a nechala sa ničiť slávou. Kniha ma až natoľko zaujala a vtiahla, že som mala depku celý týždeň. No musím uznať, že to jej cestovanie po chodníčku slávy malo kopu pozitýv i negatívov a dá sa vďaka tomu poučiť a možno vyvarovať na vlastnej ceste.

NoelHudson
26.03.2015

Jedna z nejlepších biografií vůbec! Jako žena, která svojí sestru milovala a byla vždy u ní a pro ní se o Edith nebojí napsat vůbec nic a nic nezamlčuje... Brutálně upřímné a autentické! Doporučuji všem fanouškům i všem ostatním, kteří se o Velké Edith Piaf chtějí dozvědět něco víc...

niknikita
12.03.2015

Baví mne číst životopisy a tento je jeden z mých nejmilejších. Vůbec nevadí, že je napsaný prostým jazykem nevlastní sestry Edith Piaf, protože je naprosto autentický a opravdový.