Démon v mém srdci

Démon v srdci. V duši. V libidu… Další, tedy druhý svazek ojedinělého a mimořádné rozsáhlého díla mapuje historii tuzemské vraždy tentokrát v letech 1981-1992. První díl Když vzlétne děs a nevíra vzbudil podle čtenářských mailů žádoucí ohlas: „Četl jsem ty hrozné, ale přitažlivě napsané příběhy jedním dechem!“ Nebo: „V určitých pasážích mi to připomínalo napínavou detektivku!“ Ani tentokrát nebudou zájemci o kriminalistickou literaturu faktu, s přesahem do soudního lékařství či forenzní psychiatrie a psychologie, v nejmenším zklamáni. Viktorín Šulc, vytrvalý badatel i zkušený autor, dokázal popsat obludné kauzy v celé jejich šíři, stejně jako vystihnout otřesné detaily. Linie případů navrstvil autor pokaždé tak, aby poznatky kriminalistů spolu s napětím příběhu i odborným poučením kumulovaly k dokonalému čtenářskému prožitku. Je to tak, další Panoptikum se otvírá pro své čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252615/demon-v-mem-srdci-zJN-252615.jpg 4.865

Panoptikum sexuálních vražd 2.

Detektivky, krimi, Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Démon v mém srdci

GYROTOURBILLON

Pro mně druhá kniha VŠ. Co dodat , vše podstatné je zde již řečeno. To, že je i druhý díl velmi zajímavý, dobře se čte, je vidět na vysokém hodnocení čtenářů. Občas až mrazí, při představě vraždy ve vašem okolí. Paradox je, když ve svém blízkém okolí máte možnost jít do parku, či lesa. Děti na cyklostezkách , maminky s kočárky, babičky na zdravotní procházce, pochopitelně velké množství pejskařů.... Ale stačí kolikrát oblačné počasí a čas a dané lokality se rapidně mění. Bohužel i v mém městě je po setmění v těchto místech, dá se říct poněkud nepříjemně, natož tedy pro něžné pohlaví. Ve večerních hodinách je vlastní pitbul na místě. A tím, že se zastupitelstvo měst rozhodlo nevzhledné objekty, zarostlé lokality vyčistit, kriminální živel se tedy musí více pohybovat, už jen kvůli městským kamerám.
Kdo zná město Kladno, určitě již ví, že bývalý hotel Lapark a jeho blízké okolí, je po setmění ideálem pro narkomany atd. Zkuste zajít poblíž po večerce a okolo projít do lesoparku, myslím, že se vám až půlky stáhnou. Nikdo nic zde neřeší, přeci jen je to z centra kus, čili čeká se na...
Ale jinak pokračuju ve čtení 3. dílu. I na 4. se těším.

pupopony

Druhý díl obdobně velmi dobrý, ale jak jsem již předeslal v předchozím komentáři - velmi mi vadí autorovo politického hodnocení. To v faktografické knize nemá mít místo.

zahadum

Tragické osudy ľudí v druhom rovnako kvalitnom pokračovaní panoptika sú rovnako smutné, nešťastné, kruté a hlavne zbytočné. To posledné slovo zbytočné je asi najviac smutné keďže ak si uvedomíme, že pred rokom 1989 socialistická justícia mala v právomoci vyniesť ortieľ najvyšší a to smrť. Definitívne týmto trestom zbavila spoločnosť neľudskej beštie ktorá pripravila obzvlášť krutým spôsobom o život človeka ale častejšie však ľudí. Veľa tejto ľudskej spodiny bola na dlhé roky zatvorená v našťastie v nepriaznivých podmienkach v akých má tento odpad spoločnosti prežívať. Práca kriminalistov bola ale znevážená. Ľudskej spoločnosti bolo napľuté do tváre. V roku 1990 pseudo-humanista, alkoholik, bezvýznamná nula a človek pochybných morálnych hodnôt vo funkcii prezidenta udelil tzv. hromadnú amnestiu aj pre najhoršie kalibre z väzníc. Ako to dopadlo ? desiatky zavraždených, stovky ťažko fyzicky a hlavne duševne zranených ľudí, stovky a tisíce rodinných príslušníkov ostalo v depresii, smútku, bezmocností po tomto nehanebnom čine. Dúfam, že sa smaží v pekle !

venda99
16.04.2020

Výborná kniha. Je zajímavé udělat si představu o tom jak vrazi vznikají. Většinou hraje hlavní roli rozvrácená rodina, špatné sociální prostředí, alkohol, drogy... Na druhé straně práce vyšetřovatelů je obdivuhodná.

Pampalini
31.01.2020

Pojednávanie o svete zločinu a kriminalistiky. Pokračovanie nešokuje, ale stále vyvoláva pocit zhnusenia a údivu. Do popredia vystupuje systematická a vytrvalá práca kriminalistov, vyšetrovateľov, patológov, psychiatrov... všetkých, ktorým ide o chytenie zločinca. Bez odmien, bez zaplatených nadčasov a s pokazeným žalúdkom. Za zmienku stojí vycibrený pisateľský štýl pána Šulca.

Sumatrae
09.01.2019

Nemene zajimave pokracovani toulek ceskou historii brutalnich vrazd Bohuzel je smutne, jak nekdy malo staci k tomu, aby k tomu ci onomu zlocinu nikdy nedoslo, kdy nekdy nejaka skutecnost se jednomu nemusi zdat dulezita, pritom je to treba klic k celemu pripadu nebo nebyt amnestie Vaclava Havla, nemuselo by se par veci vubec stat....

Sanmark
24.10.2018

Poutavé rozbory případů a cesta k řešení. Motivace vrahů.
Nitky, které vedly k hrůze.
V těch nitkách snad aspoň nějaké rady pro čtenáře, jakému chování předejít, protože 100x se při setkání s vrahem nic nestane, protože nemá příhodné podmínky, ale pak, jednou, když půjdu sama v noci domů setmělou cestou, nebo si sednu v nočním vlaku do kupé k dvěma cizím mužům, nebo pošlu svoje dítě samo natrhat třešně do opuštěné aleje,
pak ty podmínky vytvářím ...

Evka27
21.07.2017

To už není detektivka, ale ryzí a s(y)urová skutečnost.