Démon v mém srdci

Démon v mém srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252615/mid_demon-v-mem-srdci-zJN-252615.jpg 5 104 22

Démon v srdci. V duši. V libidu… Další, tedy druhý svazek ojedinělého a mimořádné rozsáhlého díla mapuje historii tuzemské vraždy tentokrát v letech 1981-1992. První díl Když vzlétne děs a nevíra vzbudil podle čtenářských mailů žádoucí ohlas: „Četl jsem ty hrozné, ale přitažlivě napsané příběhy jedním dechem!“ Nebo: „V určitých pasážích mi to připomínalo napínavou detektivku!“ Ani tentokrát nebudou zájemci o kriminalistickou literaturu faktu, s přesahem do soudního lékařství či forenzní psychiatrie a psychologie, v nejmenším zklamáni. Viktorín Šulc, vytrvalý badatel i zkušený autor, dokázal popsat obludné kauzy v celé jejich šíři, stejně jako vystihnout otřesné detaily. Linie případů navrstvil autor pokaždé tak, aby poznatky kriminalistů spolu s napětím příběhu i odborným poučením kumulovaly k dokonalému čtenářskému prožitku. Je to tak, další Panoptikum se otvírá pro své čtenáře.... celý text

Lenka1981
28.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako první díl. Je pravda, že nebýt neslavné Havlovy amnestie, pár smutných kapitol by v lidských životech i v této knize chybělo. Smutné pro mě je i to, že jedna z obětí mladistvého pachatele byla i moje spolužačka a její maminka. Ale i tak je to úžasná, napínavá kniha, která rozhodně stojí za přečtení a určitě si koupím další tři díly jakmile budou vydané.

edith79
24.07.2015 5 z 5

Absolutně na dřeň. Skvělá kniha, autor je opravdu mistr v tomto žánru. Dost v šoku jsem byla z toho, že více než polovina pachatelů byla na svobodě díky Havlově amnestii. Opravdu bláhové, ukvapené a hodně bolesti přinášející rozhodnutí. Pro oběti i pro jejich blízké. Každopádně třetí díl pentalogie budu vyhlížet s velikou netrpělivostí !